Když jsme u hodinek, zkuste WristLinx Communicator – hodinky s vysílačkou

Patrick Zandl · 12. únor 2003

Tahle firma by měla dostat na zadek, protože nečekala na spásu od Billa Gatese a rozhodla se sama šlápnout do komunikačního systému pro hodinky. Jen na to šla trochu jinak a do hodinek rovnou vestavěla vysílačku.

Xact X2XHodinky se jmenují WristLinx Communicator a vyrábí je firma Xact Communication. Mají 22 kanálů v pásmu FRS/GMRS - tedy pásmo 460-470 MHz. Tohle pásmo by mělo být použitelné i u nás, ostatně se takto prodávají třeba vysílačky Motorola TalkAbout. Výstupní výkon je 300 mW a dosah cca 2-3 km i za těchto podmínek. K hodinkám můžete dokoupit náhlavní soupravu a dobíječku, vysílačka má VOX, tedy aktivaci přenosu zvuku hlasem (vysílačka je simplexní, najednou může kecat jen jeden, druhý jen poslouchá, než se ten první vypovídá).

Celý ten zázrak se vejde do 50 USD. Jo a pozor, tyhle hodinky ještě stále mají hodinky a dokonce i s podsvícením.  Prodávat se mají za chvíli a mezi hlavní zákazníky budou prý patřit především studenti, nejrůznější komunity atd. Super věc na písemku - přítelkyně na chodbě s otevřenou učebnicí diktuje, vy píšete... Dovozce do ČR není znám, ale online order je možný.

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook