Jak si u Panasonicu lze pohrát s 3G bagrem


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Panasonic tu má velký stánek a kromě mnoha vážně míněných a seriosních exponátů tu představují také pár ulýtlých myšlenek. Není se čemu divit, že ty přitahovaly nejvíce pozornosti.


Dálkově pomocí 3G telefonu ovládaný bagr...Například bagr na fotografii je ovládán 3G telefonem – zcela seriovým výrobkem. Jeden 3G telefon (jasně, že Panasonic!) je připoután na kabině, je z něj vyveden kabílek a ovládá bagr, druhý telefon má v ruce hosteska a pomocí klávesnice ovládá činnost bagru. A protože je to 3G telefon, vidíte na tom telefonu, co právě bagr dělá, jako byste byli v kabině – praktické využití videotelefonátu.


Takže pro ovládání bagru stačí zavolat to správné číslo, bagr sám hovor přijme a vy můžete bagrovat. Samozřejmě jen z 3G telefonu. Chce to ale trochu zručnosti, nic nabagrovat se mi nepodařilo.


Je to ptákovina? Na první pohled to tak vypadá, nicméně v Japonsku podobný systém používá policie k průzkumu terénu bez účasti policisty. Je někde horko? Pošle se tam pátrač s 3G telefonem – je to laciné a s japonským pokrytím 3G také již i prakticky použitelné. Panasonic tím navíc demonstruje použitelnost 3G technologie pro nejrůznější aplikace.

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.