Marigold.cz » Korejský One-phone aneb hlas přes bluetooth
    Kancelářská krysa běhá         LED svítilny         FotonMag.cz         Chronomag.cz         Energomonitor.cz    

Chcete dostávat emailem kompletní text nového článku z Marigolda, hned jak vyjde? Přihlašte se zde (žádný spam!):

Jméno
Email *

Největší korejský národní operátor KT letos spustil zajímavou novou službu nazvanou One-phone. Podstatou služby je mobilní telefon vybavený technologií bluetooth a malá stanice s bluetooth připojená na pevnou linku. Díky tomu může uživatel volat přes mobil z pevné linky a přijímat na ní příchozí hovory – o přenos hlasu ze stanice do mobilu se postará právě bluetooth. Princip je tedy vlastně stejný jako u bezdrátového telefonu.

Pro provozování služby je nutné koupit si mobilní telefon vybavený bluetooth, není mi ale zcela jasné, zda funguje každý (v režimu headset/handsfree – to je docela pravděpodobné), nebo zda je potřeba speciální. Kromě toho je třeba koupit si základnovou stanici.

KT chce tento měsíc představit ještě jednu službu založenou na bluetooth – má se jmenovat DU. Zatím se přesně neví, co to bude, ale KT tvrdí, že tak můžete snížit své náklady na volání o 20 – 30%. To není zrovna málo – nahrává to spekulacím, že KT spustí něco jako program veřejné sítě bluetooth hotspotů. Ale ještě uvidíme.

Výbornou doušku k této službě poznamenával nějaký komentátor z Daewo Securities: „Even though KT attracts 200,000 subscribers to One-phone service within this year, their contribution to the whole revenue of KT will be anemic, less than 1%.“ Kdyby u nás nějaká služba měla 200 000 uživatelů, byla by maximálně úspěšná. Co naděláte, když samotné KT má dvakrát tolik mobilistů, jako ČR obyvatel…

Chcete přispěv na provoz Marigolda?
Můžete přes systém PayPal (tlačítko Donate níže).

Patrick Zandl @ 8:27 - Líbil se článek?

Zatím bez komentáře

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (zatím nehodnoceno)
Loading...


Žádné komentáře »

Přidejte komentář