Jsme fakt východ

Oook píše:Když jsem v pátek spěchal v Praze na letiště, viděl jsem melou
nehodičku. Skupina zahraničních turistů tak nešikovně manévrovala s
vozíkem s kufry, že se jim jeden opřel o zadek passatu místního
taxikáře netaxikáře (poznávací znamení – logo VISA na dveřích). Chlapík
pozdně středního věku (takový ten seriózní od pohledu) svižně vylezl a
místo nabídky odvozu jim začal sprostě (česky) nadávat.

Oni na něj samozřejmě nechápavě koukali a čekali, kdy otevře kufr a udělají s ním nějaký byznys. Panáček se k byznysu ovšem neměl a když přešel do hodně lámavé angličtiny, pochopili i oni, že s ním byznys neudělají.

Škoda na autě, pakliže jsem se správně podíval, nevznikla žádná. Škoda
na pověsti provozovatele taxislužby netaxislužby určitě nějaká vznikla.

Nezbývá než poděkovat dobré reklamě, kterou osvícený provozovatel
taxislužby netaxislužby a Česká správa letišť dělají ČR (a potažmo
asociaci VISA). Doufám, že příští obětí nadávek taxikáře netaxikáře
bude nějaká skupina anglických turistů v patřičně podnapilém stavu,
která mu tu jeho káru rozkope.

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

10 komentářů

 • No o tehle letistnich taxikarich uz bylo nekolik reportazi, ze za nima stoji mafie. Takze ti pripadni opili anglicti turiste by asi dostali par kulek do tela a taxikari by se nic nestalo, protoze o to by se pratele postarali.

 • Baže skutečně málokdo chápe, jak se tahle verbrež na letišti drží. Nadávají na ně úplně všichni, ale stále tam jsou. Kdopak je tam drží? Kdo na ně dohlíží? Proč se na to investigativní novináři důkladně nepodívají? Proč někdo nepodá trestní oznámení? Proč to policie nevyšetřuje sama od sebe?

 • Nemaj stat v prvni rade hned pred halou! Po osmi hodinach letu se mezi dvema radami taxiku s tezkymi kufry propleta jen tezko (v prvni rade by stejne mely zastavovat spis autobusy nebo kratkodobe soukroma auta a taxiky az vzadu..?)

 • Letistni taxikari maji jiz nyni tak straslivou povest, ze jim tezko muze neco ublizit… Smutne je, ze pro radu beznych prazskych taxikaru jsou vzorem.

 • To, že za nimi stojí mafie se probírá už dlouho. Nicméně pokud by opravdu narazil onen taxikář na skupinku rozjařených mladých a excentrických anglánů, tak byl dostal co proto. A nikdo by s tím nic v tu chvíly nezmohl. Naštěstí.

 • Mne si vždycjy němci ptají proč máme ty dvoje taxíky ty drahhé letištní s logem VISA na dveřích a pa kty normální. A taky se ptají proč ty normální nesmí stát u výhodu z letiště… Co jim mám odpovědět… prostě jsem východ….

  BTW ty taxíky/netaxíky co maji na dveřích VISA tak neberou karty jedou pekne za hotové nejlépe bez papíru…. takže VISA/neVISA to jsou paradoxy…. Že by někdo ze správy letiˇšt dostal nějaké peníze za to že mají exklizivní smlouvu na stání u letíště… úplatek? ne tak tomu nevěřím….

 • [6] Já bych tomu i věřil…

 • [1] Ukaz mi jedinyho taxikare, za kterym nestoji mafie.

 • Tak to se musim zastat velkych radiodispecinku (nebudu delat nikomu reklamu, ale v Praze jsou minimalne 2, se kterymi mam nejlepsi zkusenosti – tago kamkoliv do max. 10-15 min po zavolani a jeste se mi nestalo, ze by se me nekterej pokusil natahnout).

  Co se tyce taga sebranyho na ulici a letistnich VISAzlodeju, to je jina 😉 Kdyz jsem pred casem pricestoval letmo do Prahy, tak se me cestou na neoficialni stanoviste oficialnich taxiku vpravo pred halou u zakazu zastaveni (kdyz si od zavazadel zavolate dispecink, tak nez projdete pasovkou a ven, tago tam stoji) pokousel odchytit borec od stribrnyho VISA passata – po odpovedi, ze s mafianama nejezdim jsem mel co delat, abych mu i s kufrem utekl, jinak by me asi inzultoval ;-)))

 • jeste k te letistni sprave. Kdysi jsem mel moznost nakouknout pod poklicku jedny firme, co zajistuje taxisluzbu pro hotely. austrian sofer limousin (nebo tak nejak). jsou to ty cerne mercedesy, co stoji pred hotely jako diplomat, renesance, mariot apod. Tam to funguje tak, ze reditel hotelu a vzdy jeden vuz k osobn potrebe a potom si ho za mrzsky peniz koupi. plus dalsich x vyhod – uplatku ? mno a vubec bych se nedivil, kdyby sprava letist byla kompletne vybavena vozy vw passat (jiz bez loga visa na dverich) a tyto vozy jim rikali pane 🙂