Kniha Stavíme si bezdrátovou síť Wi-fi – Thomas Köhre

Patrick Zandl · 3. listopad 2004

V nakladatelství Computer Press vychází druhá kniha věnovaná WiFi (celkem třetí v češtině). Jmenuje se Stavíme si bezdrátovou síť Wi-fi a autorem je němec Thomas Köhre. Knihu jsem nečetl, zatím viděl jen upoutávku na webu, takže nemohu sdělit nic jiného, než sama upoutávka uvádí:

WiFi kniha

Předkládaná publikace přináší nejen množství informací o vytváření bezdrátových sítí Wi-Fi, ale také CD se sbírkou softwaru, která vám umožní vytvořit vlastní síť, nebo se připojit k existující bezdrátové síti a zajistit její bezpečnost. Jako bonus obsahuje program, který vám umožní připojit starý počítač k modemu nebo ISDN a tak z něj vytvořit širokopásmový router. Autor knihy vás provede krok za krokem od nákupu potřebného hardwaru přes připojení komponent k počítači, vyhledání aktuálních informací o možnostech připojení v místě vašeho bydliště až po samotný provoz bezdrátové sítě. K překladu jsme pro vás vybrali německý originál, který kromě toho, že patří mezi nejsrozumitelnější a nepraktičtější knihy o sítích Wi-Fi na světě, je na rozdíl od překladů amerických publikací plně platná pro prostředí Evropské unie, pokud jde o technické normy sítí, parametry a typy potřebných zařízení. S knihou poznáte, resp. zvládnete zejména tuto problematiku:

* Úvod do bezdrátových sítí Wi-Fi * Hardwarové požadavky připojení k bezdrátové síti * Moje první bezdrátová síť LAN * S bezdrátovou sítí do Internetu * Bezdrátový širokopásmový router * Velké sítě s přístupovými body * Bezpečnost bezdrátové sítě * Soubory a tiskárny v síti * Bezpečné bezdrátové surfování * Bezpečnost s Norton Internet Security

Cena 299 Kč i s CD, celkem 296 stran a ku koupi třeba zde u vydavatele.

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook