Marigold.cz » Kandidátem na mobil s WiFi je také NEC N900iL
    Kancelářská krysa běhá         LED svítilny         FotonMag.cz         Chronomag.cz         Energomonitor.cz    

Chcete dostávat emailem kompletní text nového článku z Marigolda, hned jak vyjde? Přihlašte se zde (žádný spam!):

Jméno
Email *

Včera jsem psal o tom, jak Motorola horečně spolu s partnery vyvíjí mobilní telefon vybavený WiFi, přičemž slovem vybavený se nemyslí jen fakt, že jím může přistupovat na internet (jako Nokia 9500), ale také že jím lze telefonovat.

NEC N900iL - mobil s integrovaným WiFi

S podobným konceptem přišel na přelomu NEC, který vyvíjí telefon vybavený WiFi pro síť FOMA (NTT DoCoMo). A „zcela náhodou“ včera do japonských novin unikly další podrobnosti a vypadá to, že tento telefon se dostane na japonský trh na přelomu července a srpna.

NEC N900iL (na obrázku je vzhled presentovaný v prosinci) by měl podporovat 802.11b a podle japonského serveru IT Mobile bude při váze 123 gramů nabízet WiFi i pro telefonování via VoIP, takže mobilní telefon bude mít dvě mobilní čísla a pokud bude v dosahu WiFi sítě, bude možno telefonovat za tarif vašeho VoIP poskytovatele (v tomto případě asi natvrdo NTT DoCoMo vybraná služba). Toliko jsem pochopil z babefishího překladu japonštiny, správnost výkladu potvrdil nakonec i kamarád zvládající japonštinu lépe.

Chcete přispěv na provoz Marigolda?
Můžete přes systém PayPal (tlačítko Donate níže).

Patrick Zandl @ 8:46 - Líbil se článek?

Je tu první komentář

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (zatím nehodnoceno)
Loading...


1 komentář »

  1. no snad už aby to bylo. pokud se to potom podaří začít používat bez omezení na operátora voIP tak by to brzo mohlo být standardní řešení za 0,- pokud je člověk ve wifi síti.tím větší tlak vidím ze strany uživatelů ale o tom menší zájem asi tyto telefony budou mít operátoři.

    Comment by maris — 7.6.2004 @ 0:41

Přidejte komentář