Jak registrační značka vozu může zlepšit národní zájmy

Prý málo zohledňuji národní zájmy. Musím si vzít příklad ze svého otce, pro něhož „Nic než národ“ je sice dráždidlem (navíc zrovna německá část rodiny je na ten slogan v němčině poněkud háklivá), ale umí to lépe maskovat.

To takhle vycestoval vozem na jednání ve věci svého Zaměstnavatele z Mnichova do Drážďan. Po schůzce si ještě prošel město, vrací se k vozu a u něj stojí dva holohlaví chuligáni s tyčema v rukou. I otec si říká, že to bude zajímavé, že se už dlouho slušně neporval a kráčí k vozu připraven na ledasco. Jakmile bliknou světla odemykání, chuligáni na něj kouknou a už je zřejmé, že čekají na něho. Vrhají se k němu. Plácají otci po ramenou a ten jeden týpek vysvětluje, že ve městě je teď spousta komunistické pakáže, mají tam nějaký sraz, ty zasraný leninomrdkomarxisti a mohli by mu auto zničit, takže drážďanský župan, když viděli jeho auto, rozhodl, že k němu postaví stráž leibstandarty. A že všechna čest, takhle veřejně jít s kůži na trh, navíc v Bavorsku, to že oni by neměli koule. A že doufají, že zařídil všechno, co potřeboval ku zdaru národního socialismu. A ať pozdravuje komrads v Mnichově. Pravice letí vzhůru k árijskému pozdravu, řízné klapnutí skoropodpatky kanad, polohlasný pozdrav vůdci a oba chuligáni odcházejí. Otec nechápe, ale startuje vozidlo a odjíždí.

Cestou domů se stavuje u kamarádky, penzionované soudkyně. Ta vylézá před dům, mžourá přes brýle na otcovo vozidlo a pak se směje: „A ty se divíš? Na registrační značce auta četli jméno divize SS, pozdrav Hitlerovi a datum jeho narození.“

Podotek na závěr: v Německu si můžete připlatit 25 euro a dostanete registrační značku s číslem na přání, kterou si potom necháváte celý život, převádí se z auta na auto a nemusíte tak řešit řadu papírů. Velký rozdíl proti tuzemskému systému, kde značka na přání stojí tisíce a je nepřevoditelná a nenahraditelná, to proto, aby firma na jejich výrobu měla kšeft. No a otec si na značku dal iniciály svého jména, svůj oblíbený sportovní klub a jediná dvě stejná čísla, která v téhle kombinaci byla volná.

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

6 komentářů

  • A jak tedy ta značka vypadá?

  • Pics or it didn’t happen.

  • Že by DR HH 89 ?

  • Třeba pražská značka … 1AH 20-04

  • Malá oprava, RZ je převoditelná. Myšleno na nový vůz. Problém je při ztrátě, v D si nechám udělat za pár euro novou, v ČR to nejde.
    O poplatku nemluvě, za 10k je to děs.

  • Ach ano, 1AH 😀 Taktez jsem mel zapujceny automobil s touto poznavaci znackou. V jedne nejmenovane lokalite na zapade Nemecka, jsem byl zastaven stribrnou A6 a uzil si staru od mrizky chladice az po taznou kouli. Stejne jako jsem mel na svem automobilu registracni znacku pripominajici jedno velice neprijemne datum v ceskoslovenske* historii. Me to napred vubec nedoslo, do chvile nez mi cekajici pan, co sedel vedle me rekl „tak to Vam nezavidim“. Nuze po mesici a nekolika policejnich kontrolach (opravdu to cislo bilo do oci), jsem se rozhodl, ze mi znacku nejakej „hajzl fetackej“ ukrad 😉

    (*vsiml si nekdo, jak posledni dobou to vypada v mediich, jako kdyby zadne Ceskoslovensko neexistovalo?)