KiSS Tech. nabídnou plazmový displej vybavený WiFi

Patrick Zandl · 5. září 2003

Na německém veletrhu IFA byly k vidění i další zázraky soužití WiFi a spotřební elektroniky. KiSS Plazmový displej s WiFiDánská firma KiSS Technology zaměřená hlavně na výrobu DVD přehrávačů a hifi techniky přišla se 42 palcovým plazmovým displejem označeným jako PD342.

Jeho hlavní výhodou má být WiFi rozhraní, skrze nějž je schopno přijímat obrázky, videa a zvukové soubory z vašeho počítače. Je tu také podpora připojení do internetu, takže lze přehrávat video i přímo z internetu, pokud vaše linka na to stačí. Podpora formátu DivX je u firmy KiSS téměř samozřejmostí. DVD je pro jistotu v displeji vestavěno a displej nabízí HDTV kvalitu, kterou si u nás ovšem vychutnáme jen velmi těžko.

Cena ani termín dodávek zatím není znám, ale žádná láce to nebude.

Pokud se vám zdá, že byste na tu plazmu asi neměli dostatek hotovosti, můžete si vystačit i s přehrávačem DVD ze série KiSS DP-1500s. Tyto přehrávače jsou vybaveny ethernetovým portem a PCMCIA slotem takže mohou být připojeny do počítačové sítě a přehrávat i data uložená na ní. Pokud do slotu vložíte WiFi kartu, tak dokonce může přehrávač být připojen bezdrátově skrze WiFi. Za příplatek můžete do přehrávače umístit pevný disk o kapacitě 40 nebo 80 GB. Jestli to dobře chápu, přehrávač na tento disk neumožní nahrávat, pouze z něj přehrává data, ale jistý si tím nejsem. . Přehrávač může přehrávat formáty CD/MP3, Ogg Vorbis, DivX, XviD, CD-RW a DVD+-RW a umí přijímat internetové rádio. Update firmware probíhá online po internetu. Moc fajnová hračka! Specifikace zde.

Podrobnosti: KiSS Tech. 

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook