Jaký je váš názor na „obecní“ internet (zdarma)?

Patrick Zandl · 8. březen 2006

Noname píše: Kauza projektu "Internet zdarma" Hlavního města Prahy rozpotala vlnu podobných projektů, mnoho obcí se tím nyní prezentuje na venek, zjevně za účelem zvýšit popularitu svých starostů před nadcházejícími volbami, a nebo prostě jen proto, že jim to přijde hezké, ale jaksi se tím hlouběji nezabývali a nebo tomu ani tolik nerozumí (ostatně - proč by měli rozumět všemu).

Naštěstí existují obce, kde jsou představitelé, kteří se rádi skontaktují s někým, kdo tomu rozumí a nechají si celou problematiku vysvětlit, zjistí si pro a proti, nechají si vypracovat projekt atd., prostě k tomu přistupují zodpovědně.

S jednou takovou obcí (>50 tisíc obyvatel) jsem nyní v kontaktu, měl jsem schůzku se starostou a šéfem IT oddělení a vedli jsme na toto téma velmi zajímavý rozhovor.

Osobně nejsem zastánce takovýchto projektů "Internet zdarma", radnice by měla dělat svou práci, ne dělat konkurenci soukromým firmám a to i z jejich daní. Přesto se domnívám, že existují možnosti a přístupy, jak takové řešení udělat, aby se uživatelé dostali k veřejným informacím a nebyli poškozeni místní ISP.

Určitě vám napíši takové nápady, v prvé řadě dávám prostor ale vám - Co vy si o tom myslíte, jak by mohly takové sítě fungovat, jak by měly být financovány, jestli by zde měl být i veřejný internet, za jakých podmínek a omezení, jestli zdarma, nebo za peníze ... Zkuste se prosím v diskusi nehádat, ale každý zkuste přijít s vlastním řešením.

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook