Kandidátem na mobil s WiFi je také NEC N900iL


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Včera jsem psal o tom, jak Motorola horečně spolu s partnery vyvíjí mobilní telefon vybavený WiFi, přičemž slovem vybavený se nemyslí jen fakt, že jím může přistupovat na internet (jako Nokia 9500), ale také že jím lze telefonovat.

NEC N900iL - mobil s integrovaným WiFi

S podobným konceptem přišel na přelomu NEC, který vyvíjí telefon vybavený WiFi pro síť FOMA (NTT DoCoMo). A „zcela náhodou“ včera do japonských novin unikly další podrobnosti a vypadá to, že tento telefon se dostane na japonský trh na přelomu července a srpna.

NEC N900iL (na obrázku je vzhled presentovaný v prosinci) by měl podporovat 802.11b a podle japonského serveru IT Mobile bude při váze 123 gramů nabízet WiFi i pro telefonování via VoIP, takže mobilní telefon bude mít dvě mobilní čísla a pokud bude v dosahu WiFi sítě, bude možno telefonovat za tarif vašeho VoIP poskytovatele (v tomto případě asi natvrdo NTT DoCoMo vybraná služba). Toliko jsem pochopil z babefishího překladu japonštiny, správnost výkladu potvrdil nakonec i kamarád zvládající japonštinu lépe.

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.

1 komentář

  • no snad už aby to bylo. pokud se to potom podaří začít používat bez omezení na operátora voIP tak by to brzo mohlo být standardní řešení za 0,- pokud je člověk ve wifi síti.tím větší tlak vidím ze strany uživatelů ale o tom menší zájem asi tyto telefony budou mít operátoři.