Kolaborativní vyhledávání hudby a AudioScrobbler

Na Lupě vyšel můj další článek věnovaný kolaborativnímu software: Kolaborativní vyhledávání hudby a AudioScrobbler. Protože jsem minule dostal několik připomínek, že to jsou všechno jen teoretické táračky, ale praktické uplatnění nikde nevidno, sáhnul jsem po několika méně známých (alespoň u nás) projektech, z nichž nejraději mám právě AudioScrobbler, takového špionka, jenž sleduje, co si přehráváte za hudbu a je vám schopen doporučit další hudbu, která by se vám mohla líbit. Takhle jsem už objevil pár pro mne neznámých kapel (to nic neznamená, nejsem znalec), takže to opravdu doporučuju. Tady je kupříkladu vidět, co poslouchám a když poslouchám, je tam online vidět, co. Nedávno jsem ale svoji statistiku vymazal, protože jsem začal experimentovat s tím, jak to, že některé skladby neprojdou, stránka hlásí chybu při přijímání jejich tagů…

Pokud by vás socioware nějak hlouběji zaujal, udělal jsem si už solidní linkbázi s roztříděnými odkazy na záležitosti stojící v tomto směru za pozornost, najdete ji zde.

PS: Je zajímavé sledovat, jak počet českých uživatelů AudioScrobbleru roste. Ještě včera tam bylo 56 lidí z ČR, dneska v osm ráno už o deset více.

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

11 komentářů

 • landa nambr wan? a kua..

 • Chci se zeptat jestli uz si vyresil ten problem, ze to neprijima pisnicky? Skoro vetsinu pisnicek mi to nevezme. Koukal sem i do fora a predelal sem tagy tim MusicBrainz Taggerem a nepomohlo to.

 • Nainstaloval jsem plugin pro winamp 2.95, ale nedari se mi odeslat nic na server – plugin se snazi navazat komunikaci ("Handshaking in progress"), ale server response je stale "UNREADABLE". Nestalo se to nekomu a nevite, co s tim?

 • [2] Zatim ze zadny mp3 mi to neodeslalo nazev pisnicky, jen z CD. A to mam ty mp3 delany z toho CD (samozrejme vcetne tagů). Kupodivu ani nazvy ktere jsou dle logu odeslane na webu nejsou videt. Trochu mne to mate. WinAMP 5.03 a 5.08

 • [1] a proč by ne? Landa je dokonce 25. všech interpretů…

 • [3] Jo, jo, stejný problém. Že bych mel špatné připojení?

 • já nevim ,ale winamp 5.8 a funguje naprosto v pohodě, jenom jsem musel povolit odesílání na FW, jinak už za tak krátkou dobu jsem narazil na něco zajívého, když mi od jedné spupiny ukázal jiné písničky než mám na disku

 • [6] Tak jsem to nechal chvili bezet, a on se ten plugin vzdycky jedno za cas chytne a data odesle. Takze se informace sice neupdatuji kazdou minutu, ale fronta pisnicek se nakonec vzdycky nejak odesle.

  [4] Ja problemy s tagy nemam – vse funguje tak, jak ma, zatim zkouseno na trech albech – Alanis a dve od U2.

 • [5] Ale jen v CR – a navic, podle struktury, to neni zrovna reprezentativni vzorek… ;-))

 • Docela by me zajimalo, jak je to osetrene licencne. Daji se tam totiz poslouchat hudebni vybery, nebo neco podobneho, u kazdeho uzivatele, a v docela dobre kvalite 128 kbps.

  Tomu rikam rozsireni hudebnich obzoru :).

 • Uz sem to vyresil. Pouzival sem predtim Mp3Pro plug-in a s tim nespolupracovalo, takze stacilo ho odinstalovat a uz to funguje.[4]