Koho jsem tedy nominoval na České Zavináče 2002 v prvním kole?

Není to tak dávno, co jsem se rozhodl, že zveřejním svoje nominace na Českého Zavináče 2002. Jednak proto, abyste věděli, jaké stránky se mi líbí a taky proto, že mi lidé píšou o těch nominacích, že Akademici jsou úplně vygumovaní. Teď alespoň můžete přemýšlet nad tím, jaké weby byste nominovali vy…


zpravodajska strankaTechnet, CD-R, Pravednes (první dva servery jako své oblibené technické servery, které to dělají dobře a trochu jinak, než je běžné a Právě dnes je skvělý agregátor zpravodajství, který používám hodně často. Provařené Lupy, idnesy a tschechische zeitung se mi tam dávat nechtělo)


zabavna strankaKompost, Strach, BonusWeb (Kompost protože je to fakt humus, Strach proto, že se při něm bavím a BonusWeb proto, že by mi jinak Vreco dal do zubů a navíc je s ním legrace někdy až moc – a navíc proto, že je to opravdu zábavní klasika a jedinčka)


detska strankaChiki, Abicko (nejsem sice dítě, ale tyhle stránky jsem si našel a líbily se mi)


kulturni strankaGalerie Rudolfinum, DVD Base (jako kulturní barbar považuju stránky o filmech za kulturní stránky a DVD Base je dobrá. V Galerii Rudolfinum jsem byl nejenom virtuálně a stránky mají hezké, proč tam cpát ty provařené stránky…)


zenska strankatvoje (nejsa ženou, udal jsem jediný tip, který Dita považovala za užitečný)


sportovni stranka(nic jsem nenominoval. fakt mne to nezajímá)


osobni strankaViditelny macek, Pooh.cz, Niky (Viditelný macek je báječné počtení, které se velmi často (až na Klaus nahrad) shoduje s tím, jak to vidím já. Pooh je rovněž někdy příjemné čtení a Nikyho stránky o digitálních fotácích si to také zaslouží)


nekomercni strankaNadace Horního hradu (tohle je výborný pokus, jak zachránit odepsaný hrad. A když už jim nikdo nedá peníze, mohli by dostat alespoň cenu, ne? Pro hrady mám slabost. Zejména pro tenhle…)


firemni strankaKinder Surprise (to je moc hezká stránka! Nominovat Škodovku a ČSA nebo Telecom mne fakt nenapadlo, sice jsou to hezké stránky, ale už jsou tu trochu dlouho)


cestovani(neznám stránku o cestování, která by mne extra zaujala, nic jsem nenominoval)


zdravi Medicina (prostě se mi líbí)


financeInvestice, Penize, iFondy (Podle prvního se řídím při investování, druhým se řídím při výběru finančních produktů a podle třetího sním o nejrůznějších fondech)


novy projektCzFreeNet, Jyxo, Sova v siti (všechny projekty si to zaslouží. Sova v síti vzděláváním webmasterů, Czfree šířením wifi a Jyxo tím, že udělalo konečně použitelný český vyhledávač)


webdesignFoto.cz (nic, co by mne kromě foto.cz zaujalo neznám, ale asi jsem moc náročný.)


udalost roku – vsem weblogerum za oziveni ceskeho internetu, BonusWebu za odvahu zprovoznit obsah BW Profi, CzFreeNet za to co delaji pro rozsireni internetu a WiFi u nas (to komentář nepotřebuje, povodně mne fakt nenapadly, kdo na to přišel by mne zajímalo)


podnikatel – Ondrej Fryc (Internet Mall, jedna z mála čistě eshop firem (Bílé zboží a další shopy), navíc snad jediná z nich, co velmi slušně funguje. Takhle se to dělat má. Hlavenka a Lukačovič jsou provaření v Zavináči dostatečně, Vochozka mne nenapadl, protože mi nepřišel internetový, jinak nic proti němu)


internetovy novinar – Marek Prokop za Sovu v siti (dělá to dobře a sympatizuju s tím), Kamil Koupy za osobnosti.cz (taky to dělá dobře a zrovna v oboru, kde z toho moc peněz nekouká,tak by dostal alespoň cenu)


Tak to je všechno. Nyní by mne zajímalo, koho byste nominovali vy, když jste tak chytří a znáte spoustu jiných skvělých jmen a projektů…můžete komentovat a nadávat. Jak vidíte, do mainstreamového vkusu Akademiků jsem se stejně netrefil. Jen si vyčítám, že jsem měl nominovat Marigolda :)))