Marigold.cz » Kterak jsem stěhoval Ditě pracovnu a síťoval ji…
    Kancelářská krysa běhá         LED svítilny         FotonMag.cz         Chronomag.cz         Energomonitor.cz    

Chcete dostávat emailem kompletní text nového článku z Marigolda, hned jak vyjde? Přihlašte se zde (žádný spam!):

Jméno
Email *

Bydlení v novém bytě se minulý týden dostalo do nové fáze. Namontovali nám vestavěnou skříň, takže bylo možno začít vybalovat věci ze stěhovacích krabic do skříně.

Abyste tomu rozuměli – ne snad, že bych nebyl schopen zajet do Ikea a koupit tam skříň a následně ji doma smontovat. Jenže jsme se rozhodli, že naše řešení by mělo být sofistikovanější a elegantnější, čímž pádem jsme objednali truhláře a ten zhotovil vestavnou skříň. Moc hezkou, za slušné peníze. A skříň je obrovská – až do stropu a přes celou zeď.

Tím pádem také došlo k definitivnímu prohození polohy Ditiny pracovny za ložnici. A nastal problém. Ditin počítač je připojen na domácí router přes WiFi. Z jednoho pokoje do druhého to funguje bezvadně i na vestavěné anténky, jenže mezi patry (a skrze patero železobetonových podlah a zdí) se už oba WiFi prvky neviděly.

Tento problém se dá samozřejmě snadno řešit nákupem externí antény, jenže ta právě nebyla po ruce, takže Dita přinesla z práce CDMA modem. Zapojil jsem ho a modem vesele hlásil, že nemá signál. Zavolal jsem na infolinku, jestli je modem aktivovaný, pravili, že aktivní jest a že mám zadat následující AT příkaz, jenž způsobí zázrak procitnutí modemu. Zeptal jsem se, jak tento zázrak vizuelně poznám. Slečna pravila, že se restartuje a modem bude mít signál. I zadal jsem příkaz a slečna se nemýlila, restartovalo se, bohužel WinXP, která na AT příkazu zbuchla. Jak se následně empiricky ověřilo, spadla vždy při zadání AT příkazu.

Kampak s takovým trikem na mne. Zapojil jsem modem ke svému notebooku, všechno znovu nainstaloval, zadal AT příkaz a tentokráte se poslušně restartoval modem. V praxi to k ničemu nebylo, signál jsem zase neměl a to v lokalitě, kde ještě před měsícem byl.

Nicméně Dita internet potřebovala a na další experimenty s CDMA nebyl ani čas, ani nervy, šlo by o provizorní řešení, neb platit dvě připojení mi přišlo poněkud luxusem. A tak jsem vhupsl do limuzíny, zamířil na Počítačovou pohotovost do Lublaňské, koupil tam moji oblíbenou PAN-10, doma jsem ji připojil a linka jede. Snad jen držáček k anténě někde (=v OBI) musím sehnat, aby se anténa Ditě na stole neválela, protože Dita má ráda symetrii a pořádek a anténa (jsa anténou směrovou) má zase ráda, když je namířena k vysílači, což se vzhledem k poloze routeru a stolu vylučuje.

Výsledek víkendové operace – žluťoučká Ditina pracovna (ano, malovali jsme) včetně polic a zasíťování 🙂

Chcete přispěv na provoz Marigolda?
Můžete přes systém PayPal (tlačítko Donate níže).

Patrick Zandl @ 8:48 - Líbil se článek?

komentářů 6

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (zatím nehodnoceno)
Loading...


6 komentářů »

 1. Pokud to Patricku není tajemství a vestavěná skríň byla za dobrou cenu, můžeš mi poslat kontakt na toho truhláře? Zrovna něco takového bych si chtěl nechat udělat.Díky

  Comment by Marek — 13.9.2004 @ 17:41

 2. gratuluji, přidej fotky. Mimochodem nějakej maník udělal návod pro fotogalerii Coppermine na CMS s CMS vzhledem a vypadá to dobře, asi do toho půjdu taky (jen co si pořídím ten foťák, abych tam měl co dávat 😉
  http://forum.blogcms.com/viewtopic.php?id=716
  BTW: využil jsi můj kontakt na truhláře? Já že teď byl tři měsíce zaneprázdnej, takže ke mě může přijít až teď 😉

  Comment by noname — 13.9.2004 @ 18:49

 3. PS: jo ještě jsem se chtěl zeptat – nešlo náhodou to spojení vyřešit jako u mého známého co má mezonet? Dal jsem AP do mezipatra (na schody, za kytku, takže není vidět), takže je vidět krásně z obou pater a ani nepotřebuje anténku.

  Comment by noname — 13.9.2004 @ 18:51

 4. fuf, takova ztrata signalu pro CDMA?! kdo ho ukrad?

  Comment by MaLer — 13.9.2004 @ 19:29

 5. [1] jo, je to http://www.wooddirect.cz/ – dokonce mezi skříněmi maji tu naši vyfocenou 🙂

  dobrá cena – v porovnání s Woodface a indeco nebo jak se ty dvě největí jmenují byla opravdu solidní a práce myslím také…

  Comment by tangero — 14.9.2004 @ 7:46

 6. [3] no, asi šlo, ale musel bych hodně vrtat do zdí a to se moc nechce… ale třeba na to ještě přijde doba 🙁

  Nene, ten truhlář je někdo jiný, ten tvůj byl zaneprázdněný, tak jsem to vzdal…

  Comment by tangero — 14.9.2004 @ 7:53

Přidejte komentář