Jsem hnusný úplatný hrdobec

(updated) Drtivou převahou rozhodnuto, vracím články zpět (samozřejmě včetně komplet diskusí), doufal jsem, že se ve vás nezklamu a byl jsem potěšen vašemi reakcemi. Děkuji

(update 2) Zjistil jsem, že minimálně jeden z kritizujících měl pravdu a že blbec jsem fakt já.

Jak většina z vás asi ví, Patrick — duše tohoto serveru odjel se svou manželkou Ditou na svatební cestu. Nechal mě (a pár jiných, to ale nestojí za řeč), abych se mu postaral o to, aby tu dva týdny nebylo mrtvo. Snažil jsem se ze všech sil, ale je zde jedno velké “Ale” a o tom je tento příspěvek.

Za těch 10 pracovních dní (2 z toho jsem byl celý den ve škole) jsem napsal 10 menších článků na témata z běžného denního života, které na tomto serveru (jakož i ostatních blozích) jsou pravidlem a 4 rozsáhlejší články (kritická noticka na boom ohledně CDMA a pro svou obsažnost na tři díly rozdělené pokračování seriálu o bezdrátových sítích).

Pro představu ten trojdílný článek mi včetně všech úprav, přípravy obrázků, několikanásobného překopávání a opravování atd. trval 6,5 hodiny čistého času (je to 9 normostran a mám-li 180 úhozů za minutu, tak 80% času jsem strávil těmi věcmi okolo). Celé to obhospodařování Marigolda by dalo dohromady minimálně 20 hodin, což kdybych si měl účtovat podle mé hodinovky by dávalo 5 místnou částku.

Čím dál tím častěji se to tu ale svrhávalo k tomu, že jsem byl osočován v diskusích pár jednotlivci, že Patrickovi Marigold mrvím. Když napíšu článek o tom, že na mém oblíbeném WiFi shopu zavedli několik skvělých novinek typu online poradna, SMS potvrzování objednávek a on-line zobrazení, zda-li je zboží skladem, které jiné obchody nemají, tak se na mě dvacet nicků (nebudu psát lidí, protože evidentně někteří používali více nicků) oboří, že je to P.R. článek. To že to napíše člověk z konkurenčního obchodu, který nic z toho nemá (zde je ta chyba, ten dotyčný něco z toho opravdu uměl), chápu, nic jiného mu ani nezbývá. To že si na to stěžují i další (ale bůhví jestli to není jen pár dalších takových konkurentů) je smutné.

Stejně tak jsem byl z “píárismu” obviněn u článku, který dle mého názoru zajímavě popisoval pohled mého kamaráda, britského občana — majitele irské personální agentury Sigmar – na zaměstnanost v IT/Telco oboru v ČR a Irsku. Možná proto, že jsem na mou žádost z něj vymámil deset nejzajímavějších typů pozic a přihodil jsem je do článku. Bylo-li by to P.R., byl bych asi nejlepším P.R. autorem v ČR (investoři, kontakt na mě v patičce), protože plných 30% čtenářů si prohlédlo stránky agentury (většina z nich i detaily k pozicím), a >5% z čtenářů se opravdu přihlásilo s poptávkou po zaměstnání (a obrátilo se na něj i pár firem, co byli nespokojeni jinde). Buď jsem génius, a nebo jsem se prostě trefil do vkusu velké části čtenářstva a opět pár jednotlivců z nichž min. 2 jsou z jiných personálek to nepřekouslo.

Můj úkol ale byl, aby sem dále chodili lidé, dvoutýdenní výpadek by znamenal slušný propad. Na této statistice ale zjistíte, že poslední dva týdny byly nejnavštěvovanější v historii serveru a 14.12. si drží i absolutní denní rekord. Článek o CDMA byl také jeden z nejčtenějších v historii. Takže myslím, že to tak špatné nebylo.

Proč ale někteří lidé pod články takhle prudí? Vždyť není nic jednoduššího než ten článek prostě nepřečíst. Je zajímavé, že když Oook zdrbne restauraci, tak je to v pořádku, když já restauraci vychválím, tak je to P.R.Neztrácí náhodou čtenáři malinko orientaci, např. působením Novy, kdy jsou vraždy prokládané reklamními bloky a automaticky si tak spojují hrůzu s normou a pozitivum s reklamou?

Ne, ode mě se nikdy nedočkáte kritického článku, nemám moc špatných zkušeností. Moudří praví “Chybu udělá každý, jenom blbec ale dvakrát”. Když by mě přinesli špatné jídlo, tak bych si šel stěžovat a když bych neuspěl, tak bych odešel a nikdy více tam nezavítal. A nevím proč bych jim měl ještě obětovat svůj drahocenný čas na psaní článku. To v něm raději vyzdvihnu konkurenci, kde jsem se najedl dobře. Účel to splní stejný a navíc platí “chval veřejně, kritizuj soukromě”. Ovšem tady bych za to byl považován za majitele pohostinství, přinejmenším za jeho zetě.

Ale hlavně — lidi, jste snad inteligentní jedinci, umíte s počítačem, není vám pět, a tak snad umíte zapojit vlastní hlavu. Když vám napíšu, že mám rád Wi-Fi shop, protože jsem s ním maximálně spokojen a má jako jediný vychytávky, které se mě osobně zdají velmi užitečné, tak to neznamená, že ihned stornujete objednávky někde jinde a přeobjednáte to ve WiFishopu. Stejně tak to neznamená, že zase někdo z těch tisíců vás, co jste na WiFishopu nakoupili, s ním neměl nikdy nějaký problém (i když v diskusi padly jen perly typu “neměli konektor” a “změnili popisek antény”). Já vám to probůh neberu, nakupujte si kde chcete, pájejte si třeba antény z plechovky, je to prostě jen můj názor. Někdo má jiné priority, preferuje obchod který má za rohem, nebo tam má dlouhodobě vyšší kredit. Majitel konkurenčního wifishopu se na mě v diskusi obrátil, kolik by ho stálo aby měl taky takovou hezkou P.R. Odpověď je prostá — Nic, Nada, Nothing. Prostě udělejte něco, co bude stát za zapsání a když si to budu myslet i já, tak o tom prostě napíšu (když se o tom dozvím). Jestli je tenhle o procento levnější či dražší mě jaksi nebere a za pět minut to může být naopak.

Nevím, ale tahle obliba kritiky a negativního publikování se rozlézá českou (nejen internetovou) scénou jako mor. Můj kdysi velmi oblíbený server o CSS/HTML pixy.cz už snad půl roku nenapsal nic jiného, než nějakou stížnost na zloděje designů, střevní obtíže, politiku, obchody atd. (vybral jsem tento server z mnohých právě proto, že v posledním týdnu tam přibyly samé smysluplné články, takže to má být povzbuzení v boji), a tak bych mohl pokračovat mnohými dalšími jako např. Lupa (tam pro tyhle články vyhradili dokonce vlastní klícku s názvem Glosa, aspoň tak většina glos vypadá, ale přesto mají stížností i půlku ostatních článků). Pozitivní kritiku na cokoliv člověk nenajde ať hledá sebevíc, a když, tak buď je nad článkem napsáno P.R. a nebo je z toho autor obviňován.

Proto mám takové předčasné přání do nového roku směrované všem českým novinářům, redaktorům, pisálkům, blogerům atd. — pojďte psát pozitivně, pojďte nekritizovat blbce a šmejdy, ale vyzdvihovat génie a kvalitu. Vždyť když se bude mluvit jen o blbcích, tak se o géniích nikdo nedozví, negativní reklama bude nadále přinášet zisk, a ti kteří by si zasloužili úspěch budou na něj nadále jen čekat (a dosáhnou ho leda tak, že povraždí svou rodinu a dostanou se tak do zpráv).

A že vás budou obviňovat z P.R.? No a není to jedno? Vždyť každý kvalitní článek, který popisuje kvalitní výrobek či službu musí logicky pozitivně “navázat vztah s veřejností” (Public Relation), nepříjemných zážitků a zkušeností mají lidé sami dost.

A co udělám tady? Malý test. Mažu všechny články, které jsem v posledních dvou týdnech vytvořil. Uvidíte alespoň, jak by to tu vypadalo, kdybych sem nic nedával a sami se můžete zamyslet, jestli byste v těchto dnech na tento server chodili. Vím že do diskusí píšou většinou jen samí stěžovatelé, těm co se něco líbí nemají potřebu si stěžovat. Ale teď mě zajímá, jestli z těch 2,5 tisíce lidí, kteří si denně tento server prohlíželo bude opravdu většina vítat smazání a nebo budou chtít, abych sem články vrátil. Je to na vás, ring v diskusi volný.

Článek obsahuje zamaskovaná reklamní sdělení, za které autor obržel šestimístné částky a tak prosím omluvte jeho rozstřesený rukopis, píše z Baham po dlouhé noci u baru s havajským rumem a tanečnicí.

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

43 komentářů

 • Ty ses to jouda :o) A ja sem si myslel, ze komentare sou ke komentovani …:o) Nic ve zlem …

  NO A CLANKY TAM KOUKEJ VRATIT …:o)

 • Ono je to taky o tom, ze spokojeni jsou malokdy slyset. A kdyz se ti ctenost zvedne, tak samozrejme pribude i tech nespokojenych. Ale tech vic spokojenych mlci dal. Alespon si to myslim. Ale vim urcite, ze ja patrim ty spokojene. Mozna z nekterych tvych netechnologickych clanku uplne nejasam, ale spis proto, ze mam rad Patrikuv styl. Ale obsah je OK a i kdyby nebyl, tak neobsahuje fakticke chyby, takze necitim potrebu neco kritizovat. Nazory, dojmy a dobre minene rady jsem schopen si filtrovat po svem. Jsem soudny a pricetny clovek. Zrejme mas pravdu v tom, ze tu pribyva lidi, kteri se o svoji identitu a schopnost udelat si vlastni nazor zacinaji zrejme opravnene obavat. Ale prece kvuli tomu nebudeme cist vsicni Materidousku?

 • [2] BTW podobne neprijemny zazitek jsem mel, kdyz jsem asi vcera publikoval na Mobil.cz vicemene technologicky clanek o prechodu z palmu na Nokii 9500. Mozna nebyl uplne skvely, kazdy mame slabsi chvilky, ale byl jsem presne narcen ze delam PR Nokii. Tak ja se u nich stavim pro ty miliony a letim za tebou na tu Havaj.

 • Jeez, nechapu. Ze vyzdvizeni novych sluzeb obchodniho subjektu "nadzdvihne" konkurenci je prirozene. Ze zkusenosti s nakupovanim se ruzni clovek od cloveka, je take prirozene. Pokud ma nekdo (z dalsich prodejcu) potrebu zareagovat osocenim z poplatnosti autora clanku, rozumne uvazujici ctenar tykovy prispevek s pobavenym usmevem preletne.
  Zadam vraceni clanku a konkurence at si zahu chladi nekde jinde.
  Peace jejich dusim ;o)

 • Ahoj, tech clanku je skoda, urcite je sem vrat, resp. nenech, at nazor negativni minority ovlivni pozitivni majoritu ctenaru 🙂
  Ja jsem si clanky rad precetl, adresu personalky si poznacil do Palma, kouknul se na povedene stranky wifi shopu a ted tu nic nevidim … to byl ucel – zmast bezproblemove ctenare?

  Uz ses mohl predvedcit, ze ctenari maji tendenci zamenovat blog za "nezavisly" server, na miste je tedy pragmaticke vysvetlovani, ze tomu tak neni, ze nazor na restauraci neimplikuje srovnani vsech restauraci v okruhu 2km, zminka o wifi shopu neznamena, ze priste se budes venovat konkurenci, atd…

  Urcite je to frustrujici, cist si pod clanky negativni hodnoceni, ale to smazani nechapu. Nechas tu ctenare, at tu poprosi o jejich navraceni? :-O

  Urcite pokracuj ve svem psani, jsou tu i ctenari, kteri si to precetli radi 🙂

 • No, jádro celého sporu a poněkud zvláštní reakci ponechám bez komentáře. Jen bych možná podotknul, že klišé, že na internet může psát každý je skutečně jen klišé. Člověk na to musí mít žaludek, aby pak neudělal náhodou něco nepřiměřeného.

  Co jsem ale chtěl zdůraznit především – je nanejvýš trapné někomu opakovaně komolit jméno, nota bene, když je to kamarád. Možná to bude pro noname novinka, ale Patrick Zandl se skutečně jmenuje Patrick, jak je napsáno v patičce každé stránky na Marigoldu, a ne Patrik, jak se mu tu někdo soustavně snaží komolit jméno…

 • Jsem z té spokojené a mlčící většiny, co si ráda přečte fajn články na tomto serveru.Sic nejsem odborník přes WiFi, přesto si rád rozšířím své obzory. Takže vraťte články zpět, ať mě zas baví svět!!!!

 • Ahoj. Tak tohle je asi podruhé, co píšu do nějaké diskuse. Nemám potřebu se nějak moc zviditelňovat a pokud se mi něco nelíbí, tak si to prostě přečtu jen jednou nebo to vůbec nedočtu. Plně souhlasím s tím, že ti, kteří jsou spokojení tak mlčí a nedávají o sobě moc vědět, narozdíl od nespokojenců. A jak vidím, dle statistik, spokojení čtenáři převažují. Já se snažím Marigolda číst pravidelně každý den, bohužel moje práce mě zaměstnává natolik, že jsem poslední dobou porušil svou pravidelnost. Výsledkem je to, že tu vidím několik lákavých nadpisů k článkům, které bych si rád přečetl, ale obsah nenalezen! Škoda.
  PS1: Nenech se otrávit. Misto toho, aby byli lidi rádi, že pro ně někdo docela obstojně něco napíše, tak kritizují. Nechápu to. Nemusejí to číst. Ale jak tak sleduji český internet, tento nešvar se dost rozmohl. Stačí se podívat na jakýkoliv server, kde mají čtenáři možnost články komentovat. Pozitivních ohlasů je tam jak šafránu. Příklady raději neuvedu, abych nebyl obviněn z reklamy, jako autor.
  PS2: Prudičům zmar!

 • Presne tak, za podstatne bych povazoval pocet precteni / poctu stezovatelu.
  To chce klid a hlen v dusi.

 • Ja navrhuji clanky nevracet, naopak smazat cely server a uvolnit domenu. Patrik bude mit vic casu a urcite to oceni.

 • Tak tohle byl konečně dobrej článek 😀 !!!

 • Ano, postezujte si jaky jste chudacek, ze sem 14 dni musite psat, hlavne ze vam utekla petimista castka, kterou jste si mohl vydelat. Me stve ze se ted vztekate a z TRUCU stahujete clanky, abyste je sem zase dalsi den dal :-/. Patriku, vrat se!

 • Take jsem ze spokojene casti… myslim, ze rozumni uzivatele dokazi odfiltrovat obsah podle sveho nazoru a snazim se nekomentovat, pokud si myslim ze komentar nema smysl (komentar "fakt dobry" ode me necekej; a koneckoncu si myslim ze to je veci vetsiny ctenaru).

  Tvoje clanky jsou bezpochyby jine… asi jako kdybych se rozhodl mit blog… je z nich citit mensi novinarska zkusenost, vetsi momentalni naboj… proste jsi mladsi nez Patrick a tvoje clanky jsou mnohem "blogovatejsi" nez jeho. Asi jako mobil.cz tesne po zalozeni.

  Lidi co si nejsou schopni uvedomit ze kazde pochvaleni nemusi byt reklama (masirovani PR clankama po patnacti letech je zda se uspesne…) a nejsou schopni rozeznat rozdil blog vs. oficialni server doporucuji ignorovat.

  Clanky zpatky – nesnasim lidi, co zneuzivaji toho, ze databazi lze na rozdil od papiru posunout v case i nazpatek! (omluvitelna je jeste tak mozna oprava hrubky, ale…)

 • Ted si ctu nektere smazane clnaky tady ze serveru. Zaplat panbuh za google cache… 🙂

  Spokojeny uzivatel marigold a google.

  Tex

 • Hlasuju pro vraceni clanku.
  Ale moc nechapu proc delat takovy humbuk kolem par komentaru, kdyby se vsechno melo ridit podle par nesmyslnych ohlasu tak uz snad internet zaniknul.

 • A jeste jedna vec: Kdyz ma nekdo potrebu vymazat si Marigold z RSS, necht tak tise ucini. Myslim ze to nikoho nezajima a tak neni potreba to psat 10x pod kazdej clanek do komentaru.

 • Vrátit !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Ved ti moze byt fuck co pise par blbcov. Napr. o tom obchode: mozno ze to zavana PRismom, ale je to proste iba clanok, ktory umoznuje utvorit si ludom mienku o tomto shope. Mozno nabuduce tu bude clanok o inom obchode.. Ved to je akoby redaktor urobil recenziu co ja viem, napr. routera a hned by sa nanho vrhli citatelia, ze je to PR. Ved ja (a stovky dalsich ludi) som bol rad, ze je tu vobec nejaky novy clanok 🙂
  Takze.. aka bola otazka? Aha, V.R.A.T.I.T.!!!

 • články prosím vrátit.

 • Jsem rad, ze tu take neco dobreho a kvalitniho vyslo. Byl jsem mezi temi spokojenymi, kteri mlceli. A proto se nyni ozyvam pridavam se k vyzve o vraceni clanku.

 • IMHO se až o takový strašný trest nejedná. http://64.233.183.104/search?q=cache:SGae66dYzcgJ:www.marigold.cz/+Marigold&hl=cs
  Ale i tak se přimlouvám za vrácení. Někteří jedinci prostě nedokázali rozdýchat, že zde místo svého oblíbeného stylu nalezli podobně kvalitní, ale _jiný_.

 • Články zpět 🙂
  Pokud nechcete fekální reakce pod články, tak nepovolujte diskuzi. Diskuze na každém trochu navštěvovanějším serveru se mění automaticky v žumpu. Nebo diskuzi moderujte, jak to dělá Radek Hulán, ovšem to Vás nezbaví nutnosti číst nechutné příspěvky 🙁

 • [21] plny souhlas, takze se Hrdobce otres a koukej clanky vratit. (ve skrytu duse Te chapu)

 • Ahoj, taky jsem jednim z tech spokojenych mlcicich. Ctu marigolda od te doby co si Patrick zalozil a jsem rad, ze tu je. Nektere clanky me zajimaji vic a nektere mene, ale rozhodne nerikam Patrickovi ani nikomu jinemu, kdo sem prispiva, at o tomhle nepisou, protoze me to nezajima. Navic tenhle server beru opravdu jako osobni blog Patricka a par jeho kamaradu. Ctu si ho prave proto, abych zjistil jaky maji na danou vec nazor. Jsem rad, ze je to o osobni zkusenosti a ne o testu 20 hdd nebo 10 wifi apecek. To si muzu precist nekde jinde.

  Jeste trochu kritiky: nelibi se mi, ze ty clanky ze serveru zmizeli. Ja jsem si je vsechny precetl, popripade si je muzu znovu otevrit diky google cache, ale stejne mi to prijde jako gesto nekoho kdo ma moc to udelat. Bohuzel si myslim, ze timto se utvrdili ti nespokojeni v tom, ze ty clanky sem opravdu nepatri a do budoucna se jim dal signal, ze kdyz se jim neco nelibi takze si muzou stezovat tak dlouho, dokud daneho cloveka neotravi dostatecne na to, aby udelal co chteji oni.

  Takze diky za clanky a negativni reakce si neber osobne.

 • ahoj noname,
  nechci ti tady psát přímo "vrat prosím články…". Ale každopádně asi jsem taky jeden z těch co tady jsou denně a spokojeně… Tvoje články byly dost dobrý přijede mi je škoda mazat, když je nechceš mít na Marigoldu, tak co si udělat vlastni blog? [nemyslím to tak že máš vypadnout a už se nevracet ale tak ze asi mas na to, dat něco dohromady a ne jako ti co tady pořád a pořád dokola nadávají, a naříkávají z PR]. Mno každopádně si jdu teďka stoupnout do nějaký [pomyslný]fronty těch spokojených a až budeš mít chvilku času tak zjistíš že "nás"[nezastupuju víc než "sebe" nebo jednoho „spokojeného“], bude, možná,určitě, jistě víc než těch rejpalu…

  Asi se bude muset udělat nějaký prohlášení při vstupu na všechny blogy [něco jako když se instaluje SW, kdo nesouhlasí ať si to nečte ne?], že je to jen názor autora, a ne nějaký "super-nestranná" recenze. Třeba já, jsem se rozhodne RÁD dozvěděl, ze ve wifishopu mají vánoční akci, a o restauraci jsem se taky rád doslech protože nemam čas zjišťovat kde je co dobré a špatné a chodím ze zvyku do jedné, takže dík za rozšíření obzorů… Sakra, přece to tu má byt projev člověka, který má i pozitivní náhled na některé věci, tak mu to prosím nevytýkejte. A pro ty kteří si neumí sami udělat názor na cokoliv, ať už nějaký obchod apod., a zeptají se starého známého na radu a on Vám něco doporučí tak mu vyčtete ze dělá pro danou organizaci?? Asi ne? Tak proč to tady neberete stejně? Už to tady nebudu dal rozmílat ale zkratka ti fandím…

 • ono mnohem casteji pisou ti nespokojenci nez spokojenci (je to lidska vlastnost), nic si z toho nedelej, taky se mi to stalo, ale cloveka to fakt pak lehce otravi.
  vrat prosim clanky zpet

 • Ehm, Marigolda jsem četl proto, že se mi líbil styl jakým byl psaný. Návštěvnost webu-blogu je mně ukradená, já si nezadávám reklamu… IMHO se těším až se Patrick vrátí a začne opět psát on. Nemyslím to jako urážku a pokud to tak vyznělo, tak se omlouvám.
  Je to jako s knihami – určitého autora čtu a jiného, ač píše stejný žánr, a je třeba i prodávanější, nedočtu do druhé kapitoly. Nejlépe je to vidět na Švejkovi.

 • na marigolda prispivam poprve. souhlasim s nazorama vyse. nenech se otravit blbama co nemaji nic lepsiho na praci nez do vseho stourat a vsechno pomlouvat (jak uz tu nekdo psal, je to takova cesky naturel – u piva v hospode kazdy mistr cehokoliv). nas co si nestezujeme, jsme spokojeni, ale nikde to neprezentujeme je vetsina – coz asi vyctes ze statistik. takze kasli na ne, oni se casem unavi a prestanou tu opruzovat a pujdou pomlouvat celebrity na idnes, nebo resit zahady pocitacoveho sveta na zive.

 • Vratit ! 🙂

 • Sezer si ty clanky nafoukanej blbecku. Vrat nam Patrika!

 • noname myslim, ze z toho cesem vyrostes a ziskas vice sebeduvery 🙂 Nenenechas se odratit par spatnymi postoji od toho co delas.
  Good luck.

 • [6] A víš že jsem si toho opravdu nikdy nevšiml. Tak to je teda fakt ostuda, Patrickovi se omlouvám, díky, že jsi mě upozornil. Mě ani nenapadlo, že by to mohlo být jinak, jméno Patrick jsem nikdy neslyšel a tak jsem tak předpokládal, že je to jako když já napíšu Thomas. Wow! Opravuji a ještě jednou díky.

 • Já si to tedy přerčetl až nyní, ale jsem rád, že je zcela jasně vidět, že pozitivní přístup zvítězil. Mně osobně se Tvé články celkem líbí (některé méně) stejně jako Patrickovi (i tam některé méně). 😉 Navíc jsem zastáncem toho, že si rád přečtu i pozitivní skutečnosti, ale také varování (třeba před podivnou restaurací). Každopádně je tohle zajímavá skutečnost. A jak už jsem jednou ¨tady někde psal: Patrickovi celkem důvěřuju, takže pokud někomu dá do rukou klíče, tak část té důvěry přechází i na toho člověka. A zdá se mi, že se zatím nenašel nikdo, kdo by zklamal.

 • Jsem rád, že konečně někdo píše pozitivně o věcech které považuje za dobré. Mimochodem, naši firemní PR-ové říkají, že PR je je zkratka pro Positive Report.

 • [32] Není zač 😉 Já si říkal, že to bude spíš omyl nebo tak něco…

 • Před pár dny jsem si uložil marigold.cz mezi záložky, denně mu pár minut svého času obětuju a po pár týdnech se rozhodnu, jestli ho zase vyřadím. Podobný osud čeká desítky dalších podobných blogů roztahujících se v mých Favoritech a snad tisíce dalších míst, která jsem zatím neměl příležitost poznat.

  Z globáního pohledu je tedy vcelku jedno, zda tady bude článků víc nebo míň, měl by sis ale nounejme položit otázku, zda sem lidi chodí kvůli zajímavým článkům anebo kvůli žabomyším sporům ohledně nich.

 • Nic si z toho nedělejte. To je zřejmě specifikum českého národa, že všichni na něco nadávají. Sám to znám. Ale udělat něco pořádného, to ne.

  Navíc na internetu všicni strašně rádi kritizují. Občas se mi zdá, že lidé nemají co dělat. 🙁

  http://www.robertnemec.com/robert-nemec/

 • doporucuji udelat anketu na tema "spokojeny mlcici".

 • [37] Prominte, ale tohle generalizovani typu "specifika ceskeho naroda" si vetknete za klobouk.
  Vzdycky kdyz nekdo pouzije takovehle klise se mi zjezi vlasy na zatylku.

  PS:Jinak clankum samozrejme fandim 🙂

 • [37] Ono ale na druhou stranu se taky da nekdy kritizovat neco, co stoji opravdu za houby, a povazuju za "obcanskou povinnost" varovat ostatni pred tim ci onym aby se sami nenechali "napalit".

 • Restaurace neni podivna, podivnej byl ten bramborak 🙂

 • Jak uz v diskusi zaznelo: "Weblog neni nezavisly server." A neexistuje duvod, proc by zde nemohly treba tendencni clanky byt. Jestli nekomu sedi nebo nesedi styl autora je vec jina a pokud se ctenar nedokaze vyrovnat s necim odlisnym, muze na to svobodne reagovat v diskusi. O urovni diskuse a diskutujicich se vyjadrovat nehodlam. Od autora se vsak ocekava nadhled a ne urazena jesitnost a bolestinstvi. Reakci noname povazuji za neprimerenou…

 • 2 Noname heh byl jsem prvni myslim kdo se v komentarich zminil o PR. Ale nezlob se na me a podivej se na to s klidem, nevim proc jsi vyletel jak certik z krabicky.
  Psat pozitivni clanky proc ne ale podivej se na clanek jeste jednou a pak se podivej na reklamu nad nim.
  Proste pak takovy clanek vypada ( nerikam ze je ) jako neoznaceny PR clanek.
  Proste cloveku moc chvaly na jednom miste pripada divne. A te chvaly na to ze jsi u nich jen nakupujes ?
  Mozna jsou to kamosi , proc ne zadara jim udelat lepsi jmemo, ale nediv se ze se lidi ozvou v komentarich.