Kniha Stavíme si bezdrátovou síť Wi-fi – Thomas Köhre

V nakladatelství Computer Press vychází druhá kniha věnovaná WiFi (celkem třetí v češtině). Jmenuje se Stavíme si bezdrátovou síť Wi-fi a autorem je němec Thomas Köhre. Knihu jsem nečetl, zatím viděl jen upoutávku na webu, takže nemohu sdělit nic jiného, než sama upoutávka uvádí:

Předkládaná publikace přináší nejen množství informací o vytváření bezdrátových sítí Wi-Fi, ale také CD se sbírkou softwaru, která vám umožní vytvořit vlastní síť, nebo se připojit k existující bezdrátové síti a zajistit její bezpečnost. Jako bonus obsahuje program, který vám umožní připojit starý počítač k modemu nebo ISDN a tak z něj vytvořit širokopásmový router.
Autor knihy vás provede krok za krokem od nákupu potřebného hardwaru přes připojení komponent k počítači, vyhledání aktuálních informací o možnostech připojení v místě vašeho bydliště až po samotný provoz bezdrátové sítě. K překladu jsme pro vás vybrali německý originál, který kromě toho, že patří mezi nejsrozumitelnější a nepraktičtější knihy o sítích Wi-Fi na světě, je na rozdíl od překladů amerických publikací plně platná pro prostředí Evropské unie, pokud jde o technické normy sítí, parametry a typy potřebných zařízení.
S knihou poznáte, resp. zvládnete zejména tuto problematiku:

* Úvod do bezdrátových sítí Wi-Fi
* Hardwarové požadavky připojení k bezdrátové síti
* Moje první bezdrátová síť LAN
* S bezdrátovou sítí do Internetu
* Bezdrátový širokopásmový router
* Velké sítě s přístupovými body
* Bezpečnost bezdrátové sítě
* Soubory a tiskárny v síti
* Bezpečné bezdrátové surfování
* Bezpečnost s Norton Internet Security

Cena 299 Kč i s CD, celkem 296 stran a ku koupi třeba zde u vydavatele.

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

4 komentáře

  • Hmm, teraz by som rád vedel, ktorú knihu si mám kúpiť. Buď tú od vás (bezdrátové sítě WiFi) alebo túto od Köhre-ho 🙂 Ktorú by ste doporučili užívateľovi, ktorý nemal tú česť sa stretnúť s WiFi naživo a rád by si spôsobo wireless zosieťoval byt?
    Vďaka;)

  • takovemu uzivateli bych doporucil vzhledm k security roztahat po byte kabel :o)

  • Jo Computer Press? To jsou ty knihy, ktere se nezaviraji. Bacha na to, nejdou zavrit.

  • Jednoznačně tu Zandlovu. Mam knizky o WIFI 3. A ta jeho je prostě nejlepší. Ta Korheho je o moc neprehlednejsi.