Kolik stojí Push-to-Talk over Cellular?


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Ze zvědavosti jsem se díval, kolik stojí funkce PoC (Push-to-Talk over Cellular) v sítích, kde ji už nasadili. Americký Verizon ji nabízí zdarma, pokud máte tarifní plán vyšší jak 60 USD. Verizon podporuje PTT s telefony Motorola V.60. Americký Sprint nabízí zařízení Audiovox a PTT je zdarma při tarifech od 100 USD, případně si jej lze připlatit k nižším tarifům za cenu 5-15 USD v závislosti na ostatních službách zákazníka. Samozřejmě nic z toho není v GSM síti, u Verizonu jde o CDMA a Sprint je PCS.


Nokia tvrdí, že všechny její nové telefony budou v roce 2005 mít funkci PoC, takže bude zajímavé sledovat, kdo se s ní na našem trhu vytasí nejdříve. Značné šance má Eurotel – T-Mobile je ale podporovatel v podstatě konkurenční technologie FastChat vyvinuté společností FastMobile. FastChat ale funguje jen na Symbian telefonech P800/3650/7650 a je docela drahý, platí se měsíční paušální poplatek 7 liber plus přenesená data v síti. No a Oskar, ten se do nových služeb zase tolik nehrne, když to má stát balík peněz. I když, mohl by jednou překvapit 🙂

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.