Marigold.cz » Každý rád pomůže vyhazovat peníze z okna…
    Kancelářská krysa běhá         LED svítilny         FotonMag.cz         Chronomag.cz         Energomonitor.cz    

Chcete dostávat emailem kompletní text nového článku z Marigolda, hned jak vyjde? Přihlašte se zde (žádný spam!):

Jméno
Email *

Před pár dny mi přišel dopis od T-Mobile, firma mi nabízela už potřetí letos prodloužení smlouvy na dva roky a možnost koupit si nějaký levnější telefon. Připomělo mi to, co jsem chtěl udělat, sedl jsem k počítači a napsal jsem T-Mobile líbesbríf, který jsem chtěl napsat už zatraceně dlouho: žádost o deaktivaci SIM karty resp její převedení na Twist. A tím mi také přišla myšlenka vyrubat všechny kontrakty, platby a smlouvy, které prakticky nepoužívám.


Jako další to slízlo UPC, od něhož jsem si prostudoval cenník, zjistil jsem, že za nabídku asi třiceti programů se platí měsíčně čtyři stovky a nedá se říct, že bych je sledoval, jen Dita se dívá na francouzský TV5. Pak jsem vyhodnotil navýšení rychlosti Chella na 256 Kb/s jako dostačující, rozhodl jsem se přejít na tuto nejnižší rychlost a už do UPC putoval další doporučený dopis úsporného charakteru. Je to zajímavý myšlenkový posun – až dosud jsem trpěl fixní ideou, že jakmile nemám nejrychlejší linku, kterou ISP nabízí, není něco v pořádku. Ejhle, ukázalo se, že můžu přežít i s linkou nejpomalejší, na surfování to doma krásně stačí a žádné broadband přenosy nepotřebuji.


Je to zvláštní, když si nedáte pozor, začnete vyhazovat peníze z okna lopatou a vůbec si toho nevšímáte. Pak uděláte škrt, všechno je vlastně při starém, jen těch peněz vám zbývá více…

Chcete přispěv na provoz Marigolda?
Můžete přes systém PayPal (tlačítko Donate níže).

Patrick Zandl @ 7:24 - Líbil se článek?

Zatím bez komentáře

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (hlasováno , průměr: 5,00)
Loading...


Žádné komentáře »

Přidejte komentář