Kauza olšanského střelce má pokračovat obratem vzad


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Hospodářské noviny dnes přinesly přílohu věnovanou střelbě na Gabriela Berdára, šéfa Telecomu. Článek najdete na internetu pod názvem „Nejdříve se zdálo, že Berdár střílel po nevinných lidech…“ – má jít o nahlédnutí do policejních protokolů, z nichž by vyplývalo, že oba mladíci (Vladimír Račko a Stanislav Stěhule), na které G. Berdár střílel, se rozcházejí ve svých výpovědích. Také jejich alibi nemá být vůbec tak průkazné a má se rozcházet o dvě hodiny s osudnou událostí. Hospodářské noviny výpovědi považují za nevěrohodné.
Doporučuji k přečtení zde na DigiWebu.

Otázka je, kde se tento obrat čelem vzad vzal. Policie žádnou novou oficiální zprávu nevydala, naopak vynášení inside informací velmi nelibě sleduje a řekl bych, že vůbec nevítá. V kterém kufříku se našel vyšetřovací spis tentokrát a který policista měl blízko k někomu z hospodářek? Anebo – a to je druhá možnost – nepodstrčil ten spis redaktorům hospodářek někdo z okolí šéfa Telecomu (ano, ten by přístup ke spisu měl), aby tak udělal protiváhu článkům publikovaným minulý týden v MF DNES? Kdo jsou ty tajemné novinářské zdroje? A nakolik je důvěryhodná kompletnost materiálů – nevypadly při předání ze spisu třeba některé jiné věci? Doporučuji stále vydržet, jasno zatím není nic.

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.

2 komentáře