Jen tak předvánočně

Den před štědrým večerem a říkám si, že by to ještě chtělo poladit konfigurací dárků. Letos jsem chtěl na Marigolda udělat doporučovátko dárků – vybrali byste si typ osoby, které dárek kupujete a z databáze by vám Marigold vysypal dárková doporučení, vy sami byste mohli nějaká přidat. Skončilo to na tom, že jsem na to ve frmolu posledních dní zapoměl a pak už se mi na to zdálo dost pozdě, navíc se obávám, že vzhledem k marigoldí návštěvnosti bych musel dárky vymýšlet sám a k ničemu by takové doporučovátko nebylo. Ale třeba to příští rok přeci jen vyzkouším.


Seznam, komu jsem co šlohl při aktualizaci Přehledu cen ADSL: na Yuhůově weblogu jsem šlohl tu kontextovou nápovědu, když lze podtržený odkaz přejet myší a v bublině se objeví nějaký další text. Z Pixyho knihy o CSS jsem zase vybrakoval formátování tabulek, díky čemuž jsem tabulku zformátoval prakticky čistě via CSS. A protože jsem to CSS dal globálně, tak všechny tabulky na marigoldovi se mi patřičně formátují a místy to vypadá zvláštně 🙂 Děkuji oběma pánům za jimi publikované návody a postupy, ze kterých my CSS/HTML slabší žijeme…


Doma přestala téci voda. Před vánocemi ideální čas, patrně to souvisí s tím gejzírem, co se nově objevil vedle silnice a u něhož jsem chvíli přemýšlel nad tím, zda má smysl dělat vodotrysky v zimě. Ejhle, nebyl to vodotrysk, ale prasklé potrubí. A Mattoni už není.


Na programování P2P knihovny se přihlásila čtveřice programátorů a vypadá to, že se to nakonec opravdu naprogramuje. Tož jsem zvědav. Zadání si jako RTF soubor můžete prohlédnout zde a do komentářů sem můžete psát svoje připomínky… Zajímavé je, že všichni čtyři programátoři na netu nejsou nijak neznámí, pár projektů za sebou mají a dělají i komerční práce, já jsem si myslel, že by se mohl najít někdo začínající, kdo by si rád vyzkoušel svoje schopnosti na maličko větším projektu, než je instalace phpRS … 🙂


Ook mi poslal odkaz na cesnetí server věnovaný „proudování“ videa, jde hlavně o videoarchív přenosů pořádaných Cesnetem, rubrika Návody a popisy je bohužel prázdná, nějaký ten návod, jak si rozchodit video, by se mi hodil. Přemýšlím, že bych video streamoval z 3GSM kongresu z Cannes – WiFi přípojku tam letos rozhodně znárodním, takže svižnější připojení by bylo.


Jiří Bureš vyhodnocoval anketu BlogCenzus 2003 – tedy průzkum mezi bloggery. Můžete se podívat, co o sobě bloggeři říkají. Anketa jde bohužel jen po několika základních otázkách, takže zase tolik zajímavého se toho o blogerech nedozvíte. Čtyři blogy mají na svých stránkách placenou reklamu, takže dělám 25 procent reklamního obratu českých weblogů, tomu říkám markitšér… 🙂 Zajímavé také je, že jen deset procent blogů dostává tipy od firem na jejich produkty. Hlavní důvod je podle mne v tom, že většina weblogů je neodborných, věnují se spíše životu, politice a tak kolem. Leda bych si uměl představit, že Kostěj dostane tip od vedení CarreFoure, aby šel taky fotit do Tesca, jenže co jiného? Marigoldovi firmy docela často píší a posílají tipy, pokud je to zajímavé (cena, inovativnost, dostupnost atd), také to sem (a zdarma) dávám.


Tohle je pravděpodobně můj poslední osobní předvánoční blogpost (=příspěvek na weblog 🙂 – takže krásné svátky všem a zkuste si ty vánoce hezky užít!