Koho jsem tedy nominoval na České Zavináče 2002 v prvním kole?

Patrick Zandl · 6. březen 2003

Není to tak dávno, co jsem se rozhodl, že zveřejním svoje nominace na Českého Zavináče 2002. Jednak proto, abyste věděli, jaké stránky se mi líbí a taky proto, že mi lidé píšou o těch nominacích, že Akademici jsou úplně vygumovaní. Teď alespoň můžete přemýšlet nad tím, jaké weby byste nominovali vy...

zpravodajska stranka - Technet, CD-R, Pravednes (první dva servery jako své oblibené technické servery, které to dělají dobře a trochu jinak, než je běžné a Právě dnes je skvělý agregátor zpravodajství, který používám hodně často. Provařené Lupy, idnesy a tschechische zeitung se mi tam dávat nechtělo)

zabavna stranka - Kompost, Strach, BonusWeb (Kompost protože je to fakt humus, Strach proto, že se při něm bavím a BonusWeb proto, že by mi jinak Vreco dal do zubů a navíc je s ním legrace někdy až moc - a navíc proto, že je to opravdu zábavní klasika a jedinčka)

detska stranka - Chiki, Abicko (nejsem sice dítě, ale tyhle stránky jsem si našel a líbily se mi)

kulturni stranka - Galerie Rudolfinum, DVD Base (jako kulturní barbar považuju stránky o filmech za kulturní stránky a DVD Base je dobrá. V Galerii Rudolfinum jsem byl nejenom virtuálně a stránky mají hezké, proč tam cpát ty provařené stránky...)

zenska stranka - tvoje (nejsa ženou, udal jsem jediný tip, který Dita považovala za užitečný)

sportovni stranka - (nic jsem nenominoval. fakt mne to nezajímá)

osobni stranka - Viditelny macek, Pooh.cz, Niky (Viditelný macek je báječné počtení, které se velmi často (až na Klaus nahrad) shoduje s tím, jak to vidím já. Pooh je rovněž někdy příjemné čtení a Nikyho stránky o digitálních fotácích si to také zaslouží)

nekomercni stranka - Nadace Horního hradu (tohle je výborný pokus, jak zachránit odepsaný hrad. A když už jim nikdo nedá peníze, mohli by dostat alespoň cenu, ne? Pro hrady mám slabost. Zejména pro tenhle...)

firemni stranka - Kinder Surprise (to je moc hezká stránka! Nominovat Škodovku a ČSA nebo Telecom mne fakt nenapadlo, sice jsou to hezké stránky, ale už jsou tu trochu dlouho)

cestovani - (neznám stránku o cestování, která by mne extra zaujala, nic jsem nenominoval)

zdravi - Medicina (prostě se mi líbí)

finance - Investice, Penize, iFondy (Podle prvního se řídím při investování, druhým se řídím při výběru finančních produktů a podle třetího sním o nejrůznějších fondech)

novy projekt - CzFreeNet, Jyxo, Sova v siti (všechny projekty si to zaslouží. Sova v síti vzděláváním webmasterů, Czfree šířením wifi a Jyxo tím, že udělalo konečně použitelný český vyhledávač)

webdesign - Foto.cz (nic, co by mne kromě foto.cz zaujalo neznám, ale asi jsem moc náročný.)

udalost roku - vsem weblogerum za oziveni ceskeho internetu, BonusWebu za odvahu zprovoznit obsah BW Profi, CzFreeNet za to co delaji pro rozsireni internetu a WiFi u nas (to komentář nepotřebuje, povodně mne fakt nenapadly, kdo na to přišel by mne zajímalo)

podnikatel - Ondrej Fryc (Internet Mall, jedna z mála čistě eshop firem (Bílé zboží a další shopy), navíc snad jediná z nich, co velmi slušně funguje. Takhle se to dělat má. Hlavenka a Lukačovič jsou provaření v Zavináči dostatečně, Vochozka mne nenapadl, protože mi nepřišel internetový, jinak nic proti němu)

internetovy novinar - Marek Prokop za Sovu v siti (dělá to dobře a sympatizuju s tím), Kamil Koupy za osobnosti.cz (taky to dělá dobře a zrovna v oboru, kde z toho moc peněz nekouká,tak by dostal alespoň cenu)

Tak to je všechno. Nyní by mne zajímalo, koho byste nominovali vy, když jste tak chytří a znáte spoustu jiných skvělých jmen a projektů...můžete komentovat a nadávat. Jak vidíte, do mainstreamového vkusu Akademiků jsem se stejně netrefil. Jen si vyčítám, že jsem měl nominovat Marigolda :)))

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook