Konečně: PayPal funguje i pro české účty. Už doopravdy!

Vypadá to tak jednoduše, dělat platební převody mezi státy po internetu. Adaptovat mikroplatby. Technicky jistě. Právně je to opruz nesmírný, dělat takový systém. PayPal měl do Česka nakročeno dlouho a konečně dorazil. Dnes vypršelo i poslední zpoždění a uživatelé v Česku (i pár dalších dalších zemích, Slovensko mezi nimi ale není) mohou přijímat na své PayPal účty převody peněz. Zatím v eurech, dolarech a dalších obskurnějších měnách, naše vlastní a nejobskurnější měna mezi nimi zatím chybí. Ale všeho do času.

Proč je vstup PayPalu do Česka tak důležitý

Zaprvé umožní mikroplatby, respektive menší platby. Na obrázku vidíte příklad, kdy PavelS mi poslal dvě eura, za příchozí platbu jsem zaplatil 42 eurocentů. Oproti jiným systémům je to zlatá provize, navíc většinu z ní dělá fixní částka, která neroste. PayPalovské marže se pohybují kolem 3%, což je mnohem snesitelnější, než mikroplatby přes SMS.

Zadruhé umožňuje českým obchodníkům jednoduše zobchodovat své zboží v zahraničí. PayPal je široce akceptovaný systém a například na eBay jinak zboží z Česka těžko prodáte, protože PayPal tam má skoro každý a kdo nemá ten, chce platit kartou. PayPal umožňuje obojí.

Až PayPal zavede i placení v korunách, bude také drsným konkurentem veškerým českým bankám, které v případě placení kartama těžce prokadily příležitost (osobní zkušenost, integraci placení kartou mám za sebou). PayPal integrujete v cuku letu a navíc většina e-komerce systémů ze zahraničí je na něj připravena, jen vyplníte své MerchantID. Jestli vyvíjíte e-komerce systém, tak doporučuju IHNED (=zítra nejdýl) začít pracovat na podpoře PayPalu, protože i u nás má před sebou velkou budoucnost.

Vyzkoušet můžete – pošlete mi euro 🙂

Chcete si to vyzkoušet?

Nejprve se musíte zalogovat do PayPalu na svůj účet a potvrdit nová pravidla (v levém menu je něco jako Policy update).

Nyní mi můžete poslat jedno euro stiskem následujícího tlačítka. Tohle tlačítko znáte z mnoha mezinárodních webů a projektů. Autor si ho umístí a vybírá peníze za to, že něco dělá pro ostatní. Není v tom žádný nátlak, prostě se vám líbí jeho práce, tak mu darujete kus své ve formě převoditelné měny. Pamatuju si nádherný článek o Bramu Cohenovi, autorovi BitTorrentu. Ve článku psali, jak se ráno probudí a jde se podívat na svůj PayPal účet, zda dneska musí do práce, nebo může pracovat na dalším vývoji bittorentu. Pomůže tohle i nám v Česku? Najdou se i u nás projekty, kde autor svých dvacet hrušek dostane od spokojených uživatelů, kteří prostě chtěli? Nevím. Sám jsem takhle přispěl, mám to mnohem radši, než shareware – a tak rozdávám. Tu euro, tu deset, jak se mi zlíbí. Utratil jsem tak mnohem více, než za shareware nebo jinak placený obsah.

Ani já vás nijak nevydírám. Nežebrám. Nehraju na city. Chcete nebo nechcete si to vyzkoušet, chcete nebo nechcete poslat, to je princip takových tlačítek. Nic za to nedostanete, než to, že autor něčeho zajímavého, až ho jednou posedne depka, že kdyby místo toho hákoval někde u soustruhu, tak by na tom byl líp, si vzpomene, že mu to nějakou satisfakci přináší. A to není v takové chvíli málo. A to víte, takové euro nebo dolar, to je v naší civilizaci totéž, jako „děkuji“ 🙂


Dovolte mi, abych start PayPalu pro české zákazníky považoval za jednu z nejdůležitějších událostí pro český internet.

Dvě poznámky na závěr: já vím, že šlo PayPal oblafnout (dalo to práci) a mohli jste přijímat platby i dříve, ale bylo to s rizikem, že na to PayPal příjde a účet zarazí. Nic pro seriosní podnikání. A také vím, že existují jiné platbení systémy jako PayPay nebo MoneyBrokers. PayPay je o několik řádů méně důvěryhodnější, MB jen o něco málo. Oba systémy jsou ale naprosto nerozšířené zejména mezi zahraničními zákazníky a například na Kronium.cz, kde přijímáme platby přes MoneyBrokers, jimi ještě nikdo nezaplatil, zatímco platební kartou tam platí třetina klientů. Díky spuštění PayPalu můžeme konečně spustit anglickou verzi Kronia a prodávat české hodinky do světa. Jak to bylo snadné – registrovali jsme si shop na Shopify.com a nyní k němu jen přidáme PayPal Business Account.

A ještě jedna doplňková informace. Víte, proč je mi na kulové procesing platebních karet od českých bank na anglickou verzi shopu? protože neumožňuje příjem plateb z karet vystavených mimo ČR (a možná ještě tam je SR). Proč? Prý podvody. Tož tak. Moc lepších řešení, než PayPal, není. Tedy, nevím o žádném jiném 🙂

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

78 komentářů

 • Potěšující zpráva pro celý online business na CZ webu! A hezky jsi to popsal, ted jen aby se jej lidi naučili používat (je to tak jednoduché!) a bude to super 🙂

 • No hlavně, aby co nejdříve začali podporovat koruny. Asi těžko budete v českém obchodě platit eurem.

 • Tak to je skvele, hned si aktualizuji ucet. Diky PayPal!

 • [2] záleží, čo príde skôr: EURO v ČR alebo podpora českej koruny v PayPal. Tipujem to prvé. Pretože to príde samo a bez námahy.

 • Souhlasím s Patrickem, malý krok pro PayPal, velký krok pro český e-business a českou on-line culture vůbec. Jsem zvědav na reakce.

 • Taky díky, na tohle jsem pořád čekal. Hned jdu psát klientům ať se mi ty penízky hezky sesypou na účet 🙂

 • Myslim ze opravdu zasadni je to v tom ze konecne muze kdokoliv z .cz pohodlne prodavat celemu svetu.. damy a panove, prave se nam 100x zvetsil trh, at uz prodavate cokoliv.

 • Super super
  nevite jak se bude vyvijet google checkout? Nemelo smysl se o nem zminit?

 • [8] Zatím funguje jen v USA a další šíření ani nehlásil… 🙁

 • Jaky ucet u paypalu si mam zalozit kdyz bych chtel dostavat platby od navstevniku za poskytovani sluzeb. Napriklad jako je blueboard atd.?

 • Drobne upresneni: Pro zaslani platby neni potreba mit ucet na PayPal. Sam jsem tak nedavno platil 3mes registraci na americky (sachovy server). Stalo to cca 11 dolaru +1 dolar si strhl PayPal za transakci. Nemusel jsem si vytvorit PayPal ucet, jenom jsem vyplnil nacionale a cislo karty (virtualni od KB).
  Nevite nekdo, jestli bych ten 1 dolar platil i v pripade, ze bych mel PayPal ucet? Byl by ten prevod pak zadarmo?

 • Tímto se konečně stává český internet svobodným a můžeme platit drobnými mincemi, aniž bychom polovinu dávali mobilním operátorům. Můžeme hodin pár kaček lidem, kterým fandíme, můžeme si kupovat bombóny. Podobně se jistě radovali při zahájení ražby pražských grošů…. škoda, že se to kvůli stupidnímu českým zákonům musí oslavovat znovu ještě v 21. století.

 • NEKECÁ!! :))) Tak tahle zpráva mi opravdu udělala radost. Hlavně poté, když ty peníze přišly! 🙂

 • Beginning October 12, 2006, PayPal will support the following currencies as part of the PayPal service: The Swiss Franc, Norwegian Krone, Swedish Krona, Danish Krone, Polish Zloty, Hungarian Forint, Czech Koruna, Singapore Dollar, Hong Kong Dollar and New Zealand Dollar. The User Agreement and associated policies will be amended to reflect the availability of payment processing in these currencies. Also, if a user is registered in a country which has as its official currency one of the additional currencies added to the service, that currency will become that user’s home currency.

 • pro opravdove rozsireni u nas bude asi opravdu dulezite aby bylo mozne platit tena nasema zaprdenejma korunama 🙂 , a hlavně !! aby uzivatelske rozhrani paypalu bylo v ČEŠTINĚ !!

 • [15] Viz co jsem psal ve 14. prispevku … pro neanglictinare: Od 12.10. zacne PayPal podporovat nektere "vedlejsi" meny vcetne CZK.

 • Jak se to integruje na shop, který to sám o sobě nepodporuje? Dělal jste to někdo? Nevíte o dobrém how-to?

 • jo a jsou někde rozepsané všechny ty poplatky? a jaká je min. částka? a maximální? Předpokládám, že nějaké pravidelné platby tam asi zadat nejdou

 • Nedělal bych z toho zas takovou mega bobmbu, protože ráálně využitelný přínos to má zatím jen pro lidi co chtějí obchodovat se zahraničím, pro nás místní je to úplně k ničemu. To, že se nedá plati korunama by ani tak nevadilo, ale platební rozhraní musí být v češtině, jinak to nemá uplatnění.
  Jinak asi autor článku implementoval platby kartama přes Českou spořitelnu a pak se nesmí divit že mu jdou přijímat platby je z ČR a SK, kdyby totiž použil platby kartama z jiné banky, tak by s tím trable neměl a jestliže mně strhává banka 2.7% z transakce, tak sem na tom lépe než paypalu a a mam české rozhraní pro platbu i české kačky.

 • [18] ad Pravidelné platby: Premier a Business account umožňuje "Subscriptions and Recurring Payments"

 • účet na PayPalu se dal zařídit dávno před možností "Czech send-only" k účtu na Ebay

 • Da se paypal ucet vyuzivat i na principu paypay.sk?

  mam ucet, nemam embosovanou kartu. u paypay si prevedu penize na jejich ucet a pote s nima muzu disponovat.

 • Moneybookers používám už 3 roky a bez problémů. A je to ještě levnější než paypal.

 • [22] To záleží, jak nyní využíváte PayPay účet. Každopádně si ve všech případech myslím, že rozhodně nedá. Pokud to chápu dobře, používáte peněženku jako virtuální účet tak, abyste se vyhnul poplatkům bank. A to vzhledem k cenové politice PayPalu není poněkud možné. V tomto ohledě mi služba připadá bezkonkurenční. Uvedu příklad: chci odměnit autora za článek, ale euro je příliš mnoho, 5-10 korun bohatě stačí. Tady jednoduše poplatky překážejí. Myslím tedy, že se moc velkého rozšíření mikroplateb nedočkáme. Navíc se současným přístupem PayPalum který je primárně určen pro eBay.

  Ještě dotaz, Vy byste svěřili údaje své karty další (nepotřebné) osobě (PayPal, Google apod.)? Já tedy rozhodně ne, proto lidé využívají platbu kartou přímo přes zabezpečené systémy bank…

 • [24] asi bude nejlepší, když popíšu, o co přesně mi jde.
  nemám embosovanou kartu a chci si zaplatit např. webhosting u godaddy.com apod., tak jak na to? zaplatit na účet jim nejde, akceptují pouze paypal nebo kartu. *samozřejmě embosovanou kterou nemám*
  moje (možná úplně zvrhlá představa) je taková, že na nějaký účet si pošlu nějakou částku a tou následně budu moci platit tak, aby mi to i třeba godaddy zežralo

 • BTW, když budete používat PayPal pro obchodování, jak je to s daněma?

  Tak třeba když mám osobní web a na něm 'Make a donation', tak peníze, co mi příjdou, jsou prostě moje, není to nic typu výdělek na živnostenský list a vejde se to do limitu příežitostného příjmu (je to tak nějak, ne?).

  Když ale například budu mít webovou službu a tam bude zaplacení nutná podmínka registrace, tak tím normálně vydělávám a mělo by se to danit. To pak finančáci budou brát PayPal jako účet (to bych chtěl vidět – už třeba jak z toho dostanete něco tradičního věrohodného a ne printscreen obrazovky) nebo byste danili zisk, co byste si přeposlali z PayPalu na účet (jako že pan PayPal mi poslal peníze a já je daním)?

 • [25] Mohl jste říct hned, že chcete vědět, zda má PayPay sběrný účet v ČR (tak to pojmenoval PayPal). Tipuji, že ano, ale bohužel nedokážu přesně odpovědět, jelikož jsem si účet zakládal teprve před 5 minutami…

 • Chtelo by to sepsat poradny howto.

 • [24] A už si něco posílal "přímo přes zabezpečené systémy bank…" ?? Já právě včera a právě proto, že dotyčný (v Německu)Paypal nepoužívá. Za poslání necelých 700 Kč si naúčtovali 225 Kč poplatek !! Normálně bych zadal všechno v eBay checkoutu a nebo na Paypal účtu a pohoda, poplatek pouze za položku, tudíž pár kaček, takže moc pěkně děkuji… Raději PayPal všemi deseti a jedno poskytnutí informací pro tu úsporu klidně snesu.

 • [29] Posílal, pravda – jen v rámci ČR. Nevím, zda oba hovoříme o "zabezpečených systémech bank" pro platbu kartou… Takto vysoká částka se podobá spíš na převod peněz příkazem z účtu…

 • [27] Já bych spíš tipoval, že ne: https://www.paypal.com/cz/cgi-bin/webscr?cmd=_add-funds

 • [26] je jedno jak to uděláš a co si o tom myslíš, protože hlavní slovo bude mít někdo z finančáku a jak on si to zrovna vyloží to nikdo neví. Sice tam můžeš mít na stránkách dobrovolné dárcovské platby, které by se měli brát jako darování, co že mam pocit bez zdanění přijmutí do 30tis Kč za 2 roky od stejné osoby, ale na finančáku si to klidně někdo může vyložit jako že to je způsob příjmů a budou to po vás chtít vše zdanit a jak známe úředníky, tak věř, že pokd ti to vynese trochu peněz, tak to tak i budou brát, proto bych rozhodně nespoléhal na situaci kdy budeš mít třeba stránky kde budeš nabízet nějaké freeware a dobrovolníci ti pošlou peníze na vývoj, to ti jistě finančák přehodnotí tak že to nebude dar 🙁

 • Chtel jsem PayPal vyzkouset, tak jsem si prave predplatil Marigolda 🙂 Doufam, ze na te hromade novych serveru pojede jak z praku..

 • [31] to je skoda, ze nelze zatim poslat penize z bankovniho uctu 🙁

 • [23] Hmm, a co tech 8%, co si strhnou za platbu kartou?

 • [36]
  Mimochodem, proc se ve vetsine clanku o mikroplatbach vychvaluje PayPal chapu (vzhledem k rozsirenosti) ale proc se vzdy poukazuje na to, ze PayPay neni duveryhodny?
  Nepouzivam ho nejak pravidelne, ale uz jsem pres nej posilal i celkem velke castky a bez problemu.
  A jejich hotline sluzba fungovala dokonce i o silvestrovske noci 😉 … takze co se me tyce, tak se teto sluzby nebojim

 • [37] Proč? To je prosté, protože využívá díry v zákonech, resp toho, že nikoho netrápí, že je provozovaný seyschelskou společností bez platné licence. Až to někoho trápit bude, tak budete těžko volat někomu na silvestra na hotline 🙂

 • Klidně a rád přispěju, jen nemám PayPal účet 🙂 Resp ten, který potřebuji pro přijímání plateb. Mám nějake eshopy, které bych rád integroval a prodával v zahraničí, ale nevím co vše před a na registraci potřebuji jaký účet,údaje,jak se příjem daní apod. Takže kdyby byl někdo (tangero) tak aktivní 🙂 a udělal malé HowTo pro obchodníky, rád pár eurama přispěji.

 • [35] a co tech 8%, co si strhnou za platbu kartou?
  Za jakou kartu? A jakých 8 procent? Jednoduše dobiješ účet tím, že si pošleš peníze na jejich účet, který mají tady v česku. To nic nestojí. A pak už můžeš z účtu u moneybookers posílat peníze komukoliv kdo je tam registrovaný. A stojí to 1% z posílané částky. A to nejlepší na tom je, že maximálně zaplatíš 0.50 Euro. Tzn. za částky nad 50 Euro už neplatíš žádné poplatky. Pouze když si chceš vytáhnout peníze z účtu u moneybookers na svůj bankovní účet, tak platíš 1,80 Euro. Tedy necelé 2 Eura. Jenže to stejně můžeš udělat jednorázově za delší dobu až se ti tam nastřádá třeba větší suma.

 • [40] moneybookers je podle mně nejlepší řešení, bohužel lidi jsou jak stádo tupých ovcí a používaj jen paypal. v obchodě sme měli z počátku příjem plateb přes moneybookers, ale neplatil tím skoro nikdo, kde kdo se naopak ptal zda nebudeme mít paypal, po jeho implementaci tím platí u nás skoro 80% zákanzíků, přes moneybookers již v podstatě neplatí nikdo 🙁

 • [41] No tak právě proto je potřeba dělat osvětu. Na stránce http://moneybookers.com pod odkazem "Sign up now" nalezne každý formulář, který musí vyplnit a po oveření emailu a ještě pár drobnostech (už si nepamatuji co přesně po mě chtěli) vám účet zdarma otevřou.
  Největší jejich výhoda proti platebnímu systému paypal, spolu s nízkými poplatky, je podpora mnoha východoevropských zemí.
  Já jen ještě mohu dodat, že jsem si účet otevřel začátkem roku 2003 a zatím vše v pohodě. Žádné peníze se mi z účtu u moneybookers zatím neztratily.

 • [42] výhodou je, že ten kdo chce poslat peníze se nemusí vůbec ani registrovat, stačí když pošle peníze na účet moneybookers v místní bance

 • jak se "dělá" to tlačítko?

 • Já nevím, mně se prostě na PayPalu líbí to, že si nemusím pamatovat číslo karty a i když jsem někde v poklusu a i třeba kartu (a jako na potvoru zrovna tu s online transkacemi povolenými) mám na jiném kontinentu, tak si nabiju Skype, prodloužím Flickr, koupím online magazín, koupím nějaký drobný SW, cokoliv, protože login si prostě pamatuju.

  Naopak nemám důvěru v to dávat číslo karty na miliony nových a nových rozhraní, radši to mám jen na tom jednom místě.

 • [11] Jo jo platil. Pouzivam PayPal asi deset let ve statech a konecne muzu oficialne a bez problemu zacit pouzivat i v cesku.

 • [39] Na co a komu ??? Paypal ma sve procenta z a nevim proc by jsi mel podporovat nejakeho darebaka ??

 • Pokud vím, tak se dají přijímat platby kartou i ze zahraničí (např u České spořitelny to jde taky, jen musíte podepsat, že v případě podvodu to jde na triky obchodníka a ne banky.).

  Konkurenci vítám, Paypalem platím a zatím jsem spokojen.

 • Dva dotazy na zkušenější:
  1. Jak se vyznáte v tom, který mail od PayPalu je pravý? Denně mi chodí 5 až 10 spamů jako od PayPalu, tak se obávám, že kdyby mi někdy přišel opravdový, tak ho přehlédnu.

  2. Chtěl jsem na eBayi koupit něco, co prodávající posílal jen do USA, tak jsem požádal několik mých známých v USA, ať si to nechají poslat k sobě, ale všicni mi odpověděli, že eBay a PayPal už dávno nepoužívají, protože to je moc velké riziko. Jsou to všichni jen zbyteční paranoici, nebo skutečně je takový trend?

 • [50]PayPal služba je díky způsobu přihlašování (pouze adresa a heslo) a posílání mailů při platbách snad (hned po Citibank) nejvíce atakována tzv. phishingem. To je ten spam ve vaší schránce.

  Podrobnější návod, jak se chovat je zde: https://www.paypal.com/cz/cgi-bin/webscr?cmd=p/gen/fraud-prevention

  Já jen zdůrazním, že od PayPal nikdy nepříjde mail s oslovením "Dear PayPal User" nebo "Dear PayPal Customer", ale vždy s oslovením vaší osoby.

 • [19] Platby zahranicni kartami skrz CS a.s. jde v pohode, ovsem zalezi jaky sluzby nabizite (mira rizika je v urc. oborech pro tuto banku vysoka, jak nam vysvetlili tykalo se to treba prodeje alkoholu a vubec prodeje "hmatatelnyho" zbozi pres inet). Nam funguje i prijem zahr. karet. Krome toho mame podepsany, ze kazdou neopravnenou transakci vracime do CS a.s. (u nas je to tak 1 transakce/pul roku). Jina vec je, ze ta pode*ana e-commerce vypadava slavne CS a.s. nejmene 1x za kazdy druhy tyden (nejlepe v patek odpol., o VIKENDU NEMAJI V PRACI ANI 1 PRACOVNIKA, KTERY BY BYL KOMPETENTNI CHYBU OPRAVIT!!!!! maji jen infolinku, kde jsou lidi kompetentni na jine veci), takze cely vikend prichazite o penize od lidi, kteri by radi zaplatili…

 • Nevim, ale 10.rijna 2k6 u mne byl znamy ktereho trapil (nespolehlivosti), tak jsem doporucil ManyBukra 😉 a je klid. 😀 &T

 • Zdravím, nevíte někdo, zda je možné propojit web přímo s PayPal? Že někdo zaplatí přes PayPal, php script zkontroluje, zda platba proběhla (script by kontroloval PayPal každou hodinu). V případě, že by platba proběhla, tak by se zákazníkovi automaticky aktivovala služba´, kterou si předplatil..
  Je něco takového možné?

  Díky

 • [17] kompletní návod v pdf a vzorové soubory jsou k dispozici na developer.paypal.com, zdarma si zaregistrujte účet a stáhněte si pdfka a zdrojáky. Taky je tam Sandbox, což je úplně skvělá věc, je to vlastně testovací Paypal, kde si založíte obchodnický účet, několik zákaznických účtů, dostanene vitruální čísla karet, ze kterých se dá platit a můžete celej systém odladit a zprovoznit. Dáu se to zvládnout s běžnou znalostí Web programování, třeba v php a vzorový soubory prakticky potřebují doplnit pouze integraci s databází ohledně order processingu. Já mám paypal už na dvou šopech a funguje to naprosto dokonale.

 • Kdyz si chci poslat z paypalu na svuj bankovni ucet castku vetsi nez 21 000, tak to neprojde a chteji dalsi overeni (doklad s fotkou a utility bill). Nevite, co s tim?

 • nevíte jak zjistím ID číslo účtu paypal?

 • Jde to i bez poplatku??? Mam embosovanou kartu u CS. Platil jsem pres PayPal zakaznikovi na Ebay za tovar. Udelal jsem chybu v emailu prijimatele, ale prachy z meho uctu odesli, zmena na Euro me stala 300 kc, nebylo mozne dorucit, tak je poslali zpatky, dalsich 300 kc za zmenu na Kc… takze 600 kc v prdeli…. Nevim, jestli by se mi tohle stalo, kdybych poslal prachy prevodem na ucet na chybne cislo nebo co. Cekal jsem ze se prachy proste neodeslou, nebo je bude mozne jenom preposlat na spravnou adresu a hotovo. Strasne me to vytocilo.

 • Super, dlouhodobe ziju v zahranici, kde paypal pouzivam uz nekolik let. Nyni mohu konecne uskutecnit platby za sluzby do CR velmi jednoduse.

 • Super – dlouhodobe ziju v zahranici, kde paypal pouzivam uz nekolik let. Nyni mohu konecne uskutecnit platby za sluzby do CR velmi jednoduse.

 • Zdarec.Mám využívat paypal jenom kvůli tomu,abyc mě tam peníze posílaly referenční programy pro webmastery?Má to cenu?A nebudu nic platit?Většina těchto programů to totiž vyplácí přes paypal i když já bych spíš uvítal poštovní převod.

 • Prosím o radu na můj email, mám v paypalu verifikovanou kartu a vse nastaveno tak abych mohl, když dávám něco do aukce na ebay, platit poplatky, ovšem paypal mi pise, že ČR není zřejmě důvěryhodná země, tak nemohu použít takovou kartu na zaplacení poplatku v ebay. Díky moc za odpověď, víteli si někdo stímto rady.

 • Prosím o radu na můj email, mám v paypalu verifikovanou kartu a vse nastaveno tak abych mohl, když dávám něco do aukce na ebay, platit poplatky, ovšem paypal mi pise, že ČR není zřejmě důvěryhodná země, tak nemohu použít takovou kartu na zaplacení poplatku v ebay. Díky moc za odpověď, víteli si někdo stímto rady.

 • V takovém stavu, v jaké PayPal je nemá v Čechách sebemenší šanci. Mimochodem registrace v angličtině? Podmínky a pravidla v angličtině? Nejedná se náhodou o nelegální podnikání ze strany PayPalu v Česku? Zatím vidím jen překročení platných zákonů a to je velice nedůvěryhodné.

 • Jestli to bude opravdu fungovat tak je se zde popisuje tak je to docela revoluční.

 • dobry den potřebuju pomoc mam na pay pal učtu penize a chtel bych je poslat na svoje konto muže te mi poradit jak se penize posilaji pište mi na eimal dj50cent@seznam.cz předem dekuji

 • Já používám na svém webu http://www.energytable.cz platby přes Pay MUZO od společnosti Global Payments. Vše funguje v korunách pro běžné kreditky… Pro české zákazníky je to dobré, ale nevýhodou je to naopak pro platby z venku.

 • Mohl by mi nekdo poradit co je potreba ke zrizeni paypal uctu? (pro prijimani plateb) nekde jsem se doslechla, ze k tomu potrebuju embos kartu. nebo kdyby mi nekdo mohl poradit kde ziskat vice informaci abych to i ja pochopila 🙂 diky moc za radu. N

 • ahoj stal se mi takový problém při ověřování karty a chtělo to po mě čtyřmístný kod,bohužel jsem ho nevěděl jaký a napsal jsem tam nějaký nesmysl a karta se mi na paypalu zablokovala.Ted po mě chtějí abych jim poslal fax s kopijí karty a řidičského průkazu a právě jsem se chtěl zeptat jestli s tím má někdo nějaké zkušenosti a jestli se mi spíš nevyplatí zažádání nové karty. děkuji za rady kdyžtak mi napište na pesta1@seznam.cz

 • pls pošlete mi 6 euro

 • Taky mam moneybookers nekolik let a jsem spokojenej.Nikdy nebyl zadny problem s odesilanim penez z uctu nebo na ucet.

 • Také používám Moneybookers, asi 6 let a bez problému. Manželka v rámci podnikání ještě déle. Důvod proti PayPalu jsou velmi mírné poplatky. Je pravda, že většina lidí pořád volá PayPal Paypal, ale tak je to často, že se drží ne zcela výhodného řešení a nepožaduje se změna. (I když rozumím tomu, že když má nějaký systém převahu, tak na sebe přirozeně nabaluje více lidí automaticky.)

 • No a já zase říkám, že lidi nevědi co to je.

 • dobrý den všichni. můžete mi někdo poradit kde najdu číslo paypalu? protože chci prodávat v diablu 3 za reálné prachy. děkuju za případnou pomoc a odpověď

 • Viem, ze je to stary clanok, ale chcem sa opytat, ze ak je PayPal uz aj pre CR, tak preco po kliknuti na vase darovacie tlacidlo je text v anglictine? Ja s tym problem nemam, ale mnoho inych ludi by malo problem rozumiet co kde vypisat ak by chceli platit kartou.