Kulturně-divadelní prožitek, že já vůl nepsal raději ten článek o 4G


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Dita náhodou přišla k lístkům na pondělí do divadla (konfiskát v redakci Technetu, abych byl přesný) a tak jsem místo avizovaného psaní článku o 4G poslušně nastoupil do Švandova divadla na Bouři. Původním autorem je „šejk Spír“ a tak jsem si říkal, že by hra mohla být dobrá. Nebyla. Ten, kdo ji režíroval, asi neunesl fakt, že Shakespeare je známnější než on a tak se mu rozhodl pomstít se. Z původně zřejmě zajímavé hry zůstalo něco, u čeho jsem nepochopil zda jde o komedii, frašku nebo tragédii. Dorazila mne hudební vložka, kterou Dita komentovala posléze slovy „Někdo chtěl zpívat a někdo řekl že proč ne a že on by chtěl hodně lesklé kostýmy“. Naposledy jsem takhle trpěl v kině na SpiderManovi, což byl až doposud jediný kulturní prožitek, z něhož jsem toužil prchnout. Bouře ho tedy zatím následuje. Co bylo jedinou útěchou – ve  hře hraje ten člověk, co daboval Rimmera v Červeném trpaslíkovi a je přesně takový padouch, jako Rimmer…!


Dlouho jsem trpěl tím, že jsem si myslel, jak kulturní barbar jsem, když jsem nepochopil myšlenkovou hloubku a originalitu hry. Potěšilo mne, když se po skončení představení ukázalo, že jsem nebyl sám a i Dita se o hře tentokráte vyjádřila velmi opovržlivě.


A ponaučení? Měl jsem pracovat, neměl jsem se flákat v divadle – a mohl jsem mít napsaný konečně ten článek o 4G sítích. Takže zítra další pokus, zda se článek podaří dodat 🙂

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.