Konec MMS zpravodajstvi z Cannes

Tak to vypadá, že moje MMS zpravodajství z Cannes předčasné konci. Všechny mobilní sítě jsou zoufale přetížené, dneska jsem se tu snažil opět učinit několik pracovních hovoru a skončilo to fiaskem, kdy jsme se vzájemné moc neslyšeli. Operátoři to vyřešili svorně tak, že odpojili GPRS a tím i MMS, jak jsem avizoval, ostatně telefonovat v Boygues sítí se absolutně nedá, Orange France ještě trochu jede a SFR na třetí pokus také. Hlavně že se na veletrhu tak často mluví o MMS seamless user expirience – moje user expirience je spíše naser expirience. Go karta tu nefunguje vůbec, už bez ohledu na telefon. Prostě super – na největším kongresu mobiláru mobily nefungují.


Tuto zprávu píšu na stánku T-Mobile v jejich press centru, protože T-Mobile došlo, že novináři se všichni nenacpou do malého oficiálního výstavního press centra. Tak si tu na pláži postavili stánek, dali do něj kotle s kávou, T-Mobile Hotspot, hostesky a pár počítačů pro ty, co už sebou netahají notebook, jako třeba já. A funguje to, novináři dostávají tiskové zprávy přicvaknuté k návodu jak používat místní hotspot a jsou vděční, protože infrastrukturně největší GSM kongres kolabuje. Ten, kdo si tu myslel, že bude zprávy posílat via GPRS, má smůlu – nejblíže prý GPRS funguje v Antibes, městečku dvacet kilaku od výstaviště. Nějaký novinář z toho měl včera v press centru šok, když to zjistil.


A nejlepší hlod z pondělí: jedna nejmenovaná česká novinářka si tu na stánku T-Mobile v press centru stěžovala, jak je tu pomalý internet [včera v Cannes spadlo připojení, protože linky byly přetížené]. A dala se o tom do řeči s nějakým mladíkem z T-Mobile, který s ní ochotně diskutoval o tom, co to dá za práci ve Francii dostat na pláž do stanu internet. Včera ráno toho mladíka uviděla na keynotes a málem omdlela, když zjistila, že to je René Obermann, nejvyšší šéf T-Mobile International :))))

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

1 komentář