Kandidátem na mobil s WiFi je také NEC N900iL

Patrick Zandl · 4. červen 2004

Včera jsem psal o tom, jak Motorola horečně spolu s partnery vyvíjí mobilní telefon vybavený WiFi, přičemž slovem vybavený se nemyslí jen fakt, že jím může přistupovat na internet (jako Nokia 9500), ale také že jím lze telefonovat.

NEC N900iL - mobil s integrovaným WiFi

S podobným konceptem přišel na přelomu NEC, který vyvíjí telefon vybavený WiFi pro síť FOMA (NTT DoCoMo). A "zcela náhodou" včera do japonských novin unikly další podrobnosti a vypadá to, že tento telefon se dostane na japonský trh na přelomu července a srpna.

NEC N900iL (na obrázku je vzhled presentovaný v prosinci) by měl podporovat 802.11b a podle japonského serveru IT Mobile bude při váze 123 gramů nabízet WiFi i pro telefonování via VoIP, takže mobilní telefon bude mít dvě mobilní čísla a pokud bude v dosahu WiFi sítě, bude možno telefonovat za tarif vašeho VoIP poskytovatele (v tomto případě asi natvrdo NTT DoCoMo vybraná služba). Toliko jsem pochopil z babefishího překladu japonštiny, správnost výkladu potvrdil nakonec i kamarád zvládající japonštinu lépe.

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook