Japonské zrychlování – Flash OFDM u Vodafone


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


V Japonsku se již delší dobu místní mobilní operátoři trumfují, kdo nabídne vyšší rychlost, případně kdo ji alespoň ohlásí. Začalo s tím NTT DoCoMo, když chlubně prohlásilo, že HSDPA hodlá implementovat to své 3G sítě a tím ji povíšit na 3,5G. Nyní kontroval japonský Vodafone, když sdělil, že do své sítě hodlá implementovat jednoduchý přechod do flash OFDM, což mu umožní nabídnout rychlosti údajně až 3 Mb/s. Zkušební provoz započne v druhé polovině roku v Tokiu.


Flash OFDM je technologie firmy Flarion (přesněji ji vyvinuly Bellovy laboratoře, ale Flarion ji licencoval a prodává). Zkratka Flash znamená Fast Low-latency Access with Seamless Handoff. Firma dodává PCMCIA karty, CF a další typy karet i čipové sady, takže je možné ji do budoucna vestavět i do mobilů, pokud bude potřeba. TZ Flarionu je zde. Techničtější info o Flash OFDM zase zde.

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.