Jaké služby byste čekali od České pošty?

Patrick Zandl · 16. srpen 2006

Nedávno jsem mazal spam pod článkem věnovaným službám České pošty. A vzpomněl jsem si na hezkou novou aplikaci této instituce doschranky.cz, v níž mám maličko (vážně maličko - více Wirenode) prsty. A na to, že pošta se snaží – elektronizovat se, jít s dobou. Jenže jako každá posta neví, kam se zhruba tak má snažit.

Jaké elektronické služby České pošty byste si představovali? Jak ji elektronizovat, co udělat proto, aby to byla pošta nového tisíciletí? Nejde mi o myšlenky, udělat víc přepážek nebo větší poštovní schránky – jde mi o to, co by pošta měla udělat, aby byla moderní institucí nabízející služby.

Samotného mne napadá pár věcí. Třeba to, že by mi mohli oscanovat došlé dopisy a přeposílat je emailem. To by se mi líbilo moc. Nebo že bych přišel s cennými psaními na poštu a adresu nedatlila na přepážce holčina a fronta za mnou netrpělivě nepodupávala. Prostě bych ta cenná psaní hodil do boxu, přitiskl svoji kartu středního zákazníka na čtečku a mnou předem vyplněné elektronické údaje a adresy by se načetly na doručenkový lístek a všechno se mi vytisklo, potvrdilo – aniž bych se škvařil ve frontě s důchodci.

Co napadá vás? Popusťme uzdu fantazii bez ohledu na legislativní překážky - už mi na poště vysvětlili, že skanovat dopisy mi nemohou, protože listovní tajemství to nedovoluje...

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook