Jak Česká pošta podvádí s doručováním zásilek

Česká pošta je kapitola sama pro sebe. Uznávám, že kolos s desetitisíci zaměstnanci je těžké uřídit a nebrblal bych, kdyby šlo o jednotlivá pochybení. Dneska vám ale ukážu, jak nefunguje celý systém doručování balíkových zásilek.

Před delší dobou (nevím kdy) změnila Česká pošta systém doručování balíků. Ty se dnes nepřepravují na cílovou poštu, ale na depo, odkud je zásilka rozvážena vozy. Systém dep umožňuje poště ulehčit na pobočkách a zajistit flexibilnější distribuci balíků. Teoreticky. Pokud je systém dobře nastaven včetně kontrolních mechanismů. Není.

Když jsem se přestěhoval do Brandýsa, zjistil jsem, že zdejší pošta fatálně nefunguje. Na pobočce (dvě pro město 17000 obyvatel a hromada fabrik) jsou čekací doby běžně přes půl, spíše hodina. A balíkové zásilky jsou prakticky vždy nedoručeny. Což znamená, že jsou uloženy na poštovní pobočku a tím se jednak musí vystát fronta a druhak se doručení minimálně o dva dny zdrží.

Protože mne to dost pálí, situaci jsem sledoval a analyzovat. Problém (možná překvapivě) není na poště Brandýs, ale na depu pošty v Čertousích. To se má starat o rozvoz balíků a jen nedoručené předat brandýské pobočce k osobnímu vyzdvihnutí. Pracovníci depa si ovšem situaci ulehčují a zásilky se nepokouší doručit, rovnou je předávají pobočce pošty. Ta je pak zahlcena lidmi, kteří si jdou vyzdvihnout balík a navíc jsou dost naštvaní.

Jak podvod depa funguje? Zajímavě. Řidič rozvozu sice dorazí k domu, ale ani nevystoupí a po chvíli odjíždí. Nezvoní, nic neudělá, jen sedí ve vozidlu. Proč? Ve vozidle je GPS, kdyby ani k domu nedorazil, při kontrole by se na to přišlo. Vozidlo zřejmě nemá senzor otevření dveří (proč taky), takže s imitací vystoupení se řidič nenamáhá. Jak jsem na to přišel? Bezpečnostní kamera se záznamem je mocná čarodějka…

Faktická poznámka: píšete mi, proč tady není to video. Důvod je jednoduchý, už jsem si s tím jednou naběhl. Kamera nesmí snímat veřejně přístupné prostranství bez registrace u UOOU, jinak hrozí tučná pokuta, kterou dostane zpravidla bezmocný soukromník, nikdy ne státní úřad nebo bezpečnostní agentura… Takže jsem záznam pořídil neoprávněně…

Nu a proč to všechno? Soudím, že snaha ušetřit si práci. Kdyby řidič zazvonil a někdo byl doma (u nás je vždy někdo s dětmi, proto si nechávám taky věci vozit domů), ztratil by řidič zhruba pětinásobek času vyřízením předání. Při počtu zásilek může jít o dvouhodinovou úsporu za směnu a to je něco, co se vyplatí. Protože cokoliv dohledat je těžké.

Samozřejmě jsem si stěžoval. Bylo mi řečeno, že řidič zvonil, ale nedozvonil se. To bylo něco, s čím se mě dalo odbývat první dobu (zvonek nemusí být slyšet), ale pak video ukázalo, že na to opravdu pan řidič kašle a ani nezvoní.

Otázka je, co s tím. Pošta na opakované stížnosti opakovaně kašle, tedy posílá nicneříkající blabla odpověď. A bransýská pobočka, které se situace hodně týká, s tím vlastně nemůže nic moc dělat. Příjemně mne překvapilo, že nakonec zřejmě nějak posílila provoz, zase si to vynahrazuje tím, že po přejímce balíku se mě ptá, zda nechci pojistit u České pojišťovny. To ale není řešení (děkuji, pojistit nechci, chci balík!).

Samozřejmě je jednodušší poslat slušně k šípku stěžovatele (vypadá to, že je to notorický prudič, protože už si stěžoval několikrát), než situaci řešit.

Jak by se to dalo vyřešit?

Za prvé kontrola. Kontrola musí nezatěžovat provoz a nezvyšovat náklady. V tomhle případě by postačila analýza již existujících dat, tedy automatické vyhodnocování úspěšnosti doručení zásilek u jednotlivých závozů. Aby nevznikla chyba na vzorku, musela by se občas změnit trasa závozu (pokud je stabilní), aby se zkontrolovala úspěšnost předání i v jiných oblastech a do měření nezasáhlo sociodemo (=nepředání v oblastech, kde bydlí lidé, co nejsou přes den doma, snižuje úspěšnost). Tím by se zachytili lidé, kteří chtějí práci flákat a mohla by se situace řešit.

Za druhé křížová kontrola, tedy možnost lidí si na situaci stěžovat. Dnes může tohle u zásilky reklamovat jen odesílatel, jenže pro něj je to už vyřízená věc – zboží bylo doručeno. Takže je to pro něj (například v případě eshopu) vyhozená práce. Čili si nestěžuje, nebo ne oficiálně a situace se nedá podchytit. Je potřeba, aby slevu na nekvalitním doručení mohl reklamovat ten, kdo je tím dotčen nejvíce, tedy především adresát. Pro něj představuje návštěva pošty nezanedbatelný výdaj. A položku ve statistice.

Za třetí je nutné, aby odezva přicházela i od odesílatelů. Například já jsem dlouhodobě preferoval u eshopů dopravu Českou poštou, protože když jsem náhodou nebyl doma, vyzdvihl jsem si balík nedaleko, zatímco služby jako PPL mají jeden dispečink v regionu a tím to hasne. Jenže dlouhodobě se ukazuje, že s Toptransem či PPL je lepší dohoda, než s Poštou. Řidiči volají, posílají SMS, mohu si u nich závoz přehodit na jiný čas nebo nechat doručit k sousedům. Samozřejmě nejde všechno, ale dá se domluvit ledasco. S Českou poštou je dohoda málokdy, prostě mám pár dní po odeslání balíku ve schránce lísteček a týdenní lhůta není výjimkou. Zatímco ostatní mě aktivně avizují, u České pošty to funguje jen výjimečně, protože netlačí na vyplnění mobilního čísla nebo emailu a když ho někdo vyplní, využívá jej sporadicky. Sám se tedy přesouvám k jiným firmám a snažím se nenechávat si věci přes Českou poštu zasílat. Je třeba, aby eshopy začaly tuhle odezvu poště důrazně zprostředkovávat – ona to sice vidí v číslech, ale vyjadřuje nad tím údiv, než že by si uvědomovala, proč lidi sejří.

Jen na okraj: z Brandýsa vyjde v průměru časově lépe (ano, sleduju to), zajet si autem pro zboží z Alzy nebo Mallu do centrálního skladu v Čertousích (Horní Počernice, ten logistický areál u dálnice na Liberec), než si pro něj zajít na poštu. I pokud započtete spotřebu auta, vyjde to levněji a je to citelně kulturnější zážitek, než čekání na poště.

Za páté: je potřeba, aby ze získaných dat začla pošta něco vyvozovat. Alespoň část managementu by měla používat hlavu a negenerovat jen příkazové tabulky, ale řešit situaci v regionech, kde se klíčové parametry nedaří z nějakého důvodu plnit. Je jasné, že rozvoz zásilek v horách zabere více času, než v aglomeraci a tabulky nepostihnou vše. Jenže se s nimi dá vykoumat hodně, jen je třeba tu hlavu používat.

A na konec, je také potřeba, aby se pošta převážně věnovala tomu, co je její hlavní poslání: doručování zásilek. Ať již fyzických či v moderní době samozřejmě elektronických. Prodeje pojištění, účtů a podobných sračiček mají být doplňkem, soustředění se má být na zásilky.

PS: Otázka je, co se svým problémem v doručování můžu udělat. Asi pošlu stížnost dále a výše, než před tím a pročtu si zákon, zda můžu požádat o odebrání licence České poště. Když už mám padnout do rubriky „notorický stěžovač“, tak ať to stojí za to. Blbý na tom všem je, že chci akorát to, co jsem si zaplatil: doručit zásilku domů. Nebo toho chci tak moc?

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

184 komentářů

 • Já tedy nevím, ale mám zkušenost jinou. V posledních dvou měsících jsem si objednával nějakou tu knížku a vždy smsky i telefonát řidiče.

  • Tak to gratuluji, telefon od pošťáka jsem v životě neměl. Jsou to šmej…

 • Tyjo, tak uz jsem to konecne pochopil, model chovani a vysledek je u nas ten samej. A my si vzdycky stezovali na mistni pobocce. Nez presli na tenhle model, tak se mistni dorucovatelka snazila fakt pekne a skoro vzdycky to nejak dorucila.

 • Záznam z kamery „Pošta v Čertousích doručuje balík“ publikovat nebudete? Myslím že by byl populární.

 • U nás to taky nefugovalo… Stížnost s návrhem řešení. Balíkový doručovatel mi pak říkal, že z toho měl nějaký problém. Ale minulý týden říkal, že se to nakonec v dobré obrátilo a zmenšili mu rajón. Položme se na otázku, zda v době vyšší nezaměstnanosti je problém v doručovatelích, legislativě nemožňující vynucovat pracovitost nebo ve špatně nastaveném systému české pošty?
  Doufám, že to není další příprava na privatizaci za cenu ČSA.

 • Já už jsem to vyřešil jinak, jakmile je ve schránce lísteček, volám na číslo a požaduji doručení běžnou pochůzkou zdarma (je to na druhé straně oznámení) – tedy řidič balík dostane ještě jednou a doručuje se znovu, zatím se mi nikdy nestalo, že by ji napodruhé nedoručil, naopak se stávalo častěji, že ji doručil už poprvé (pravděpodobně se na ty čachry vykašlal, když zjistil, že to stejně doručuje druhý den).

 • Já se dostavil na místní pobočku se záznamem jak takové běžné doručení probíhá. Tam se mi vedoucí omlouval a přislíbil, že situaci prošetří a dohlédnou, aby se neopakovala.

  Bohužel nemám možnost si ověřit jestli se něco změnilo – přestal jsem služby ČP využívat.

 • Na českou poštu jsem rezignoval poté, co jsem si experimentálně ověřil její neschopnost doručit po šesté hodině večerní. Takže návrat zboží e-shopu a nákup tam, kde umí i jiné zásilkové služby

 • V Praze to tak funguje zcela běžně, ještě jsem nezažil, že by se Pošta opravdu pokusila fyzicky balík doručit. Jako, nevadí mi to, stejně bych nebylo doma, a poštu mám při cestě, ale je srandovní sledovat, jak hloupě to ojebávají – zvláště od doby, co posílají na zadané číslo SMS o průběhu. Přijde SMS že dnes bude doručováno, pak další že se nepodařilo, takže jdu na poštu a balík si rovnou vyzvednu, ale pošťák se vůbec nenamáhá to ověřit, takže druhý den mi teprve hodí do schránky lístek, že tu dnes s balíkem (který mám od včera doma) neúspěšně byl.

  • Praha východ- mám stejnou zkušenost. U nás dělají totéž a ještě na lísteček připíše „časová tíseň“… Pokud to jde zaslání pres CP se vyhýbám. Před Vánoci jsem dokonce nedostala ani běžný pohled… Naše doručovatelka má ve zvyku házet náhodnou poštu do náhodných schránek a to včetně výpisů z bank. Je pak na nas si je předat…

 • Pro nedaleké Neratovice platí totéž. Depo je v Mělníku. Doručení se tím prodloužilo o jeden den. Vhazování oznámení o nedoručení je standard. Na stížnost, že jde o balík do ruky mi před vánoci bylo řečeno, že mám být rád, že jsem ho vůbec dostal. GLS, DPD, UPS i PPL mají u nás 100% doručení. Pošta max 50%.
  Proto pokud má e-shop doručení jen s poštou nakoupím jinde.

 • Moc pěkné, s těmi řidiči to pozoruji také, nemám to na kameře, ale když pracuji z domova, vidím to z oken docela hezky.

  K velikosti pošty na obsluhovanou oblast – ve zmiňovaných Horních Počernicích je 1 pošta (asi 3 okýnka) na nějakých 16 tisíc obyvatel a všechny ty firmy. To je teprve masakr 🙂 Jsem rád, že tohle mám za sebou.

 • U nás (Milovice) to bylo podobné, cca před rokem. 2x jsem si stěžoval slušně – bez odezvy, jednou jsem se neovládnul a napsal jsem stižnost ještě v afektu z podruhé nedoručeného balíku. Odpověď na stížnost přišla, balíky už zde rozváží jiný zaměstnanec a zatím je vše v pořádku. Pokud je zamčený barák a on se nedozvoní, druhý den mám ve schránce oznámení o balíku.

 • Několik let dbá pošta o to abych se nenudil stylem: já objednám, pošta nedoručí, já si stěžuji, pošta stížnost uzná, 2 měsíce se pošta snaží, já objednám, pošta nedoručí…
  Kde to jde služby ČP nepoužívám, kde není volby nechávám si všechny zásilky posílat tak, aby šly sledovat a pokud nedodají tak jak zákazník platí posílám stížnost. Moc mě to nebaví, ale jiné řešení asi není. Od ČTÚ jako nadřízeného orgánu toho moc nečekám…

 • Je to jen a jen o lidech. Měl jsem stejný problém. Pokaždé jsem musel projít voláním na poštu, voláním na dispečink, diskuzí o tom, že jsem si jistý že nikdo nezvonil.
  Ale světe div se, alespoň u nás na Praze 10 jsme se dobrali výsledku a náš řidič Jiří se naučil, že nezvonit u nás se mu nevyplatí 🙂
  Šéfová z dispečinku byla fajn, Jirka dostal za uši (když jsem totiž reklamoval potřetí v řadě, už si mě pamatovala i ona).
  Můj závěr: záleží na lidech, nebát se ozvat a dělat to důsledně.

  • Jenze to je spatne, ozyvat se… Posta ma balik dorucit, ma si pred dorucenim overit, ze budu na dane adrese v dany cas, pokud ne domluvit jiny termin…

 • Z mé zkušenosti tohle strašně moc závisí na místní poště, nedá se to zobecňovat. Například v Jablonci nad Nisou vše funguje naprosto v pohodě, ale pošta 101 00 na Praze 10 je z tohoto pohledu hororový děs. Zkoušel jsem různé formy stížností, ale nikdy se nic nevyřešilo, maximálně se mi omluvila holka na přepážce, která za to může ze všech evidentně tak nejméně. Vzhledem k pružnosti české pošty bohužel existuje asi jediné řešení – přestěhovat se 🙂

 • Ja mam bohuzel s postou stejne dlouhodobe negativni zkusenosti. Nakonec si nechavam zasilky dorucovat k sousedovi, ktery je stale doma a uz si dost vyskolil, takze si netroufnou na nej vykaslat, protoze mu pres postu chodi zakazky, ktere vyrizuje a je jich kazdy den nekolik. To bohuzel neresi pripad kdy mi posta z USA ci Ciny prijde rychleji nez z 50 km vzdaleneho mista v cechach. (Rekord je zatim Novy Bor – Praha doba doruceni 24 dni a kdyz jsem si stezoval byl jsem ujisten, ze to je v naprostem poradku. Je to tedy asi 5 let zpatky a jednalo se o obycejny balik)

 • Mám podobnou zkušenost. Jsem v Praze na Hájích a také se mi opakovaně stalo, že balík nedoručili a lísteček ve schránce byl jen v lepším případě. Když jsme doma zůstávali jen proto, abychom zásilku mohli převzít a nakonec dorazí textovka, že doručení bylo neúspěšné, fakt to naštve. Poslal jsem skeny těch oznámení se stížností na email pošty, který mají na webu. Za pár dní mi volala paní, která se představila, že je oblastní (nebo regionální nebo jak to řekla) šéfka rozvozu a že to nechápe, protože jejich doručovatelé jsou prý placeni za úspěšné doručení. No tak jsem po přečtení tohoto článku pochopil, že se to těm doručovatelům asi nevyplatí s tím běhat po vchodech a domech i přes to „placení za doručení“. Ta paní mi ale řekla, že si mám její číslo uložit a příště rovnou volat jí a že to vždy můžeme řešit okamžitě. To se mi líbilo a musím uznat, že se to doručování na chvíli zlepšilo. Ale potom zase problém. No nic. Pokud to jde, necháváme si posílat PPLkem a řidič si nás pamatuje, ráno volá a je to bez problémů. Když jede jenom okolo, tak na nás s úsměvem mává (nechci jim dělat reklamu, ale zmínit to si zaslouží). Je to o systému i o lidech.

 • Jojo, klasika České pošty. U nás na Praze 14 je to naprosto normální – manželka je doma s dětmi a balíků je doručeno naprosté minimum, většinou je pouze ve schránce letáček, že v hodinu, kdy byla manželka prokazatelně doma, nebyla k zastižení.
  Vrcholem bylo, kdy si kolega nechal poslat balík do práce (velká firma s recepcí od vidim do nevidim). Balík samozřejmě v den avizovaného doručení nedošel, na depu byl záznam, že na dotyčné adrese nebyl v 11h nikdo k zastižení.
  Bohužel, poslední dobou se začal tenhle nešvar rozmáhat i u poštovních doručovatelek – doporučené zásilky nenosí, pouze vhazují oznámení o nezastižení. Stěžovat si na poště nemá pak moc smyslu, protože doručovatelky nespadají pod vedoucí pošty ale pod vedoucí doručovatelek, kterážto také doručuje a vyjma půlhodinky někdy kolem půl desáté není k zastižení.

 • Patricku zřejmě máš pravdu v tom, že si pošta musí důkladně zefektivnit kontrolní systém. Někteří pošťáci si prostě ulehčují práci, co to jen jde a systém pošty jim toho asi hodně dovolí. U nás (Kyjov JM) jsou balíky sice naprosto bez problému (a že mi jich chodí), zato s doporučenými listovními zásilkami mám obdobné zkušenosti, jako ty s balíky. I když jsem doma, místo zazvonění pošťačky dostanu jen lístek do schránky, že dopis bude od 16 hod k vyzvednutí na poště a basta. Když jsem si chtěl na poště sjednat nápravu, odzbojila mě vedoucí bezelstnou odpovědí, že doručovatelce tedy zkusí domluvit, ale ať si od toho moc neslibuju, protože se jí doručovatelky mění cca co dva až tři měsíce.

 • Používám poslední dobou online formulář pro průzkum spokojenosti, kdykoliv pošta něco nedoručí, pošlu stížnost…není jisté, že to je k něčemu, ale co kdyby… 🙂 Našla jsem ho zcela náhodou na webu pošty: http://pruzkum.ceskaposta.cz/zasilka.html

  U nás je spíš problém s doručováním dopisů, což je vinou místní doručovatelky. Balíky většinou přivezou.
  (A mimochodem taky máme kamery a zaregistrovali jsme si je na UOOZ, rozhodně doporučuji to udělat, je na to dokonce online formulář.)

 • Než jsem stačil článek dočíst, mihl se mi kolem okna poštovský panáček ve svém plechovém kočáru a nechal mi ve schránce lísteček, ať si skočím na poštu… 😀

 • U nás pravidelně během dopoledne cca vždy hodinu parkovala dodávka ČP a řidič v ní natvrdo spal. Tak teď už vím, že nespal, ale doručoval 🙂

 • Tak aby to bylo fér, musíte brát v potaz, že je pořád hodně lidí (možná i většina), kteří si nechávají doručit poštu domů, i když ví, že tam nebudou. Jsem jeden z nich. Ale může si za to pošta opět sama – Mám vyzkoušeno, že pokud je balík Do ruky, po neúspěšném doručení je hned večer k vyzvednutí na poště. Pokud ho dám Na poštu, je na poštu přivezem pravděpodobně až přes noc a je tedy k vyzvednutí o den déle.

 • Podobny problem jsme meli taky. Stezovali jsme si asi 5x, v jednu chvili nam hazeli baliky pres plot radsi. Ted uz je to celkem v klidu.

 • Má zkušenost je zcela opačná.Doručovatel mi volal, že u mě bude za půl hodiny a já se s ním rovnou dohodl, aby to nechal na poště, kde jsem si to odpoledne vyzvedl. Pokaždé jsme odeslal objednávku a pak si uvědomil, že jsme si balíky mohl nechat poslat do práce.

 • Subjektivne se mi zda, ze pokud se posila zasilka pres „novy“ balik Do Ruky, tak se snazi mnohem vice. Stalo se mi, ze mi balik nechali treba u sousedu z vlastni iniciativy. Zrejme maji u techto baliku prisnejsi pravidla i pro zamestnance. Baliky druhe kategorie BA, BB, atd. jsou zrejme volnejsi a tudiz i zamestnanci je vice odrbavaji…

 • Naprosto stejná zkušenost, jsem doma, koukám z okna, přijel chlapík v modrém poštovním autě, vystoupil, nastoupil a odjel… za chvíli mi přišla SMS, že jsem nebyl zastižen. V 17.50…

  Po rozhořčeném telefonátu s ČP mi bylo řečeno, že si mám stěžovat na depu a dostal jsem telefon. Tam to již ale nikdo nebral…(bylo 17.55) Lístek do schránky jsem dostal až druhý den od pošťačky…

  Na poště se mi omluvili ale dodali, že to je tak jediné co s tím mohou dělat…

 • Předal jsem Tvůj podnět tiskové mluvčí, protože jsem s ní zrovna v kontaktu ohledně případu, kdy zaměstnanci pošty mají prodávat různé pojištění a další produkty (hojně diskutované a sdílené – https://www.facebook.com/photo.php?fbid=567763589908538&set=a.535841816434049.124520.207724925912408&type=1 )

 • Mna tak netrapi, ze to nedorucia, cez den nie som doma, viac ma stve, ze si najdem az druhy den v schranke vyzvu na vyzdvihnutie (so vcerajsim datumom). Pripadne som si nasiel vyzvu az po tyzdni, ci dvoch, opakovane, neverim, ze by som to prehliadol, ked denne vyberam postu a kontrolujem.

 • u nas je to nemlich to samy. jen si myslim, ze to maj narizeny z vrchu. nekdy prijed, nekdy vubec.

 • Zdravím , tak mám názor zcela jiný.
  Taky nejsme bůh ví jaký město , bydlím v Mohelnici v Olomouckém kraji. A kdykoliv jsme si něco objednal , tak mi balík / zásilka přišla skutečně do dvou dnů.
  Známé heslo , dnes podáte – zítra hledáte.
  Sice bylo pár zdržení , ale jinak si skutečně nemohu stěžovat. I smska došla. Jinak dobrý článek 🙂 Určitě je to jinde problematické a záleží na řidiči.

 • Jo, bohužel to tak je. Zrovna jsme ve firmě spekulovali nad tím, že přejdeme se zasíláním balíků k České Poště. Jedná se o zasílání cca. 50-80 balíků denně a po zkoušce se zasíláním na velké obchody, kde vždy někdo je celý den, neboť jedou od rána do večera a přesto balík nebyl doručen, jsme se na to vykašlali. Stížnost proběhla, druhý pokus taky a opět nic. Procento nedoručených zásilek je moc vysoké na to, aby naše firma mohla spojit své jméno s neschopností jiného subjektu.

  Takže jsme zůstali u PPL a jejich tarfifu, který je oproti ČP asi o 20% dražší.

 • Konečně někdo, kdo to naférovku napíše!
  Taky mám podobnou zkušenost. Objednávala jsem jsi hry – BALÍK DO RUKY. Ptala jsem se sestry jsem bude doma, a prý že bude. Když jsem po několika dnech nedočkavostí dorazila ze školy balíček nikde nebyl, místo toho lísteček, že je balíček na poště. Vůbec jsem to nechápala, protože jsem zjistila, že byla doma sestra, táta i děda. Vytočená jsem vyrazila na tří kilometrovou procházku na poštu. Pošta je naštěstí na vesnici, takže tam fronty nejsou, ale zato pěkně arogantní lidi. Přišla jsem k okénku a říkám, že tu mám balíček a taky jsem se SLUŠNĚ zeptala, proč mi nebyl doručen domů, když jsem si za to zaplatila. A pán říkal, že prý nikdo nebyl doma, že zvonili, bouchali na dveře,… Prostě nic. Nejvíc se mi ale líbilo, že jsem platil i za ten BALÍČEK DO RUKY, který jsem měla na poště.
  Později jsem si zase něco potřebovala objednat, tak jsem zkusila PPL. No, trošku mě naštvala smska v 7 ráno, že mi bude dnes doručován balík, ať napíšu adresu, ale pán dorazil po dvou hodinách a s ÚSMĚVEM! 🙂

 • Jak to tak čtu, tak jsem asi jediný spokojený zákazník české pošty…zatím vždy doručili (předtím zavolali nebo napsali) a hotovo :D…

 • A já proč jsem nedávno viděl zastavit pošťácké auto, z něho nikoho nevystoupit a po čase opět odjet. Teď už to vím, zrovna doručoval 😀

 • Mohu napsat následující. Jsem zaměstnán u Pošty. Zásilky jsou až na druhém místě. Listovní i balíkové. Nejdůležitější pro poštu je prodat produkty České pojišťovny a roznést letáky 🙁

 • Bohužel Boleslavská potažmo Brandýsská pošta naprosto nefunguje. A je mi jedno, že za to může depo nebo kdokoli jiný, je to jedna společnost. Včera jsem měl ve schránce info o uložení balíku ačkoli jsem byl doma. To by mi až tak nevadilo, poštu mám blízko. Ale totálně mne zarazilo, že na lístku bylo napsáno, že zásilka bude vráceny adresátovi 9.3.2013. Když jsem dorazil na poštu jen mi pošťačka drze odpověděla, že si mám hlídat kdo mi kdy posílá balíky…

 • No tak u nás to ojebává naopak doručovatelka. Již několikrát mi bylo avizováno „Adresát se odstěhoval“. Sice máme schránku za vrátkama, která jsou stále odemčená u vily, která je rozdělená do více bytů, ale na schránce je jasně moje jméno napsané a nikam jsem se neodstěhoval. Doručuje nám pošta na Rajské zahradě…

 • Praha 10 Vršovice – taky vhazují rovnou lístečky adresát nezastižen . Přitom jsem celý den doma s dcerou a vysloveně schválně na balík čekám!! Jsou prostě vtipní 🙂

 • Už asi před dvěma lety, když opakovaně nikdo nezvonil, jsem poslal stížnost na nějaký obecný mail České pošty a následně vše začalo fungovat a funguje (ale klepu to).

  Jinak zlatá naše vesnická pobočka. Nejdelší fronta, kterou jsem zatím zažil, byli dva lidé přede mnou. To vedle v městečku to bývá na půl hodiny. Obsluhuje jedno okénko, u druhého paní něco nutného dělá (třeba svačí).

  Jestli se pošta nesoustředí na to, na co tady je, tak s ní bude amen. Ty jejich prodeje lidi jen rozčilují a věřím, že ani zaměstnanci z toho dvakrát nejásají.

 • Potvrzuji. Stejné chování řidičů je i u nás v Hlučíně, okres Opava. Přijede, koukne a jede.

 • Přišla mi SMS že mi budou doručovat balík. Po předchozích zkušenostech jsem čekal před domem, tedy natíral kus plotu. Přijelo auto, zastavilo na chodníku. Odložil jsem plechovku z barvou a štětec a jdu k němu. Rozjelo se a za chvíli už SMS o nedoručitelnosti. Horní Počernice.

 • Já mám s rozvozem u nás jen dobré zkušenosti, ale to asi opravdu záleží na místě bydliště.
  Jiří S: To je dost kruté, co? :/

 • Mohu potvrdit, že to takto u nich funguje „globálně“. Zřejmě si trik předali mezi sebou. Jsem na opačné straně kraje a balík do ruky u nás znamená – ani mail, ani sms, ani zavolání, ale balík na poště. A za to člověk dává stovku. Stěžovat si? Nepomáhá. Pomůže jen využívání jiných společností a modlit se, aby ČP prošla privatizací a někdo už ty netáhla vyhodil. Jak řidiče, tak ty některé „příjemné paní“ na přepážkách. Chápu, že pošta není žádný med, hlavně rozvoz ohromného množstváí balíků, ale co … já jsem zákazník, mně je buřt, jak si to vyřeší, já chci za své peníze odpovídající službu. Pokud nezvládají, ať se podle toho zařídí.

 • Naprosto stejný scénář pošta Litoměřice, respektive depo Lovosice. Balíky nedoručují, odvážejí rovnou na poštu. Na poště „to není naše věc, zavolejte si na depo“, na depu to vyzvání a nikdo nebere…až na pokoutně získaném „tajném“ čísle, které používají pro komunikaci mezi poštou LTM a depo LOVO to konečně někdo zvedl s tím, že řidič zvonil, ale nikdo nebyl doma. Uděla jsem jim jasno, od té doby má řidič uloženo moje číslo přímo ve služebním mobilu. Ovšem při čekání ve frontě na balík na poště jsem zjistila, že nejsem sama, bylo nás tam asi deset a z toho polovina lidí brblala, že byli doma a nikdo nezvonil…A další věc je, že pošta při odesílání balíku do ruky nevyžaduje telefon a e-mail příjemce, už dopředu si tedy bere peníze za službu, kterou nebude schopna realizovat, a ví o tom!!!

  • Mě bylo řečeno jedním eshopem, že pošta ani nevolá ani nepíše. No příště nakupuji jinde, kde nenabízí jen Cp. Půl dne jsem dohlížela auto z okna. Když jsem si pak na chvilinku odskocila pipla sms – nedoruceno… Co dodat.

 • Velmi podobná situace v oblasti Praha 17, depo Rudná. Nakonec jsem po reklamaci na poště dostal telefon na šéfa depa Rudná. Tomu jsem několik minut vysvětloval, co znamená balík do ruky, a k čemu je zvonek. Nakonec se velice pokorně omluvil s tím, že zajistí nápravu. Tak uvidíme do budoucna…

  jinak ČP má na webu odpovídací formulář kde člověk vyjádří svůj nátor. Co s tím pak dělají nevím, ale ta možnost tu je…

 • V Brne tento model taky praktikuji. Ceskou postou si uz nic nenechavam posilat.

 • V Brně, konkrétně pošta na Lesné je to stejné. Ještě teď ve mě vaří krev, když si vzpomenu na problémy s poslední zásilkou, kdy i když jsem byl celý den doma, druhý den ve schránce pouze lístek o nezastižení, následně problémy s vydáním balíku, hádka s babou na přepážce… Česká pošta dobrovolně nikdy více!

 • Tak já nemám problém s tím, že by nedoručovali to oni mi to domů zavezou vždycky, ale spíš to vozí pozdě. Většinou si objednám někde něco s dodáním do druhého dne. Příklad: v ponděli to eshop podá na poště, v uterý mi přijde sms ráno že balik bude doručován a odpoledne sms že z technických důvodů to nebylo možno dodat a balík je doručen až ve středu tohle se děje vždycky což mě osobně tedy vytáčí. A jak píše autor v článku pokud chci něco reklamovat tak může jen eshop a tomu je to uplně jedno protože balík byl doručen… Mě ani nejde o tu dvacku do by mi vrátili na poštovným, ale o ten princip…

 • Haha, tak v Brně je to absolutně to samé! Už aspoň vím, čím to je 🙂 Stěžujeme si neustále, ale je to k ničemu. Navíc pobočka pošty je tak špatně zařízená, že tam lidi stojí jako ovce v jedné řadě a moc se to nehýbe. Kupodivu tam není narváno jen po běžné pracovní době, ale ráno, přes oběd, odpoledne i večer… Už využíváme jen PPL/DPD/koňský povoz, cokoliv je rychlejší než ČP 🙂

 • 😀 Tak koukám že je to všude stejný, nechávám si posílat vše na poštu, rovnou, jelikož otvírací doba pošty u nás ve vidlákově (Černuc) pro pracujícího člověka je decetně řečeno k prdu (8-10, 14-16 a to pouze ve všední dny). Navíc nemam potřebu prohánět pani pošťačku, když vím že doma nebudu. Nicméně standard balíku na poštu je, že přijde SMS, že bude doručován a ten samý den pak SMS o jakýchsi technických problémech a informaci o tom že balík bude doručován jindy, s tím že další termín není uveden. Stalo se mi to bez výjimky u věech balíků poslaných na poštu (cca 10 ks). Číslo na depo jsem také dostala poté co jsem pánovi na centrále od plic řekla co si o celym tom jejich komunistickym zařízení myslim, nicméně evidentně mají pro tenhle účel na každym depu zřízenou linku co nikdo nezvedá.

  No prostě zkráceně blila bych a služby pošty se snažím využít opravdu co nejméně to jde.

 • Zlín-přes den jsem v práci, ale vždy je lístek ve schránce když přijdu z práce a po 17. hod můžu osobně vyzvednou na poště. Nikdy se mi nestalo, že by bylo oznámení doručeno až druhý den. I přes to všechno si pokud možnost vyberu (a připlatím) PPL. Ráno volá řidič, řeknu mu ať to dá „našemu“ řidiči, který vozí balíky do firmy, je to snad už 7 let ten stejný a spokojenost.

 • Vloni jsem pár měsíců (jako záskok) doručoval na České poště balíky v Černošicích. Dovolím si proto nabídnout pár postřehů z druhé strany.
  I když se nedoručovalo z depa, ale z řevnické pošty, základní problém byl podobný. Na celé Černošice (6 447 obyvatel + firmy) je jeden balíkový doručovatel, který kromě doručování ještě zajišťuje svoz zásilek od hromadných podavatelů v okolí. Velká část balíků (skoro polovina) se rovnou ukládá na poště a ani se nevykoná pokus o jejich doručení. Následující den po uložení pak doručovatelky vhodí do schránky jen oznámení o uložení balíku.
  Důvodem ale není lenost doručovatelů, ale poddimenzované stavy zaměstnanců v terénu. Pošta tak šetří vlastní náklady tím, že je přesouvá na své zákazníky. Od odesílatele vybere poštovné za celou službu včetně doručení, ale vykoná jen část této služby. Pracovnice na přepážce, která vydává uložené balíky, je samozřejmě levnější, než doručovatel s dodávkou. I když jsou oba placeni podobně (mizerně).
  Je pochopitelně nejjednodušší obrátit svůj vztek vůči doručovateli, který je první na ráně. Nicméně je to rána vedle. Problém dokonce není ani v nedostatečné kontrole. Ono v tomto případě ani není moc co kontrolovat, protože všichni vědí, kde problém vězí.
  Historky o doručovatelích, kteří vhazují modré lístky o nezastižení adresáta, aniž by zazvonili (a riskují při tom, že je někdo načapá, jak se plíží kolem zvonků), považuji za urban legend. Sám jsem si jich vyslechl mnoho a mířili i na mou hlavu. Skutečnost je taková, že se tento úskok doručovateli nikdy nevyplatí. Prémie nemá za počet balíků v autě, ale za procento doručených zásilek. Kromě toho pomyslná časová úspora při sezení v autě před domem adresáta se dokonale ztratí administrativou při předávání nedoručeného balíku na poště. GPS v poštovních autech jsou, ale nehlídají trasu v závislosti na konkrétních adresátech – to je zatím hudba budoucnosti. Spolu s dalšími technickými fígly mají zabránit černým jízdám a krádežím nafty.
  Zde jsou rady, jak hacknout Českou poštu a zajistit si kvalitnější služby:
  1. Seznamte se se svým doručovatelem a vezměte si od něj mobil (číslo). Popřípadě mu dejte i vaše. Pokud čekáte balík, zavolejte mu ráno před devátou a zeptejte se ho, jestli ho má na autě.
  2. Stěžujte si na poště pokaždé, když vám balík nedoručí. Cílem není seřvat toho, kdo zrovna stojí na poště u telefonu, ale dostat se na seznam stěžovatelů, kterým se balíky neukládají, ale vždy doručují.
  3. Pokud vám balík nedoručí (je jedno, jestli vás nezastihli nebo to ani nezkusili), objednejte si opakované doručení – je to zdarma.
  5. Domluvte se se sousedem, že si budete navzájem přebírat poštu (i balíky) a řekněte o tom vašemu doručovateli.
  6. Zkontrolujte si, že vám zvoní zvonek a že je slyšet i na záchodě. Podívejte se, jestli nemáte domovní číslo zarostlé břečťanem a příjmení všech členů domácnosti na schránce.
  7. Pokud ve vaší obci velké množství balíků nedoručují, ale rovnou ukládají, stěžujte se na vašem obecním/městském úřadě. Rozhodně to bude smysluplnější i systémovější, než odebírat poště licenci.

 • U nás taky, pořád řešíme nedoručovanou poštu a stížnosti dokola. Sem tam po dlouhém nátlaku někdy mírné zlepšení, obvykle dočasné.

  No hlavně, že management pošty řeší jak jim klesá počet zásilek z pohledu zisků a cash flow a nasazují další ptákoviny chudákům pošťákům na hlavu, jako jsou pojistky, hračky a já nevím co ještě, čekám kdy začnou prodávat rajčata a banány. Místo aby řešili svůj byznys a dělali pořádně to co mají, tedy POŠTOVNÍ SLUŽBY. Není se čemu divit, že jakmile to jen trochu jde, tak poštu nikdo nevyužívá. Z hlediska podnikatele, pořád mi mění ceny každých pár měsíců nový a ještě nepřehlednější ceník. Z hlediska příjemce pošty je hezké že si můžu vybrat balík domů nebo na poštu, ale vždy to dopadne jako balík na poštu. Zkrátka státní moloch řízený „experty“.

 • Musím říci, že od té doby, co jsme se přestěhovali do „chatové“ osady kousek za Říčany, tak jsem s ČP vážně nic neřešil. Kluci volají, domlouváme se, automatické sms fungují, dokonce se s několika řidiči známe, s tamější poštou také. Funguje to lépe než kdy dříve.

  Ale souhlasím, že je to o místě bydliště a lidech.

  Viktor

 • Zdravím Vás, všechny. článek je svým obsahem velice zajímavý a docela rozporuplný, poněvadž autor píše o konkétní pobočce a tím pádem protože to dělá X pobočka ještě neznamená, že to dělají všechny. Například já bydlím u Valašského Meziříčí a zatím jsem neměl problém s tím, že by mi něco chodilo pozdě nebo vůbec nedošlo.
  Jak je to u mnoha věcí -> záleží pořád a jenom na lidech. Dotyčný ridič by jako můj zaměstnanec dostal hned vyhazov. Jsem také rozvozový řidič, ale u jiné firmy, takže Vím co to obnáší. Jinak dále se zabudovanou GPSkou v autě, kdyby byly na poště kontrolní věci v pořádku, tak si pořádně dotyční pohlídají časy v tzv. CARNETU!
  Je to běh na dlouhou trať než si lidé uvědomí jak si nejlépe udržet práci a hlavně prestiž!
  Díky

 • Záznam by tu mohl být. Ta kamera přeci nebyla bezpečnostní, ale zrovna ji někdo držel v ruce.

 • Pošta v rozporu s OZ neřeší nedoručení denního tisku v sobotu. Uhradu reklamačních nákladů také ne. Můj dojem z vyřizování reklamace na Dobříši – kam se hrabe policejnístanice v

 • u nas naprosto stejny,manzelka doma na materske,runkcni zvonek,prijde sms s planovanym dorucenim,ale balik uz ne,az den pote se ve schrance objevi listecek o nezdarenem doruceni.funguje to tak jiz roky,ani novy typ baliku nic nezmenil,ani stiznosti nefunguji.asi jim takovy business staci a moc to postu nestve.

 • Nam se se zavedenim novych baliku do ruky situace presne stejne zhorsila (pred tim nam jezdil dorucovatel, ktery si uz po jednom, dvou problemech pamatoval, ze manzelka je na materske a vzdy zvonil). Pred Vanoci jsme to zkouseli reklamovat, z posty nam doporucili, ze nejvetsi kour udelame, kdyz posleme stiznost na info@cpost.cz (s konkretnim cislem baliku). To celkem zafungovalo, protoze za par dni manzelce volali s omluvou, ze maji spatne nastavene okrsky, takze dorucovatel toho ma tolik, ze to proste nemuze stihnout a ze to budou upravovat. Ted koncem unora to bylo stejne, tak napisu dalsi stiznost. Z toho, co rikali na nasi poste, tak stiznost primo na nasi poste je celkem k nicemu, protoze tu postu to taky stve (baliky, co se nedoruci, pak musi oni vydat), nicmene, kdyz si stezuji oni, tak je to pokus hodit hovno nahoru, coz nefunguje 😉
  Z jednotlivych zkusenosti bych rekl, ze se jednotlivci celkem snazi (napr. pred Vanoci mi na poste poradili, ze maji prodlouzenou otviracku do 8 a ze kdyz prijdu po 7:30, tak tam neni ani noha), ale nezvladli uridit ten celkovy objem. Uvidime, treba to doladi.

 • To máš dobrý Patricku, mě pošta nejen zásilky nedoručuje, ale ani se je nesnaží mi je oznámit. Už jsem si zvykl, že 7-10 dní po objednávce jdu na poštu se zeptat jestli tam nemám zásilku a na 99% tam už dávno leží.

 • Stěžovat, reklamovat a stěžovat. Tohle je klasika, taky k nám nejezdil a jenom člověk ráno našel hozený lístek ve schránce. Stačilo vždy, když se tak stalo, zajít na poštu a sepsat reklamační protokol. Pak jde vždy tak na půl rok, na rok pokoj (než se vymění řidič 😀 ). No a když se to stane znovu, tak znovu si jít stěžovat a sepsat reklamaci 🙂

  Lidi stěžujte si přímo na poště, reklamujte. Pokud to necháte být, nezlepší se to!

 • Já mám zkušenosti s poštou v Hradci Králové docela dobré. SMSky chodí, e-maily taky chodí…
  Dokonce jsem si nedávno objednala Balík na poštu, a proběhl pokus o doručení:-D Samozřejmě jsem nebyla doma.
  Co se týče prodeje na přepážkách, byla jsem si onen balík vyzvednout a paní na přepážce mi nabídla běžný účet, stírací los a čokoládové vajíčko na velikonoce, než mi řekla, že balík mám v tom otočném podávátku.

 • Příště to chce natočit domovní zvonek z bytu (legální cesta) a do záběru dát zařízení s aktuálním časem a datem (třeba telefon se stránkou http://www.timeanddate.com). S tím už se dá snáze argumentovat a pošta neprokáže, že zvonek nezazvonil 🙂

 • Mám velmi podobnou zkušenost. Také platím za notorického stěžovatele… Narozdíl od vás, pokud můžu, tak už několik let i za cenu vyšší platby upřednostňuji cokoliv jiného – jen ne Českou poštu. Arogance, nekompetentnost, hloupost … tak bych stručně charakterizovala pracovníky, se kterými jsem měla „tu čest“…

 • užitečný článek

 • V době kdy jsem pracoval z domu a byl nucen využívat ČP velmi často jsem měl podobnou zkušenost a našel jsem uspokojivé řešení.
  Problém je v tom, že prostě nekterým jedincům se nechce zvonit a hlavně čekat tu půl minutu jestli někdo odpoví. Což je pochopitelné protože při doručení do bytu nebo domu v dopoledních hodinách na 95 procent doma nikdo nebude. A těch pár procent mu stojí za riskování stížnosti. Např. vím o případu kdy řidiče bolely záda a tak si doma v teplíčku vypsal pro všechny balíky co měl lístky o tom že doma nikdo nebyl a rozvezl jenom tyhle lístky. Prostě to bylo rychlejší. Rešením je stěžovat si na doručovatele. Ovšem pozor – žádné ústní stěžování. Ani u přepážky ani u vedoucí. Taková stížnost se zpravidla zamete pod stůl. Je potřeba si vyžádat formulář a podat ji písemně. Takové stížnosti se zřejmě musí evidovat a vyřídit. A svého času znamenaly mínus 500 Kč na výplatě. Po takové reklamaci mi byli balíky vždy doručeny domů. Teda až do doby kdy se změnil doručovatel a nebo jsem se přestěhoval. Pak je potřeba proceduru zpravidla zopakovat.

 • Stejná zkušenost, opakovaně, stěžoval jsem si, řidič mi z pošty volal a tvrdil, že se nedozvonil a že nepředáním zásilky by si jen přidělal papírování. Aspoň už vím, že papírování mu ušetří čas 🙁 Vlachovo Březí

 • Vim, ze to je vetsine lidi k nicemu, protoze to opravdu zalezi na konkretni lokalite – ale musim konstatovat, ze (s vyjimkou DHL a Fedexu) mam na Praze 1 nejlepsi zkusenosti prave s Ceskou Postou. Nestalo se mi, ze by se nepokusili o doruceni – a kdyz jsem nebyl doma, tak vzdy dosel do schranky papirek a mohl jsem si dojit na postu.

  Naopak DPD me stalo skoro 1000 Kc vydaju – balik z Nemecka (s napsanym telefonnim cislem) se nepokusili dorucit, dat k sousedum, hodit papirek do schranky – cokoliv. Navic z hranateho udelali kulaty (a to ten karton byl docela pevny) a po trech tydnech ho vratili odesilateli, ze pry neexistuju. Druhy pokus, poslano z Nemec DHL Paket International, coz u nas dorucuje CP; a az na ocekavane problemy kvuli… zmene konzistence vyvolane DPDckem vse v poradku.

 • 1. ohledně natočeného záznamu: stačí se tvářit, že je to natočené normální ruční kamerou ad-hoc za účelem přistižení pošťáka při pochybení. Na natáčení ruční kamerou se snad pravidla ÚOOÚ nevztahují (a natáčení ze stativu je pořád jenom natáčení ruční kamerou, kdyby se někdo podivoval, proč se obraz netřese).

  2. u nás v Plzni taky balíky nedoručují. Řeším to tak, že si, pokud to jde, nechávám balíky rovnou ukládat na poště, protože je pro mě jednodušší vzít to jinou cestou z práce, než čekat, jestli se ve schránce objeví lísteček. Pokud se někdo podivuje, že lístečky chodí až druhý den, balíkový pošťák je nedává do schránek sám, ale pošle je služební poštou a fyzicky je doručí listovní pošťačka. Tím se taky stane, že lístek o nedoručení přijde do schránky i když si zásilku ještě ten den večer pohotový adresát vyzvedne.

  3. a z pohledu pošťáka – docela chápu, že je problém, když jsou stavy poddimenzované. Nakonec, jednou jsem se rozčiloval na vedoucího balíkové pošty a on mi to normálně řekl, že nemá lidi, oni na to kašlou, ale kdyby je nechal vyhodit, lepší nedostane.

  Nicméně mi na tom vadí jedna věc: někdo dělá nějaké zaměstnání, ví, že mu zaměstnavatel nevytváří solidní podmínky k práci, takže to musí trochu odrbávat. S tím se setkává skoro každý a taky si stanoví přiměřený stupeň onoho odrbávání. Ale jestli balíkový pošťák ani nevyleze z auta, tak už je to za hranou. Člověk se nechá najmout na určitou práci a měl by i za méně optimálních podmínek alespoň rámcově provádět to, co se od něj očekává. Když to podmínky vůbec neumožňují, asi by s takovou prací měl praštit. To se samozřejmě lehko řekne, ale profesi obyčejného pošťáka nejspíš vykonávají lidé, kteří si moc vybírat nemohou. A jsme u podstaty věci: naše současná společnost je natolik duševně rozvrácená, že podobné modely chování podporuje nejenom na poště, ale prakticky kam se člověk podívá.

 • Naprosto stejné zkušenosti, navíc když jdu pro balík tak jsou většinou nepříjemní – co si to vlastně dovoluju je rušit. Liteň

 • Je to absurdní v tom, že odesílatel poště platí za doručení, a přitom příjem zásilky je v režii adresáta. Za co je porto? Za převzetí zásilky, za transport do dodací pošty adresáta a za donášku. Takže za zásilku je placeno dvakrát: poštovným na straně jedné, a telefonáty a vlastním časem na straně druhé. Nemluvě o tom, že běžní doručovatelé domy obcházejí s předtištěnými Oznámeními o uložené zásilce…

 • Mně se zase zarazilo, že jsem si objednal balík do ruky… ale nakonec jsem měl cestu na poštu a tam mě čekal boj… protože můj balík tam byl, ale byl do ruky… a než jsem se ho domohl, protože čekal na doručení do ruky, tak mě to stálo hodně sil…

  … ale snad se ten moloch taky začne hýbat, když už to není monopol

 • pan autor je onen pověstný hurvínek, který mluví o válce..o práci na poště ví asi tolik co ona koza o jisté zelenině, ale důležité je že má všechno důkladně vymyšlené. Až budete drahý pane Zandle doslova „otročit“, pak si budete moct dovolit takové bláboly, publikovat. Do té doby si je nechte pro to malé dítě…

 • Slovenská pošta dobierky zo zahraničia tiež nedoručuje a ešte si vypýta 6 EUR za to že vyinkajuje EURá a odosielateľ dostane CZK !

 • V Rakovníku je to teprve smutné… po stěžování začnou balíky vždy tak 1 měsíc chodit a pak už zase sám na poštu. Nejhorší je malinkatá chodbička pro maximálně 5 lidí na čekání a 1 výdejní okénko na město s 18 000 obyvateli.

 • Po mých zhruba dvaceti stížnostech mo balíkář volá, že veze zásilku, už když vyráží z depa. Zjevně se mě bojí, jeho nářky, že když si stěžuji, má z toho problém a nižší prémie, mě vskutku nedojímaly. Kdyby dělal to, za co je placen, tedy snažil se doručovat zásilky, nestěžovala bych si, že. Jít na poštu v Horních Počernicích je zážitek – přetopeno, z pěti okének funkční dvě, ve dnech úspěšných i tři. Vstup s kočárkem za trest – užší dveře, než na místní poštu, tu snad nikde nejsou. Ale – oproti jiným pobočkám tohoto velvyslanectví pekla jsou tu alespoň poštoúřednice za okénky milé. Bod pro ČP. Ovšem jakmile se zlepšilo doručování balíků, dostala naší ulici a starost nová listonoška, která nám běžně do schránky háže veškerou poštu pro sousedy. Když jí to druhý den dávám s tím, že fakt nejsem paní XY ani pan YZ, zeptá se mě proč jim to nehodím do schránek, když bydlí v okolí… Nádhera.

 • Jeste pred par lety jsem si pochvaloval postu Praha 160 00, rikal jsem si, ze diky pritomnosti velkeho mnozstvi ambasad a ministerstev mame mozna nelepsi postu v Praze… Bohuzel to uz nekolik let neplati, nedorucuji mi uz prakticky nic a postacku jsem osobne nevidel jiz nekolik let a pro vse musim chodit, presto, ze pracuji doma a jsem pritomen 95% casu 🙁

  Reklamace jsou ztrata casu, nicmene vzdy me alespon pobavi nejaka nova demence – zatim vede usporadani jakehosi festivalu slovenskych uzenych syru v hlavni dvorane, ktery zamoril obe patra budovy zapachem na nekolik dnu… Kvalitni je take premisteni nejpouzivanejsich prepazek na doporucene dopisy do 1. patra, zrejme se rozhodli ozivit schodiste a zvysit kondici obyvatelu Dejvic a okoli, presto, ze 2/3 prepazek v prizemi jsou stale uzavreny. Nove je tez na vsech prepazkach dostupny sortiment sladkosti typu zvykacky a bonbony, obcas se objevi i nejaky vzacny artefakt typu hasici spray nebo lupa se svitilnou…

 • Určitě bych doporučil napsat stížnost na ČTÚ. V minulé firmě jsme měli s Českou poštou jiný problém – odmítala doručovat cenné zásilky. S železnou pravidelností jsme nacházeli ve schránce informaci, že „balík nebyl výjimečně doručen z důvodu vysoké ceny“. Vysokou cenu si Česká pošta představovala někde mezi 30 a 50 000 Kč. A protože jsme byli velkoobchod s hodinkami střední třídy, tak to splňovala prakticky každá zásilka, včetně jednotlivých kusů na opravu.
  Po stížnosti na ČTÚ najednou začala pošta doručovat zásilky do ceny alespoň 100 000 Kč (ovšem přijímá až do milionu).

  Další nepříjemnou zkušenost jsem měl minulý týden. Objednal jsem si zboží z eBay. Když cca po 14 dnech nepřišlo, kontaktoval jsem prodejce, abych zjistil bližší údaje. Když mě poslal příslušné číslo balíku, zjistil jsem, že už týden leží na pobočce České pošty. Samozřejmě žádná výzva do schránky se nekonala – hádám, že by zásilku klidně poslali zpět jako nevyzvednutou 🙁

 • Jana S.:
  A další věc je, že pošta při odesílání balíku do ruky nevyžaduje telefon a e-mail příjemce, už dopředu si tedy bere peníze za službu, kterou nebude schopna realizovat, a ví o tom!!!
  Tady bych se zase ČP zastal. Naopak, za uvedení e-mailu a telefonního čísla je sleva z ceny!

 • Yusaku: Naopak DPD me stalo skoro 1000 Kc vydaju – balik z Nemecka (s napsanym telefonnim cislem) se nepokusili dorucit, dat k sousedum, hodit papirek do schranky – cokoliv. Navic z hranateho udelali kulaty (a to ten karton byl docela pevny) a po trech tydnech ho vratili odesilateli, ze pry neexistuju.
  Ano, také jsem učinil tuto nepříjemnou zkušenost. Prodejci na eBay hojně využívají Hermes, který na českém území doručuje právě DPD. Velmi často se balíky vracely s uvedením, že „adresa neexistuje“. Dá se tomu částečně předejít uvedením telefonního čísla na balík, nyní alespoň volají.

 • Česká pošta? To je ta skvělá bohatá firma, která si utrhuje část svého zisku, aby mohla sponzorovat našim skvělým kopačkám jejich soutěž?

 • Mám stejnou zkušenost a ne jednou. Máme poštu Zeleneč a zřejmě stejné depo. Celý problém je ještě vygradovany tím, že se pošta ani neobtěžuje zásilku oznámit. Emailem mi sice pošta oznámí, že zásilka bude doručována, ale doručena není a vlastně se ani nedozvim – oficiálně oznámením, ze mám poštu uloženou na poště. Naposledy jsem problém řešila dnes. Naše pošta mě se stížností odkázala na depo a v depu mi řekli, že se to prostě nemusí stíhat doručit, tak to balikar vezme rovnou na poštu i s oznámením, které má druhý den doručit místní pošta. Takže si to mám vyřešit s nimi…

 • OT: Bylo by mozne dat do RSS cely clanek a ne jen odstavec? Pak musim vzdy na stranky online a to neni moc prakticke. Dekuji.

 • Ja si nechal balik „doslat“ a rekl jsem pri tom pani vedouci, ze to tak budu delat tak dlouho, dokud se ho nepodari doopravdy predat a ze nespecham.
  Kupodivu od te doby uz prvni dodani funguje docela dobre.

 • S tímhle mám stejné zkušenosti v Brně. Několikrát jsem na balík čekal celý den doma, pohyb zásilky jsem si sledoval na webu pošty dle podacího čísla. Takže jsem věděl kdy mám čekat. Jen tak kouknu z okna a vidím odjíždět vůz ČP a večer status „nezastiženo, oznámeno, balik uložen na poště“. U malé zásilky mi to tak nevadí, na poštu si dojdu, ikdyž se tam dostanu půl hodiny před zavíračkou a to mě u přepážky málem zabíjí pohledem. Ale u velkého 15kg balíku mě to štve, když už si dali tu práci s naložením, můžou zazvonit. Pak se s tím mám tahat. Tak buď volím PPL, nebo rovnou „balík na poštu“.
  Naopak pošta v Jeseníku: napíše sms, že přijali balík, ráno před rozvozem volají v kolik budou doručovat a kde budu.

 • I já se musím podělit s dnešním výletem na poštu. Dne 25.3. došla sms, že byl převzat balík „na poštu“ a že 26.3. od 12:00 si pro něj mohu naklusat. Výborně – 27.3. jdu ráno na poštu s tím, že balík už tam den čeká. Jaké překvapení, když mi paní u přepážky oznamuje, že balík nemá, že je v depu v Říčanech…předává mi číslo do příslušného depa, ať si tam zavolám – nějak nechápu proč já, když oni dělají chybu. Nu dobrá. Po hodině a pěti pokusech se dovolávám do depa a paní mi oznamuje, že sms poslali, ale balík ještě na depu neměli…nemám slov. Chci tedy balík donést domů, když jsem byla na poště a tam ho neměli. Není problém, mám si připlatit 20 korun…Dává to smysl? Já letim na poštu, kde podle nich balík je, oni zasílají lživé sms a já si mám připlácet za doručení domu, protože se mi na poštu nechce běhat podle jejich vtipně generovaých sms? Napsala jsem na ombudsmana – dvacku vem čet, jde o princip. Jsou to darebáci a já mám platit za jejich chyby. Došel email, že se tím bude zabívat někdo z regionu.

  Jinak házení papírků do schránek, i když jsem doma, je na denním pořádku. Někdy je ve schránce lístek den poté, co jsem balík na poště již vyzvedla – tomu nerozumím dodnes 🙂

 • Já s balíky nikdy problém neměl. Když jsem doma nebyl a nechtělo se mi na poštu, nebyl problém domluvit doručení za 2 dny.

  Poslední měsíc mám ale problém s dopisy. Doručovatelka, která dříve chodila ráno a vždy zvonila teď chodí odpoledne a nezvoní, jen hodí lístek do schránky. Není výjimkou že přijedu z práce, ve schránce nic není. Za 15 minut jdu do obchodu a ve schránce lístek a nebyl zastižen.

 • Řešení je naprosto jednoduché. Řidiči České pošty budou odměňováni určitou částkou za každou doručenou zásilku. Takhle to mají nastavené u PPL. Nedoručíš nic, nevyděláš si ani korunu.

 • Pritom je kontrola dorucovani krasne jednoducha. U vsech zvenku pristupnych schranek (chapu, ze nemaji na rozdil od mistnich dorucovatelek pristup do vsech baraku) by musel ridic zanechat oznameni o nedoruceni. Ne, ze ho druhy den roznasi postacka.

 • Jinak jeste dodam, ze taky existuje moznost nechat si postu opakovane dorucit na adresu, nebo i doslat na jinou pobocku (napriklad blize k praci apod.). Konkretne s dosilanim mam posledni dobou, kdy jsem se prestehoval, ale nektere dopisy do vlastnich rukou mi porad chodi na starou adresu, dobre zkusenosti. Proste, kdyz mi nasi reknou, ze mi prislo neco do vlastnich rukou, tak zavolam na postu a necham si to preposlat na postu, co mam kousek od prace a vzdy to tam druhy den mam (je to zdarma). Takze i tohle je moznost.

 • Posta je banda ignorantu, na nasi poste jsou dve prepazky, z nichz u prvni je fronta dvaceti lidi a cekani na vyzvednuti doporuceneho psani nebo baliku je i hodinu, u druhe se tu hodinu resi pojistna smlouva a jine kraviny, ze kterych by mozna posta mohla vydelat vic, ale je to otazka, kdyz na*ere tolik ostatnich lidi vystavanim a poslouchanim nesmyslu z prepazky, kde to zjevne delaji tak malo, ze tomu ani nerozumi.

  To ze ridic prijede a ani nevystoupi z auta je husty, uz mozna chapu, proc mi tvrdili, ze u baraku byli, ale manzelka na materske z nejakeho duvodu neslysela zvonek…

  Nejvtipnejsi je, jak si muzete nastavit dobu doruceni a stejne prijedou jak se jim zachce, fakt sluzba za vsechny penize.

  Ja uz si Postu u zadnych doruceni nevybiram, pouze ji musim trpet kdyz mi nekdo posila doporucena psani.

 • Super popis. Tak nějak by se dalo popsat i „doručování“ u mě na Praze 4.Jen to tu povýšili na trošku vyšší level: Depo to doručí rovnou na standardní pobočku a ta mi pak ani nedá vědět že tam balíček mám (nebo po 14ti dnech) – posledně sem se o tom že mám balík na poště dozvěděl až od odesilatele za necelé 2 týdny a to čistě náhodou… Což mě vytočilo maximálně, a od té doby sem raděj poštu nepoužil (otázka je jak dlouho vydržím, občas se přecijen narazí na případ kdy to prostě jinak nejde…)

  Jen si úplně nemyslím že jde úplně o chybu těch doručovatelů (i když to co popisujete je fakt dobrá vychcávka řidiče…), ale spíš fatální selhání managementu ČP které vymýšlí nesmysly a plní tabulkové hodnoty, zatímco na kvalitu samozřejmě hledí až v poslední řadě (což je vlastně docela moderní přístup). A tak se zavádějí několikaminutové (asi 2 nebo 3 tuším) limity na jedno doručení, a podobně… Což vede k některým těmto vychcávkám zaměstnanců-
  Jo a s těmi pojistkami a přeprodejem dalších nesouvisejících nesmyslů… Ono to skoro vypadá, že to pro poštu není tak vedlejší business… Celkem se na to soustředí a z doslechu do toho zaměstnance docela tlačí…. Např. ten kdo na přepážce dřív bral 15 tis teď bere základ 10 a těch zbylých 5 dostane jen v případě že uzavře určitý počet pojistek (atd…) za měsíc a splní tak další tabulkovou hodnotu…

  Nu jak si to ČP nastavila, tak to ve finále vypadá. Stížnosti samozřejmě nikam nevedou, jak píšete. Ano, dostanu blabla odpověď, kontakty na vedoucí kde koho… Ale to jim mám jako každý den volat jestli tam pro mě náhodou nemají nějakou poštu? 🙂

  Nic bych proti nim neměl, kdyby dělali to co mají. Ale zkrátka se jim podaří ve 100% zmrvit svou práci. Proto by asi bylo nejlepší kdyby s ČP přestalo maximum lidí spolupracovat (eshopy, pojišťovny, atd) a pro dopravu volili jiné služby. Třeba by se vzpamatovali, nebo vzdali své marné úsilí o provozování „služby“.

 • mna by zaujimalo, ci by sa situacia zmenila, ak by sa posta musela podelit o postovne baliku, ktory som si musel dorucit domov z posty sam po tom ako som miesto neho nasiel oznamenie v schranke 🙂

  pravda je, ze desatrocia si posta nemusela plnit svoju povinnost, lebo okrem listov dorucovala nanajvys noviny. v case eshopov to naozaj musi mat tazke, no jej schopnost do obytnych zon v case pritomnosti obyvatelov by to nemalo ovplyvnit.

 • Nemůžu s panem Zandlem souhlasit. Patřím pod stejné depo, bydlím 8 km od Brandýsa. Doma jsem střídavě, někdy s dítětem a protože pracuji na poloviční úvazek, někdy jsem v kanceláři. Balíkový doručovatel zvoní, pravda, nečeká nějak extra dlouho, ale když jsem nestihla doběhnout ke dveřím, zavolala jsem na naši poštu a oni mu zavolali a přijel znovu. Teď už si dává pozor. Je to jen o lidech, o ničem jiném. Porovnám-li služby pošty se službou některých kurýrních služeb, např. GLS, tak je pošta ještě zlatá. Když nejsem doma, pořád mám možnost to vyzvednout na poště, byť s čekáním. To u kurýra nejde a jejich řidiči jsou ve většině případů dost neochotní.

 • Muzu rict, ze jsem casto pozoroval stejny jev. Ovsem situace neni jednoznacna – u nas je dorucovan balik dvema zpusoby – bud z depa, nebo zrejme z pobocky. Od te doby, co si nechavam baliky posilat bude jako obchodni balik nebo jako BalikDoRuky tak vse funguje jak ma a dokonce mame velmi prijemneho mladeho dorucovatele. Pokud jde balik „obycejne“ skonci na 98% na poste a ve schrance bude jen oznameni, ktere prinese druhy den dorucovatel listovni posty.

 • S ČP jsem měl dlouho nejlepší zkušenosti. Jeden den eshop podal, druhý den mezi osmou a devátou doručovatelka zvonila. Někdy až moc často, když si sousedka objednávala zboží několikrát do týdne, ale jejímu synáčkovi se nechtělo vstávat a tak pošťačky budily po noční mě. Naopak PPL nevolal předem a bez ohlášení se tu zastavil jednou dopoledne, jindy večer. Minulý měsíc jsem si po delší době objednal v jednom poměrně velkém eshopu doručení přes ČP. Když po týdnu nic nepřicházelo, napsal jsem na infolinku a obratem volala ochotná paní, že balík pošta ztratila a zda o objednávku nadále stojím a chci poslat zboží znovu. Ale velmi důrazně mě od ČP odrazovala, že s ní mají ty nejhorší zkušenosti a že mi to pošlou přes PPL. Byla neoblomná, tak jsem nakonec i přes předchozí zlé zkušenosti souhlasil. U PPL je nový řidič, volal hned ráno, že přijede dopoledne, dopoledne pak volal, že je na cestě a za minutu dorazí. Příjemné překvapení. Pokud velké eshopy, které denně posílají tisíce zásilek, zákazníky důrazně odrazují od ČP, pak je asi něco špatně. Ale hlavně, že se prodává pojistění…

  Ještě přihodím zkušenost jako odesílatel. Před Vánocemi posílám cca 200 kalendářů – placka zabalená ve speciální tuhé kartonové obálce, silnější se nevyrábějí a není lehké ji zlomit. Přesto se to u jedné zásilky povedlo. Zákazník zásilku reklamoval, ale reklamace odmítnuta z důvodu nedostatečného zabalení zásilky. Někdo nahoře psal, že pomáhá poslat stížnost na info@cpost.cz – ani prd. Pouze kolovrátek, že je v podmínkách pošty, že musím podat zásilku vhodně zabalenou. Na dotaz, jaké je vhodné balení jen odpověď, že musím zásilku zabalit tak, aby ji nebylo možné poškodit. Při snaze zjistit něco konkrétního, zda existuje nějaká ještě pevnější obálka návrat zpět na začátek, že musím zvolit vhodné balení. Po asi páté iteraci jsem to vzdal a operátorka infocentra (dopisoval jsem si s jednou a tou samou) si mohla udělat čárku za dalšího odstřeleného otrapu.

 • Česká pošta nedoručuje zásilky, doručuje oznámenky. Kdo to pochopil, používá dpd nebo ppl.

 • S depem v Čertousích máme stejnou zkušenost…. A to běhání na poštu, do depa a zpět, když na ten balík čekáte, to stojí za to.

 • Česká pošta si za své služby vybírá nemalé častky avšak služby jsou na katastrofální urovni. Doporučený balíček za který si zaplatíte 115,- Kč Vám dodá za 15 dní. Jo to je služba na urovni. Českou poštu vícekrát ne.

 • jojo česká pošta je strašná objednala jsem si telefon a napsaly mi že přijde ve čtvrtek ale nepřišel a pak psali že v neděli a zase nepřišel no a nakonec přišel v ve čtvrtek příštího týdne.

 • Bydlime v Hornich Pocernicich.
  Posta ma sice 5 prepazek, ale max 3 otevrene.
  KDYKOLI jsem tak 8. – 20. v poradi. Min. 20 min. cekani.
  Posta je mala, kolem pribyva spousta „statelitu“ a hl. vyrostla velika prumyslova zona VGP park.
  Pak prijde clovek z firmy (stoji v normalni fronte) a ma treba 50 ruzny dopisu, malych krabicek…
  Takze 95% nakupu volim osobni odber (MALL, KASA, ALZA (brr.)), nebo treba ulozenka. Je to sice 12km, ale v klidu.

  A to nedoruceni domu bych bral jako poruseni smlouvy odesilatele a posty, protoze je zaplacene dodani na adresu. Takze treba 50% postovneho vratit a zacaly by se dit veci.

 • U České pošty se už ani nedivím kvalitě služeb. To jste mi článkem jen potvrdil. Nedávno mi před očima odpadl na poště cizí pán- epil. záchvat a nikdo z úřednic nepřišel pomoct a dál obsluhovali. To už není neschopnost, ale hnus.

 • naprosto stejná zkušenost v úplně jiném kraji – vyřešil jsem to telefonickou žádostí o znovudoručení, což lze – ten samý řidič, který ani nevystoupí z auta při první rozvážce, totiž musí ten samý balík znovu naložit do auta a znovu odvézt – a jelikož tuší, že by to mohl dělat vícekrát, raději už zazvoní… v horším případě to odskáče jenom jeho kolega, nicméně oni si to určitě nějak vyříkají, od určité doby už rovnou jezdí a zazvoní…

 • Posta v Trebici funguje naprosto perfektne. Zato mam problem s ostatnimi dopravci, z nichz nekteri me zcela vazne zadaji, abych si vzal pristi den dovolenou a zasilku si vyzvedl v dobe, kdy oni Trebici projizdi (obvykle v poledne), protoze po 16 hodine, kdy prijdu z prace, mi balik dorucit nemohou. Takze webshopy, ktere nepodporuji postu, zase nepodporuji ja, nedokazou mi dorucit sve zbozi. Do prace si ho nechat dorucit nemohu a nechci aby ho za me prebirali cizi lidi, uz nekolikrat jsem resil poskozeny balik a sepisoval reklamacni rizeni, a to oni delat nebudou a ani to po nich nemuzu chtit.

 • U nas mame frajera.. prijde zazvoni hodi listek a hned maze:) ale jak tady ctu tak u nas je to jeste dobry.

 • Česká pošta…. to je prostě katastrofa. Ve firmě jsem jí cca rok používal pro rozvoz zásilek z eshopu. V květnu 2013 začlo přituhovat – více jak 50% balíků nedoručemých včas ( Pošta si samozřejmě účtuje plnou sazbu – když se mi to nelíbí, tak si mám podat reklamaci na pobočce..). Mylné informace na zákazníky – SMSky, že balík nemůže být doručen dle termínu a dost. Že balík čeká na poště už se zákazník nedozví… a samozřejmě volá naštvaný do eshopu co je s objednávkou. Rozmlácené zásilky – specialita je ten Brandýs. Tam se musela jedna objednávka posílat 3 krát ( ano – Pošta zvládla rozflákat dvakrát tu samou zásilku…).

  Perlička č.1: reklamace poškozené zásilky
  —————————————————-
  1/ zákazník odmítne převzít zásilku pro její zjevné poškození
  2/ zásilka se vrátí na poštu
  3/ při zpětném přebírání na přepážce uplatňuji, že zásilka je poškozená – záznam o tom je vidět v aplikaci pošty track&trace
  4/ paní na přepážce nic takového v „systému“ nevidí – to že před ní leží balík s kterým evidentně někdo hrál fotbal není argument
  5/ musím za vedoucí pošty – ta opět odmítá reklamaci, že v systému pošty vidí, že balík nebyl převzat… když řeknu, ať se podívá na web do té jejich aplikace, že je to tam černé na bílém „nepřevzato z důvodu poškození“, tak mě odbude – na poště nemáme přístup na internet 🙂
  6/ naštěstí mám mobil s daty – tak jí to online ukážu….
  7/ kapitulace …ale jenom na chvilku, následuje
  – špatně jste to zabalil!
  – krabice není poškozená, co chcete? ( odesíláme nové krabice – to co leželo před námi mělo tři díry. zdeformované rohy….)
  – jste to odeslal již rozbité!
  6/ po mé argumentaci následovala druhá kapitulace a oznámení, že se musí sepsat protokol – a to je na dlouho, takže až zítra
  7/ dalšího dne jsem se dostavil, podepsal protokoly a dozvěděl se, že paní vedoucí není oprávněna reklamaci uznat a že bude zaslána kamsi…. ( napadalo mě cosi o svéprávnosti takové pozice jako je vedoucí pošty)
  8/ předmět doličný jsem musel zanechat na poště do vyřízení žádosti
  9/ po několika dnech byla škoda uznána a mohl jsem si při mé třetí návštěvě v této věci zboží odnést.

  Jsem to podobně sepsal a poslal na obchodní zástupkyni… Nic, ticho po pěšině.

  A pak běžte něco reklamovat na Českou poštu!

  No, začal jsem posílat s jinou společností – ani jeden problém! Nic rozbytého, 100% zásilek doručeno, žádná vrácena!

  Perlička č. 2: pošta není schopna doručit svoje vlastní faktury
  ————————————————————————-
  1/ přestěhoval jsem firmu a na poště zaplatil 364,- Kč za dosílání pošty na novou adresu po dobu dvou měsíců…
  2/ po týdnu na novou adresu ani jeden dopis… jsem lehce nervózní
  3/ druhý týden volám na poštu jak je s tou dosílkou – no ehm hmm ono to nějak…někde se stala chyba…
  4/ zjišťuji co všechno pošta vrátila jako nedoručitelné… a ejhle – i svojí vlastní fakturu za služby.
  5/ napsal jsem obchodní zástupkyni… ať to radějí pošlou emailem v PDF
  6/ myslíte, že se drahá paní obchodní zástupkyně měla snahu omluvit, případně poděkovat, že se tak starám o jejich faktury? Ne – suše přišel email z účtárny

  Možná by pak pošta chtěla i penále za neplacení faktur, které sama není schopna doručit…

  Závěrem – smlouvu s poštou jsem rozvázal s odůvodněním, že neplní své závazky a poškozuje jméno mé firmy u zákazníků. Myslíte, že od nich došlo aspoň potvrzení výpovědi? Omyl.

  Trošku delší příspěvek – ale pro Českou poštu jsem to rád udělal.

 • Tak u nás je to podobně, momentálně zásilky chodí, ale jsem maminka na rodičovské dovolené a doma tedy jsem, a byl tu jeden člověk no rozvozu, který ani neházel lístečky (ani jiným lidem) a přesně takový scénář, asi ani nevystoupil, lísteček dorazil do schránky cca po 4 dnech, kdy jsem si ale před tím stěžovala na poště i depu, jelikož jsem na zásilku čekala a věděla cca kdy přijde. Nakonec jsem po druhém neúspěšném pokusu o doručení, které jsem si telefonicky objednala a nestalo se tak podotýkám z „technických důvodů“, došla na poštu zásilku vyzvednout… Takže výsledek, ty rozvozáky platí nanic, protože nic nedělají, ale podotýkám jen někteří, nám to tu dělal jeden a už tu asi nepracuje, jelikož momentálně je doručování v pořádku.

 • Takhle bohužel funguje ČP skoro všude.
  Já jsem si byl dnes na poště vyzvednou doporučené psaní když sem v úžasu zjistil že ho vratili zpět a to o 3 dny dříve. Důležitý dopis od policie ČR, a 6e s tim už nic neudělaj !

 • Já jsem už 6 let doma (rodičovská + nyní práce z domu), dceři často objednávám oblečení na internetu a balíčky (kromě balíku do ruky, ten chodí spolehlivě) mi pošta zásadně nedoručuje, neustále běhám na poštu, ačkoliv vím, že v uvedenou dobu jsem byla doma. Oznámení o uložení zásilky se objevuje ve schránce až druhý den. Stěžovala jsem si mockrát, marně. Osobně si myslím, že je to systémová chyba ne lajdáctví pošťaček, protože když vidím, s jakými ruksaky chodí, někdy mají narvanou tašku na kolečkách a ještě obrovský batoh na zádech, tak se jim nedivím, že se jim nechce ty balíčky tahat a raději hodí do schránky oznámení.

 • Jo a včera mi zrovna jeden balíček nepřišel, jen oznámení, tak jsem volala na číslo tam uvedené, že si objednám doručení druhý den. Telefon ale celé odpoledne nikdo nezvedal. Podívala jsem se na internet, našla telefon na tu pobočku a volala… opět to nikdo nebral. To je myslím dobré řešení, aspoň sem s tou zásilkou nemusí, když se tam nikdo nedovolá 🙂

 • U nas postak ktery roznasi postu nedela svoji praci tak jak ma. Ja pracujuz doku a jsem cely den doma. Za posledni 3 mesice mi prisla obalka standartnich rozmeru 4krat a pan posta vzdy zanecha ve schrance papirek at se pro obalku zastavim na poste osobne. Staci kdyby zazvonil tak jsem u dveri do minuty!!! Uz jsem si na nej stezoval ale nic se nezmenilo. Rozhodnul jsem se ze to vyresim po svem a s postakem si to vyresima sam a to jako chlap s chlapem. Cekam uz tyden ale postaka ne a ne zastihnout.

 • A my bydlíme taky u Brandýsa, jsem doma s dvojčatama, poštáka na dálku hlásí pes, schránka označená, zvonek taky a minulý týdnem mě nemohli najít, balík za sto peněz byl správně označen, než jsem se do toho vložila , tak balík putoval po okrscích a že prej jestli mám označený zvonek, nu stálo mě to několik hodin a telefonátů, ale balík byl doručen uf, se 4 dětma si umím najít i jinou náplň dne, omluva žádná, ale říkala jsem si,že chyba se prostě vloudí, ale tenhle týden už mi zase něco někde uvízlo …Tak děkuju, že alespoň vím, že v tom nejsem sama.

 • ČP to je katastrofa. Rozvoz balíků neprobíhá na adresy, ale do pošt. Se službou balík do ruky nepřišlo nic nového, jen se pohlídalo, aby konečně rozvoz na adresy probíhal. Pakliže ale nemáte čas v době, kterou si řidič vymyslí, balík putuje stejně na poštu, navíc jej však můžete vyzvednout až druhý den, čili komplikace navíc.
  Výzvy k vyzvednutí obyčejných balíků vůbec nechodí a nebo i několik dní po vyzvednutí zásilky. Někdy přijde upomínka bez předchozí výzvy.
  Stručně řečeno, v ČP je bordel, lajdáctví, arogance apod. Konkurenční podniky, ať už PPL, InTime, DHL a jiné, bez problémů (takže to jde).

 • Záleží na tom jak příslušné depo funguje. Pracovala jsem na poště jako doručovatelka a vím jak to chodí. V autech žádné kontroly nejsem jen jsou tam čipy, aby doručovatelé si nejezdili kam chtěli zadarmo. Zkuste si jít pracovat na poštu a každý den poslouchat stížností hloupých lidí co nemají nic jiného na práci než jen komandovat, proto, že jim nepřišel jejich užasný balíček. Každý balíkář má svuj okrsek a třeba i 100 balíků, které musí rozvést. než sem začala pracovat u pošty tak sem také každou chvíli nadávala, že mi balík přišel o 2 dny později než měl, ale jelikož už vím jak to chodí, tak si nemám na co stěžovat. Chápu je a neni to práce že naložíte balíky a jedete. Musíte je roztřídit, zařadit, zapsat do počítače a tak dále. Takže myslím, že kdo tam nepracuje, tak nemá ponětí jak to funguje!

 • To je úplně jedno že tam pracujete a máte jiný pohled. Někdo mi nabídne službu za daných podmínek, já za ni zaplatím tak musí být dodrženy! Když si daná společnost vezme velké sousto a není schopna to dodržet, nebo zaměstnat schopné lidi to už není můj problém.

  Každopádně autora článku pokud se třeba ozve na emai bych hrozně rád nějak podpořil a pomohl mu ve stížnosti, protože u nás je to to samé a už to začínám nevystávat!

 • Je to tak, jak pisete, mam uplne stejnou zkusenost s postou na Praze 10. Jsem s detmi doma, tak si nechavam posilat postu domu, a i mi pribuzni si nechavaji postu posilat k nam, protoze je to pohodlnejsi nez stat fronty na poste…. ovsem, jen za predpokladu, ze dorucovani funguje…..take jsem si stezovala, a vite co? Dotceny dorucovatel mi prisel vynadat – to nebyl liny z vozu vystoupit, ani zazvonit, ackoli mi nic nevezl, ale normalne me serval na tri doby, jak jsem si dovolila si na nej stezovat… to mi prislo jako vrchol drzosti. Od te doby si vetsinu veci nechavam posilat jinymi dopravci a zadny problem…tento mesic jsem ovsem nemela moznost volby a hned 8 zasilek mi melo byt v jednom tydnu doruceno CP. Svete div se, NIC. Tak jsem podala postupne prostrednictvim online formularu osm stiznosti, zasilky si nechala znovu dorucit (nastane, snad, tento patek), a doufam, ze mi dorucovatel pri jejich predani nerozbije usta. I toho se od nej mohu dockat.

 • …Asi jsem na nejvyšším levelu s tím , co, se stalo mě.
  Přijímám hafo balíků DO RUKY-celé roky a minulý týden to opravdu vyvrcholilo .
  Celkem se tu střídají tři rozvozci balíků a v případě jednoho doručovatele,
  neustále volám a stěžuji si vedoucí , která ho ještě brání.
  Jsem doma a balík do ruky je na poště.
  Neustále .Prý nemám zvonek , ano bohužel sem nejde dát,starý dům, elektronické kradli.U ostatních doručovatelů lze , že zabuší.Není jedno zda zabuší ,či zazvoní?? Výmluvy..
  Jakmile má tento doručovatel službu ,je balík uložen automaticky na poště.
  Oznámení už má předepsané v autě.Poté ho jen hodí do schránky.Na to mi pípne sms,že nebyl pokus úspěšný.
  V okamžiku , kdy mě tato sms pípne,volám vedoucí, že doma jsem.Prd platné.
  a TED ONEN VRCHOL.
  Cenný balík za ,který jsem předem zaplatila převodem 1038 kč, jsem nedostala, tak se po něm sháním opět u vedoucí.Odpověd ´´vždyt jste tento balík dostala, já tu mám vaše jméno u převzetí´´.
  Prý už i kontrolovali podpisy, které jsou totožné.
  Přitom nikdo se přece nepodepisuje přes kopírák..
  Ani ty jejich lži vidět nechci.
  Když jsem se ptala, kdo doručoval , tak opět ten skvělý doručovatel, i čas hodiny mi řekla.Vrchol.
  JE TOTO VŮBEC MOŽNÉ??kam se už mám obrátit, kdo to za mě podepsal mým jménem ? Nebo mě snad při jiných balících na to, chodí mi téměř denně,podstrčili lejstro a já to podčmárla?
  Na poštu ani nejdu , nemá to význam.Zvažuji policii, co by jste doporučili?
  Prosím o odpovědi na můj mail -Reja266@seznam.cz
  Děkujíí.

 • Hm, autor clanku evidentne o fungovani CP nic nevi, nemam mu to vsak za zle. Ohledne uspory casu neni daleko od pravdy, ale ta snaha neni dana lenosti dorucovatele, ale tim, ze se bezne delaji prescasy, nekdy i nekolikahodinove, ktere CP neproplaci. Kdyz si k tomu pripocitate i nadlimitni pocty baliku, tak i absolutne poctivy dorucovatel nema sanci obslouzit vsechny adresy. Jinymi slovy to vzdycky nekdo schyta a dorucovatele se to jen snazi v ramci moznosti vyvazovat…
  Diky tomuto kazdodennimu stresu (tak kdo dnes nedostane balik), ktery je dan i umistenim zasilek do dep (kazdy den cesta domov-depo-posta-mesto-posta-depo-domov), se pak nemuze nikdo divit stale novym tvarim dorucovatelu, respektive stale se zhorsujici urovni sluzeb… CP chce videt vysledky a zakaznik take, problem je akorat v tom, ze pri soucasnem nastaveni systemu, to proste neni proveditelne. A nebojte, fronty se netvori jen na pobockach CP:) Radovy „rozvozak“ ma tyto „hodinove“ prostoje kazdy den a to hned nekolikrat.

 • vozi si pozadi v autech do schránek hazeji předem vyplnene upzorneni o ulozeni zásilek na poste ani se nenamahaji zazvonit ale to co se mi stalo v patek 13 .12.2013. to je uz poruseni pracovni kazne cekala jsem na duchod a vůbec neprijeli takze jsem volala na postu NOVA VES u CESKYCH BUDELOVIC a tam mi bylo zdrleno ze toho ma doručovatelka moc ale ze urcite prijede nestalo se tak jsem bez duchodu a rozhodne to budu resit

 • Na Praze Smíchov stejné praktiky. Balíček do ruky nedostanu i když jsem doma. Lísteček o nedoručení zásilky mi přinese pošťačka až za dva dny. Dlouho mi trvalo, než jsem přišla na to proč. Prostě nevstoupí.

 • Česká pošta propustila zaměstnance, zrušila pobočky , nabrala celou řadu produktů jiné společnosti , chystá privatizaci , ůčtuje služby , které neplní a já mám jak ovce tupě platit???? Ne , vážně mě to …. Nebaví mě stát x hodin na poště a hledat balík, který jsem si objednal a zaplatil ZAPLATIL… službu do ruky . Nemám ani čas ani náladu čist tupé odpovědi , že toho mají dost. Já také.Já dokonce odchytil jak rozvoz( odpověd = ne nemám pro vás nic) i doručovatele( odpověd = jé ja balík nemám ) a chvilku na to sms a druhý den lístek. Sakra proč. Jak dlouho budem tak tolerantní a platit za něco co nedostanu ????Nejsem chronický stěžovatel, ale služby ČP mě přivádí k šílenství. Tak doufám že si vedení ČP a dozorující orgáni nadělí tučné odměny za ty naše ušetřené poplatky za neprovedené služby . Soudruhům zdar

 • Aby tu nebyly jenom negativní ohlasy, já musím dát vědět, že na adrese Jablůnka nad Bečvou (nevím kde je depo, jsme okres Vsetín, Zlínský kraj) jsem zatím byl s doručením vždy spokojený. Řidič volal (i opakovaně), nebo napsal SMS, v podstatě jako u PPL.

  Ale samozřejmě, pokud někde existují problémy, je třeba je řešit.
  🙂

 • Potvrzuji uvedené skutečnosti v blogu.
  Pro posledních 5 zásilek z internetových obchodů jsem musel na poštu, přestože jsem jako invalidní důchodce pro omezenou pohyblivost neustále doma.
  Pošta vždy tvrdí, že jsem nebyl doma. Dnes jsem doma i s manželkou a čekám na dodání mikrovlnky. Pokud mi pošta bude tvrdit, že u mě doma byli a já jsem nebyl zastižen, budu si stěžovat přímo na generálním ředitelství Pošty, kde si s mojí stížností vytřou prdel!

 • Potvrzuji uvedené skutečnosti v blogu. Stalo se mi to za poslední dva měsíce 3x. To, že dodávka jen zastaví a řidič ani nevystoupí mi může potvrdit i soused z ulice. Protože klesá četnost těchto komentářů, nedomnívám se, že se služby zlepšují, ale lidé vidí beznadějnost. Já píšu stížnost ne poště, ale dodavatelské firmě (eshopu), s doporučením, aby nevyužívala služeb České pošty. Pokud to uděláte i Vy, třeba se něco změní.

 • dobry den. ano hanit vam jde dobre. uvedomite si vsak .ze pro balikare je lepsi balik dorucit. Balikar ma placeno pouze 7.30. hodin. kde je uctovani.nakladani. rozvoz. delame 10-12 hodin denne a to bez priplatku ..zbytek je zdarma. bojujte za to aby balikari za x hodin dostali aspon zaplaceno. pak jiste sluzba bude dle vasich predstav.

 • Tiež možem povedať že mám vlastné skúsenosti s ČP .5krát som si objednala balík a 5krát mi nebol doručený.Sama som motorizovaná poštárka na Slovensku kde okrem balíkov som doručovala aj klasickú poštu a rozne iné služby.Máme obdobné podmienky ako v ČR málo penazí vela nadčasov, ale je tu predsa len malý rozdiel , mna to doručovanie bavilo, bola som spokojná ked boli spokojní zákazníci.Len tu to asi vela balíkarov nebaví.

 • Ahoj
  Na vlas stejný bordel i v Krnově.

 • Stejna zkusenost, videl jsem v trackovani zasilek ze ma byt dorucena tak jsem zustal doma, cekal cely den a vecer vidim „ulozeno po neuspesnem doruceni“. Mel jsem chut toho ridice zabit

 • Tak za týden se stehujem do Brandýsa, resp Stare Boleslavi. tak snad tam tu poštu společně vyškolíme. V Orlové se to po pár měsících nátlaku opravdu spravilo 😉
  Dneska jsem se dočetl, že reklamaci může podat i adresát viz: http://portal.gov.cz/portal/obcan/situace/101/105/3881.html

  Nevím, jestli je to novinka.

  Právě čekám na balík do ruky, který měl přijít včera, nicméně se zasekl někde na centrále a já kvůli tomu dostanu svoje auto až o 5 dní později, (za předpokladu že ten balík dneska dojde).

 • Ja bývam v Prahe v centre a tiež nám nechodia zásielky, ani oznámenia o zásielke, a asi aj listy sa dost strácajú :/

 • Moje negativní zkušenost s českou poštou:

  souhlasím: Posílat zásilku poštou je o nervy. Někdy mám i pocit že zaměstnankyně za přepážkou mají v popisu práce nacenit vždy dražší variantu služby. Zcela pravidelně se mě stává, že jdu na poštu s tím, že odesílám cenný balík a znám i cenu služby. Ve většině případů po mě za okénkem chce nepoměrně více peněz a když se ptáte proč, málo kdy se to dozvíte. Dnes jsem si cenou nebyl jistý tak jsem zaplatil a:

  Doma zjišťuji že místo cenného balíku jsem odeslal balík do ruky, dražší cca o 30,- Kč. Konkrétně na poště v Mohelnici, okres Šumperk. Ve vedlejším městě Zábřeh to není o poznání lepší. Posílám velký balík tuším jako cenný, s pojištěním na 30TIS. Kč.

  Asi podle citu a hesla VELKÝ BALÍK ZA HODNĚ PENĚZ = drahé poštovné mi paní za přepážkou sdělila asi o 50% větší sumu než očekávanou. 10 minut mi trvalo, než jsem paní vysvětlil že cena kterou očekávám koresponduje s kalkulátorem na internetových stránkách. To všechno za účasti nezúčastněné fronty za mými zády. Nakonec, když jsem se zmínil o návštěvě za paní vedoucí, pracovnice požadovanou službu „náhodou“ v počítači našla.

  A PROTO VÁS VŠECHNY VYZÝVÁM: NEPLAŤTE POŠTĚ ZA TO, CO NECHCETE. ZNEUŽÍVAJÍ TOHO !!

  Toto by stálo za reportáž do hlavních zpráv Novy, nebo jako podnět k prošetření na ČOI. Přece není možné, aby všude za přepážkou s cennostmi a penězi seděli diletanti !!! Nebo ano(?)…

 • Problémů v doručování zásilek je mraky. Je to služba, která má velké množství variabilních vstupů. Pokud se nedíváme na doručení jednoho balíku, ale na doručení velkého množství zásilek za jeden den, je jasné, že z např. 50 ks zásilek je každý den nedoručeno několik z nich. Chování doručovatelů je stejné jako celé společnosti, jeden je vzorný pracant, kterému v doručení překáží jen počet zásilek, délka trasy, hustota provozu apod. Druhý je zmetek, co se mu nechce.

  Pak jsou na řadě adresáti. Jedni vzorně čekají na doručení po zaslání sms a telefonickém dohovoru, druzí zmetci jen prudí, nemají hotovost, nemají čas, schválně ukazují svou nadřazenost apod….

  Chyby jsou všude, stačilo by jen být pozitivně naladěn na obou stranách 🙂 a snažit se o doručení jak ze strany pošty, tak ze strany příjemce.

 • tak Teplice v tom vsem jedou taky,ztrata telegrafu na vysoke penize az po tydennim hledani se nasly zahada,pin kody a uredni dopisy posilany po sousedech nebo vhazeny obcas do shranek a kdo mu podepise papir o prevzeti?zeby falsoval podpisy? to snad ne,….ale ano a jeho sefova?nic nejspis sdili stejnou loži.postak ani nevyleze z auta a nezazvoni jen vzkaze po sousedech ze maj zasilku na poste …..jak to?na co mame zvonky a schranky?nevim co s tim a kam si jit stezovat.kvuli nejaky k….mi telegraf mel dojit druhy den jelikoz se pospichalo a ja po tydnu nic nemam?aaaaa pani na poste ho zapomela poslat hlavne ze si za nej nauctuje 170 kč.tak kde to jsme .za ten tyden mam skodu 10x tolik kdo mi ji zaplati?NIKDO!nebo ano?jsem samozivitelka se dvema malymi detmi a tohle si FAKT nemuzu dovolit omlouvat neci chyby.chyby ´UŘEDNÍKA´´

 • Já mám s Českou Poštou takové špatné zkušenosti,že často přemýšlím jestli mám založit petici za zrušení tohoto podniku.Ve stručnosti : před nějakou dobou jsem od jedné firmy zakoupil materiály v hodnotě několika tisíc korun.Když uběhl čas kdy mi měli býti doručeny a začal jsem se u té firmy o to zajímat ( firma mi poslala i důkaz že mi doporučenou cestou zaslala ) ,bylo mi Poštou nakonec písemně řečeno,že se zásilka nenašla,a podle nějakého zákona kterým se oháněli je to prý bohužel v pořádku a věc ukončili.Ani má tehdejší právnička Judr.Tatiana V.nebyla ( prapodivně ) schopna mi pomoci.Dnes je věc uzavřena.Prý jediné co se dá dělat,je obrátit se na soud.Na soud ?, a zase utrácet za moudra advokátovi a nakonec spor prohrát a přijít o další finance ? To je bohužel v tomto polostátě ? realita. Někdo něco zaviní,a vy za hloupost,ničemnost apod..jiného platíte.Vilém

 • Zkušenosti s Českou poštou jsou přímo odvislé od kvality pracovníků jednotlivých poboček.
  Moje zkušenost je ta, že posílat stížnosti opravdu pomáhá. Samozřejmě konkrétní. Který den u které zásilky jste byl doma a nedošlo k pokusu o doručení. Máte-li k dispozici video tím líp, to už nikdo neokecá. Je možné, že jde pouze o jednoho lenocha, který má na starosti váš „rajón“.
  Na stížnosti pošta nekašle, zvláště, jsou-li opakované. Problém je, že dost často je stížnost jen tvrzení proti tvrzení. V takovém případě samozřejmě nemůžete čekat zázraky.
  Další šikovná věc je „opakované doručení“. Je zdarma. Prostě si nechávat balík opakovaně donášet tak dlouho, dokud dotyčné pako z toho auta fakt nevyleze.
  Sama si na Poštu nemohu stěžovat. Posílám balíky dost často (provozuji e-shop) a zákazníci si nestěžují. Jinou službu nepoužívám, protože jediná Pošta poskytuje službu „křehké“, a poškozené zásilky takto poslané opravdu při reklamaci vyřizuje ve prospěch zákazníka a moc toho nerozbijí – balím dobře.
  A co se týká doručování – můj doručovatel také nechce chodit zbytečně, navíc na mé adrese se opravdu hodně špatně parkuje – takže vždycky volá, jestli jsem doma. Naproti tomu moje zkušenosti s PPL na pozici adresáta jsou otřesné. Arogance, nevstřícnost, telefonáty v šest ráno s příkazy (!!!), kdy mám být doma.
  Je to vždy o lidech.
  Takže myslím, že problém není až tak u České pošty v globálu, ale především na vaší pobočce. Pokud jste opakovaně posílal stížnosti a nic, doporučuji obrátit se na poštovního ombudsmana a prostě se nedat. Třeba si i na depu vyžádat kontakt na daného doručovatele a normálně mu osobně vynadat a upozornit ho na ony kamery.
  Hodně štěstí a trpělivosti.

 • uplne stejny nepořádek při dorucovani po Brne.napsal jsem i stiznost.vedeni posty me odbylo,ze nemam pravdu.pritom se mi to stalo a stava porad dokola.ceska posta je moloch,zamestnancum malo platí a ti si potom ulehcuji praci,nebot nestihají.vyuzivam radeji služeb jinych zásilkových služeb.tam to funguje kvalitne a hlavne o moc rychleji.je divne,ze jinde to jde,na poste nikoliv.

 • Absolutně několikerá špatná zkušenost s doručováním balíků od České pošty v Českém Těšíně, vždy jsem dostala mejl, sms, taky si telefonicky ověřovali zda budu doma, potvrdila jsem, že budu. čekám a čekám…těsně po 18té hodině sms, že balík nebyl doručen z důvodu nepřítomnosti – více než úsměvné. Následovala stížnost, odpověď bla bla bla, že situaci prošetřovali s doručovatelem, který samozřejmě vše uvedené popřel. Následovala omluva taky bla bla, nicméně náprava žádná, opakovalo se a už si balíky Českou poštou nenechávám doručovat. U jiných dopravců se mi toto nikdy nestalo. Raději jeden telefon jiného dopravce, byť brzy ráno, a balík je doručen, než tři avíza České pošty /mejl, sms a telefonické ověřování /během dne a balík je nakonec uložen na poště k vyzvednutí !!! Proč znovu žádat o nové doručení, když bylo přesně domluveno, kdy měl být balík doručen ? To znamená další den čekání doma a možná zase s nejistým výsledkem. Děkuji, nechci.

 • S váma to taky není lehký dacani. Když už jste teda aspoň doma což je na Černým Mostě tak každej třetí (z těch 150 balíku doručil tak polovic i když to strom a objedu všechno) tak se tvarite že vás pošťák votravuje,nebo nemáte prachy protože jste nečekali že už to dneska dorazí,nebo se xichtite jak trdla kdyz vám řeknu že těm balík se psima granulema vám opravdu až do bytu nedotáhnu a ani nenasypu do misky pro psa. Aspoň že ty důchodci si pamatujou jak se chovat k postakovi a občas i nějaká ta koruna od cesty přijde. Ale ženský na mateřský noční můra pro pošťáka. Než s tím děckem slezou dolů(protoze musí jít přece s nimi) tak ho obliknou, ucesou ,ucesaji i sebe(ne nám je jedno jak vypadas my ti chcem co nejdřív dat akorát balík). Vás doručovatel Petr

 • Balíky – já vím, že je to už ohrané téma, ale bohužel furt krutá realita. Dneska jsem byl na poště, protože očekávám balík (dárek k vánocům – limitovaná edice kalendářů), který se jaksi někde sekl. Balík byl podaný v úterý a v pátek ještě nebyl na doručovací poště. V systému sledování zásilky je zobrazeno, že je stále na podací poště. Když jsem volal na podací poštu, po 5 pokusech (2x mě někdo vypíp) se dovolat, mi to konečně někdo vzal. Bylo mi řečeno, že u nich to už není a je to na nějaké centrální poště a mám zkusit počkat po víkendu, jestli to nedorazí, protože na doručení mají 4 pracovní dny (tak to mám asi už smůlu, protože ty 4 dny dneska už uběhly). Nicméně pokud by to přesto nedorazilo, tak mám podat reklamaci a oni mají 6 týdnů na její vyřízení. Úžasné na tom je, že když jsem se byl zeptat na doručovací poště jestli to není už u nich a je jenom chyba v systému, tak z 5 lidí co byly přede mnou 3 měli problém (balík byl na poště, ale nedostali oznámení … balík vůbec nedorazil apod.) s doručením balíku. Když si vezmu náklady na cestu na poštu+45 minut čekání na poště (před vámi jenom 5 lidí a 3 přepážky otevřeny), volání po dalších pobočkách, balík který se musel platit předem, dárek, který nemám, a který do Vánoc asi už nedorazí … tak si velice rychle vzpomenu proč jsem před nějakými 10 lety na poštu zanevřel. Bohužel eshop od kterého jsem balík objednával nemá jinou variantu doručení, takže tohle byl zase na dlouhou dobu první a poslední pokus něco poslat přes českou počtu. Kvalita služeb se vůbec nezměnila, spíš jde od 10 k 5. Po těhle zkušenostech už nikdy víc!

 • Po přečtení výše uvedených příspěvků taky musím přispět naší historkou o kvalitě doručení balíku : zabalili jsem balík o váze 2,8kg, udaná cena 60.000,-Kč a připojištěno na službu „křehké“. Samozřejmě balík dorazil rozflákaný, železný rám zařízení byl ohnutý a jeden železný šroub ulomeený, adresát 2hod. po přijetí kontaktoval místní pobočku ČP s reklamací. Postoj ČP absolutně mimo realitu, že prej přinesl balík pozdě přitom na podání reklamace mají v podmínkách uvedeno „do 2 dnů“, špatné balení ( originální balení od německého výrobce, zásilka přišla naprosto čistá a bez poškození k nám )a přidali další nesmyslné vysvětlení jak došlo k poškození – třeba, že to adresát udělal schválně atd. Už se 3 roky soudíme, první jednání jsme vyhráli jelikož se jednalo o soudkyni znalou této problematiky, další jednání byly předány poměrně starším dámám, které vůbec nezajímalo jak je zařízení poškozené a zabalené, ale hlavně jestli máme se zákazníkem nějaký nestandardní vztah nebo jestli nám zaplatili zálohovou fakturu – co to s tím má společného ví jen opravdu děd Vševěd 🙁

  Takže tímto vyzýváme všechny majitele poškozených zásilek, aby nás kontaktovali jelikož chceme podat hromadnou stížnost na kvalitu doručování zásilek ČP. Netušíme kolik lidí bychom potřebovali a jakým směrem se vše nakonec zvrtne, ale jedno je jisté : ČP potřebuje dostat pořádný kartáč a za kopání a házení se zásilkami ještě jednu pořádnou přes držku.

 • Osobně tedy mám mizerné zkušenosti spíš s různými dopravci. Požadují, abych byl zhruba od 10:00 do 14:00 doma a čekal na ně. Když odmítnu, tak mi volají pár minut před příjezdem a pokud okamžitě nejsem na místě jsou dost nepříjemní. Chápu, že toho mají dost, ale v tomhle případě to prostě pošta uloží a já si to odpoledne vyzvednu. Bohužel všelijaké ty PxL nemají kam balíky uložit a tak buďto sedíte doma/nebo nemáte nic.
  Co zjistil pán v článku mi přijde jako pěkná chujovina. Nevěřím jedinému slovu. Lidi jsou všímaví a pokud by řidič nedoručoval, tak to za pár dní někdo nahlásí a má po žížalkách. Video stačí upravit a obličej rozmazat. Spíš mám dojem, že žádné video neexistuje.
  Jestli článek nebude ten případ notorického prudiče. Řidič zvoní, oni sice doma jsou, ale neotvírají. Chvíli po odjezdu poštovního auta volají na pobočku a stěžují si. Auto se vrací, ale oni opět neotvírají. Nebyli by první ani poslední. Někteří lidé také chtějí věci na dobírku, ale peníze nemají a požadují po doručovateli, aby jim věc dal, že to přijdou na poštu zaplatit dodatečně. Když řidič přirozeně odmítne, tak si opět najdou důvod ke stížnostem. Doručovatel těžký chleba má!

 • Pro Petra

  Jsem na mateřské a podle Vás jsem tedy ta nejhorší skupina. S dítětem chodím dolů taky, protože roční dítě samotné fakt nenechám a větší se na pošt´áka těší, je to starší pán a vždycky dětem zamává, mají ho rády.
  Když mi přišel velký balík, tak mi ho sám donesl až k bytu, bez řečí a ještě s úsměvěm. Díky za našeho pana pošt´áka, od něj by se mohli takoví jako vy ještě hodně učit.
  Já osobně nemám s poštou žádný problém, jak už někdo psal, osobně mi leze na nervy PPL a podobné, musím trčet doma celý den a to mě fakt nebaví. Kde není doprava ČP, tak nic neobjednám.

  A moc by mě zajímalo, jak jste přišel na to, že je někdo doma a pošt´ákovi schválně neotvírá, co by z toho kdo měl???

 • Tak včera sms-ka, že je balíček na cestě, dneska v poledne sms-ka, že dnes bude balíček doručen. Čekali jsme doma a místo balíčku do ruky přišla další sms-ka, že adresát nebyl zastižen. Tak nevím, byli jsme doma, nikdo nezvonil a ani ve schránce nebylo upozornění. A to bohužel není poprvé za poslední 2 měsíce.

 • To, že doručení zásilky někdy trvá o dost déle než by mělo, to zkousnu (i když jednou jsem měla objednaný „balík na poštu“, každý den jsem ho sledovala na webu, a skoro 2 týdny měl stav – zásilka přepravována k dodací poště – to mě dost pobavilo, to bych ho donesla dřív pěšky, ale možná jim někam zapadl). Že neskutečně dlouho čekám, když si jdu balík vyzvednout, se mi sice nelíbí, ale chápu, že mají málo lidí, hodně práce, ten systém asi taky nebude moc dobře nastavený, a chyba asi nebude na straně těch pracovníků co sedí u přepážky. Na tyhle věci bych si nikdy nestěžovala. Ale že se poslední dobou začaly zásilky i ztrácet, to už je na mě fakt moc! Předtím jsem si říkala, že je třeba chyba na straně odesílatele, ale těch náhod by už bylo nějak moc. Co je poslané obyčejně, a vypadá to zajímavě, to prostě nedostanu. Jako třeba poukázky na slevu z některých obchodů, které normálně pravidelně dostávám, teď naposledy mi nepřišla zásilka pro členy Nivea klubu s diářem, který dostávám každý rok a vždy normálně došla, letos se prostě ztratila…. Holt se asi diář někomu hodil. Jen by mě zajímalo, kdo z toho řetězce, jestli náš doručovatel nebo někdo v depu nebo bůhvíkde, ty zásilky KRADE! Toť moje zkušenost. PRAHA 98

 • Tak dneska jsme podávali písemnou stížnost na českou poštu už toho máme dost.Celá rodina si na mě nechává posílat balíky protože jsem doma i pes je doma 😀 tak že jakýkoliv zvonění mě ohlásí i pes . Každý týden řeším poštu minule jsem si tam musela zajet protože jsem samozřejmě podle nich nebyla doma a tento týden jak to samé ,už včera jsem věděla že to tak dopadne protože na sledování zásilky bylo že jsme nezastiženi tak ještě jsem jím dala dnes šanci jo byl lísteček tak už mají taky lísteček ve stylu stížnosti opravdu volat někam je zbytečný musí být písemná stížnost aby se s tím něco dělo. Jsem bezradná co už mám udělat aby u mě zazvonil rozvoz . Uvažuji že budu lepit na schránu že jsem doma zvonte 😀 Lidé které nemají tolik zásilek ročně to nepochopí to vidím když jsem se s někým bavila ty děláš tak si pro ni zajedeš ale pak jim to začlo taky vadit když si jejich syn dával posílat poštu k nim a jako duchodci pak museli lítat na poštu pak už to taky řešili stížnostma. Na to platí krásné přísloví- Sytý hladovému nevěří 🙂 tak a jdeme dál bojovat s čekou poštou. Brno

 • Čerstvá zkušenost – balíček doručen na čtvrtý pokus, každej den jsem musela volat do depa kvůli opakovanýmu doručení. Tentokrát jsem se rozhodla bojovat. Poštovní dodávku jsem pak naštěstí viděla z okna, vystřelila jsem ven, abych viděla, jak ten hajzl odjíždí a okamžitě jsem volala do depa. Tam to nebrali. ale řidič si toho zřejmě všiml, dostal strach a vzápětí volal, že to nemůže najít, ať mu poradím cestu.
  Jestli to doručí za den neb za tři je mi srdečně jedno, ale když si objednám balík DO RUKY, tak ho prostě chci do ruky.
  Takže stížnost depu, ombudsmance ČP a telekomunikačnímu úřadu 🙂

 • Na Praze 10 – 10100 mi dnes nedoručili balík, i kdyz jsem od 9;00 hod doma!prisla mi pouze sms a mail v 17:30, ze jsem nebyla zastihnuta. Již samozřejmě po několikáté!!!! Takze se s 4 kilovym balíkem potáhnu! Tohle by měla pošta řešit!

 • teda ted jsem si to tak pročítal a nechápu…
  jednoduše si poštáka nahraju na kameru a pak zajdu na depo za vedoucím a tam mu to ukážu,a pevně věřím že balíkář změní názor,a bude rozvážet poctivěji.

 • Královehradecký kraj – Červený Kostelec, také se neobtěžují zvonit a rovnou háží lísteček :-).

 • Pošta Říčany u Prahy. Během pěti dnů nedoručeny dva balíky do ruky, ačkoliv adresát je člověk v prodejně, kde otevřeno od 8.00 do 19.00 hodin bez nutnosti zvonit. V obou případech přišla jen upozornění na email, že adresát nezastižen. Nutnost posunout si znovudoručení o tři pracovní dny, předpokládám, že ani potom nebudou balíky doručeny a budou vráceny dodavateli, v našem případě e-shopům. Zboží včetně dopravy je samozřejmě zaplaceno a chceme ho, vyzvedávat na depu nebo na poště si ho však nehodláme.

 • Pošta Brno 02 – nevím proč Česká pošta zavedla službu „Balík do ruky“, když doručovatel to stejně nechá na poště. Včera v 11 hodin mi doručovatel volal, kvůli dodávce. Požadovala jsem dodání po 17 hodině. Doručovatel tvrdil, že tou dobou už musí být jinde. Tak jsem po dohodě se sousedkou nabídla termín 11 – 14 hod. Na to mi řekl, že to tak brzo nestihne… co si o tom mám myslet? Toto stejné se mi stalo už před rokem. Přestože od dodavatele je na balíku poznamenáno, že doručení má být po 17 hodině, tak Česká pošta to neakceptovala a nechala balík na poště. Psala jsem stížnost na webu České pošty. Ale jak to tady čtu, tak všechny stížnosti jsou zbytečné, je to jako bych tu stížnost hodila do žumpy. Požádám eShop, aby služby České pošty nenabízel.

 • Jedna prdel nemůže srát na dvou hajzlech. Pošta je státní podnik a musí dodržovat zákony a vyhlášky. Proto řidič dodávky může 45minut spát když má bezpečnostní přestávku. Pokud chcete od pošty doručovat zásilky ve vámi zvolenou dobu, musela by pošta přibrat 100% doručovatelů kvůli zákonem stanovenému odpočinku mezi pracovními směnami. Potom vám ale nemůže doručit doporučenou zásilku za 35kč ale také podstatně dráž. To by se vám ale nelíbilo že? PPL vám to doručí kdy chcete ale taky si to draze zaplatíte. Pošta má svoji trasu kterou když projedou tak jsou rádi že jim to do padla vyšlo. Pokud se bude doručovatel muset 1000x vrátit na různá místa v různou dobu, nemůže ty zásilky rozvézt všechny. Lidi vy jste fakt magoři. To je jako v zimě se silničářema. Každý sypač má okruh 70km a musí to objet rychlostí do 40 km/h + nakládky posypu. Jeden okruh někdy trvá i 5 hodin než se dostane až k vám.

 • Radku s tím nemůžu souhlasit!!!PPL je dražší jen o něco málo, ale opravdu se snaží doručit a často volají na mobil i pro pozdější doručení jen aby se zásilek v autě zbavili. ČP tak akorát hodí oznámení do schránky a o doručení se nestará, protože je to státní podnik – k tomu ty svině chtějí příspěvek od všech ostatních dopravců za doručování na vzdálená místa…jako kdyby ostatní na málo frekventované místa vůbec nejezdili!!Rozdíl mezi státním dopravcem a soukromou firmou je extrémní, máme zkušenosti s oběma takže vím o čem mluvím. Např. my se už 3 roky soudíme s ČP o poškozenou zásilku, jejíž škodu nám nechtějí zaplatit, měli jsme ji pojištěnou, příplatek křehké i s nálepkou a vážila jen 2,9kg a stejně ji rozflákali. U PPL nebo DHL jsme řešili poškozené zásilky 1x a vždy nám vyšli vstříc, aby nás neztratili jako zákazníka.Stejné je to u dopisů, přestali jsme posílat dokumenty poštou, protože je neustále ztráceli a to ještě zdraží z 10,-Kč na 13,-Kč známku – právě kvůli poklesu obratu v poštovních službách.

 • Ondro a PPL nebo DHL ti doručí dopis za 13kč? Teď jsem koukal že tam začínají ceny od 114kč. Jak tedy posíláš dokumenty když ne poštou? Mohl si si 20kč připlatit a poslat dokumenty doporučeně a neztrácely by se ti. Dovedeš si představit jak poštovní doručovatelka každému telefonuje? To je nemyslitelné když se zastavuje u každého druhého vchodu do domu. To všechno co je napsáno nad námi jsou jen hloupý kecy. Uznávám že v doručování balíků má pošta co dohánět, ale jinak nemá žádnou konkurenci.To by musela mít pošta zvlášť rozvážení balíků a zvlášť drobné zásilky.Ty by ale musela asi zdražit protože by se jim to moc nevyplatilo bez balíků. A tak by se každé doručení dopisu náramně prodražilo. Nedoplatek 5000kč za plyn + 74kč doprava dokumentu. To nechci.

 • Kurier Ceskej Posty mi mal dorucit balik z Kosic do Ostravy. Zaplatil som si sluzbu kedy to tu malo byt do 48 hod. Samozrejme na 4ty den som zacal trackovat zasielku a na tom trackeri mi ukazalo ze zasielka bola 5x nedorucena z dovodu, ze nik neotvaral ani nereagoval. Neviem na co som mal reagovat, kedze mi nik nezavolal ani neposlal SMS.

  Perlicka c.1: Na stranke Ceskej Posty, na trackeri je napisany aj cas kedy mi akoze zasielku chceli predat:

  23:49; 1:14; 06:38; 9:19: 18:47 :D:D:D:D zacal som sa riadne rehotat … uz vidim kuriera o pol noci ( keby ano tak super ale je jasne ze to je vymysel)

  Perlicka c.2 po tomto zisteni som volal na postu (marianske hory a hulvaky) ze kurier ma presne hodinu na to aby mi doniesol balik, inac volam policiu, pretoze mam ocividne dokazy o klamstve o snahe dorucit mi zasielku z ich vlastneho trackovacieho systemu a od mobilneho operatora ze sa ma nik nesnazil kontaktovat.

  Kurierovi to trvalo 25 minut a este bol drzy, takze este som ho pekne vyfakoval, nalozil mu do debilov aj z celou Ceskou postou buchol dverami a odisiel so svojim balikom …

  Je to proste banda magorov cela Ceska ale aj Slovenska posta … je hanba, ze vobec funguju

 • Tak to tady čtu a je to všude stejný doručenky žádné,nikdo nezvoní když si pošlu balíček s doručenkou zaplatím 10 korun abych se dozvěděla že balíček došel a co a nic nejsou prý na to zvyklí ale neustálé nabízení nesmyslů na přepážce funguje docela dobře.

 • Dejte si všichni, kdo používáte služeb české pošty na ně velikýho bacha. Stala se mi s nimi hodně nepříjemná zkušenost.
  Domluvila jsem se s pánem přes inzerát že mi pošle balík na dobírku, vše proběhlo tak jak má, posel přivezl balík, přijal peníze a odjel..jako vždy a podle standardů. Protože jsme důvěřiví pitomci nenechali jsme si napsat potvrzení o zaplacení.
  14 dní na to mi volali z pošty, jak to, že pán od kterého balík byl nemá peníze, tak jsem jim řekla že jsem zaplatila dobírku a že je to jejich problém a bylo zle.
  Pošta „údajně“ spletla doručování tak, že na balíku žádná dobírka nebyla, takže já jsem jim údajně žádné peníze nedala.
  Takže moje dva tisíce skončili v kapse nějakýho poslíčka, který je samozřejmě zatloukl a já se s inzerentem musím vypořádat znovu.
  Když jsem se chtěla bránit, pouze mi vykonavatelka na poště řekla, že je to tvrzení proti tvrzení a jestli se chci dál bránit můžeme to řešit přes Policii ČR.

 • Musím říci že česká pošta stojí pěkně za h***o,když můžu beru si přes ppl.Vůbec nereágují stránky prostě nic č.pošta je nejhorší dodavatel zásilek na celém světě!!!

 • Můžu jen potvrdit, že česká pošta je jeden velký bordel.Doručování přes depa, kdy řidič ani nevytáhne prdel z auta a jen tak najede ke schránce, aby tam hodil lístek. Už mě pěkně štvou a když si stěžuju, má hned výmluvu připravenou, jednou nikdo nepřišel, pak nezvonil zvonek, nebo ho nenašel…samé kecy. Hlavně, že na poště nabízejí kraviny.

 • Souhlas s Vlaďkou nade mnou-zcela do puntíku.Stejné praktiky mají i některé počťačky s listovním materiálem,některé se tím ani netají,že hodit výzvu do kaslíku je rychlejší než udělat předávku..Zbyde tak čas na drbání,návštěvy v pracovní době známých a pod.Sice se ohrazují,jak to je pro ně nevýhodné nosit to zpátky na poštu,ale zpátky nejdou plné,že…A hlavně-ten čas ušetřený pro sebe!O donášce důchodů za „dýška“ ani nemluvě….“Té krávě nic dnes neponesu,nedá mi ani vorla,ať si trhne a počká“..V létě mívali rozneseno i někdy kolem poledne,ale platí je do 14 30.Velké „chudinky“předřené tam..

 • Chtěl bych si stěžovat na služby Chomutovské pobočky pro balíkovou donášku (rozvoz) podle Vás „balíků do ruky“. V mém případě a v posledních dvou měsících se to stalo u čtyř balíku, podle mě „služba, balík do ruky“ znamená, žeč si ho z pošty v té ruce donesu sám. V Chomutově asi neví, co tato služba obsahuje! Mě už toto vyloženě štve a ne málo. Za poslední dva měsíce a půl jsem dostal čtyři balíky, kde u dvou až na zavolání do Chomutova na číslo 474 698 761, mi byly balíky dodány, dva jsem si donesl. Proč si vlastně člověk připlácí za balík do ruky?, když si pro něj nakonec stejně musím dojít? ¨Dnešní poslední případ je takový, že 9.12.2015 mi bylo oznámeno, že balík převzala pošta k doručení, 10.12.2015 mi příšla sms i e-mail, že bude balík desátého doručen, večer přijde e-mail že z technických příčin balík doručen nemůže být a že oznámení o dalším postupu budu obeznámen. Dnes mi přijde, že bude dnes doručen a ve 14,20 mi přijde sms že je balík uložen na poště Kadaň a na internetu v Sledování zásilek je klasický oznam adresát nezastižen! Bodejť by jo, když se ani balík nesnaží doručit, ani se nezastaví. Prostě prdel z auta nezvedne. Ve vchodě jsme jediní, kteří mají v pořádku označen zvonek a který funguje! Protože toto jsem musel už minule ukázat Vašemu tzv. „doručovateli“. To jsou služby naší honosné České pošty. Hlavně, že si to necháte zaplatit. Se službami České pošty jsem nadmíru nespokojen. Věřte mi, že toto si nenechám líbit. Roznesu Vás po internetu i po ministerstvu vnitra. Když jste byli v začátcích byly Vaše služby spolehlivější než teď!!!

 • Česká pošta = katastrofa.
  Pondělí 30.11. v 8,20 podán balík na hlavní poště v Opavě… sledování on-line: 1.12. Depo Ostrava, 2.12. Depo Ostrava, 3.12. Depo Ostrava!!!..následné znechucení a hovor na jejich Call centrum..informace, že může balík dojít až v pondělí 7.12.!!!!…ale najednou se to pohlo..paní zřejmě volala do Ostravy (během asi 4 hod.)SPU Olomouc…směrování na doručovací poštu Zlín.. a 4.12. doručeno Zlín…103 km …5 pracovních dnů….totální zhusení a Čp již nikdy…
  Nákup přes internet- už jen tam, kde mají jinou možnost doručovaní.PPL, Geis, DHL …zatím naprostá spokojenost
  Příklad: Objednávka zboží přes internet večer 19,25. balík dodán druhého dne v 9,00 hod. – nechápala jsem, jak to dokázali..

 • Lidi, pokud nadáváte na ČP tak je nejjednodušší způsob jak je ztrestat prostě posílat s někým jiným. Je to pořád dokola, řidiči na to serou, poštáci nedoručují a balíky zničené. ČP jsou prostě státní svině a nikdo s nimi nehne, poslali jsme je k soudu za poškozenou zásilku v hodnotě 50.000 a to pojištěnou, první soud jsme vyhráli – samosoudkyně byla znalá poměrů a chování ČP a pochopila spravně, že jsme uděali maximum pro bezpečnost balíku. Další 2 soudy jsme prohráli díky přiblblým krávám, které poškozený balík ani nechtěly vidět. Nakonec jsme je museli s právníkem donutit prohlídnout celé balení i poškozené zařízení, ale všechno bylo marné. Teď už je to v prdeli…nikdy z nich žádnou náhradu škody nedostaneme. Pokud nám něco poškodila DHL nebo PPL tak jsme se vždy ( celkem 2x ) rozumně dohodli a nějakém vyrovnání. Stále čekám na průlomový verdikt soudu s jinou poškozenou zásilkou a pak zkusíme opět podat k soudu náš případ…

 • Moje dcera ukončila střední poštovní školu. Měla zájem pracovat na poště. Pan Navrátil, ředitel regionu Jižní Morava jí řekl, že musí nabídnout něco navíc. Zajímalo by mě co navíc mu musí nabídnout, když vedoucí pošty dělá paní která chodila do zvláštní školy. Co nabídla tato paní, která neumí napočítat do dvaceti.
  Podle toho vypadá kvalita těchto služeb. Nedávno jsem vyřizovala na poště stížnost.
  Věřte nebo ne, paní nepochopila po půl hodině co po ní požaduji. Myslím, že to byla další absoluventka zvláštní školy.
  Na co ty školy teda jsou. Když se na poště dosazují lidé nevzdělaní.

 • Jižní Morava, to je opravdu podnik katastrofa. Tam určitě nemusíš mít vzdělání, stačí když polezeš odpovědným lidem do zadku. I kdybys byl kapacita, není problém udělají z tebe debila. Tam se drží jenom určitá skupina lidí a ty hrabou na vlastním. Vedoucí může být i bez vzdělání- tím líp. Nevidí co se dá zlepšit a tupě kopíruje jenom požadavky pana Navrátila.
  U české pošty Jižní Morava mají větší inteligenci a vzdělání doručovatelky, jak jejich vedoucí či ředitel.

 • Tak přidávám další zkušenost s tímto „podnikem“. Celý den jsem doma, čekám na balík, v 7 večer přijde info, že mi budou doručovat balík a za hodinu sms, že jsem nebyl doma 😀 Samozřejmě ve schránce žádný lístek, borec tu ani nebyl, jejich auto u domu jsem za celý den neviděl. Stížnost poslána, tak jsem zvědavý. Tohle nenechám jen tak. Kyjov, Jižní Morava.

 • Petře, tak tohle přesně se nám stalo v pátek 18.12.2015 v Brně, pošta 25. Přítel byl doma, čekal doručení. Já cestou z práce v 17 hodin dostala sms, že doručovací pokus nebyl úspěšný a že zásilka je uložena na poště. Tak jsem si pro ni hned zajela a slečně na přepážce to řekla, že jim doručovatelé přidávají práci – jen pokrčila rameny. Lístek ve schránce byl až v pondělí 21.12. !!! Opravdu nevím na co si Česká pošta hraje, proč tuto službu nabízí. Na stížnost, kterou jsem minule poslala, jsem nedostala žádnou reakci. Už se nerozčiluji. Bohužel e-shop odkud jsem objednávala jinou přepravu nenabízel. Asi je potřeba si e-shopy vybírat i podle druhu nabízené dopravy. Už aby se Česká pošta dostala do soukromých rukou, aby se jejich zaměstnanci naučili dělat.

 • Jak to tady tak vidim, napada me jako byvaleho rozvozce (na poste sem rozvazel jen noviny, a jinak chlazene zbozi, ale princip je podobny, tzn z jednoho ricice vymacknout maximum) jen jedna vec.
  Ti ridici jednoduse pracuji za par korun od nevidim do nevidim, a aby vubec nejak meli sanci to vse zvladnout, pouzivaji zde popsane praktiky.
  Takze bych spise hledal problem v poste, kde se zrejme snazi usetrit kazdou korunu a mit co nejmene ridicu, ale jaksi ocividne neresi ze pak nemaji vubec cas zasilky dorucit.

 • Hlupákům kteří se cítí být středem vesmíru se pošta nedoručuje ……. je na to i speciální školení 🙂

 • Lenost české pošty. Neumí přivést balíček na uvedenou adresu,jejich obvyklý postup je ráno napsat sms že se během celého dne bude doručovat balíček.V mém případě v 8:17.Pak se samozřejmně neozvou ani sms,ani zavoláním že balíček za chvíly doručí (obvykle by mněly dát vědět předem,párkrát opravdu daly vědět třeba minutu před doručením a když jsem sešel po schodech ke dveřím,pošťák už vesele odjížděl,ale to bylo dříve když služby pošty nebyly tak špatné jako dnes) a raději o dvě,tři hodiny později napíšou že zásilku uložily na poště z důvodu neuspěšného doručeí,že adresát nebyl zastižen.No Jednak z kamery před domem wím že se tu za celý den žádná dodávka české pošty neobjevila,nedaly vědět kdy budou balíček doručovat,ani sms ani zavoláním a prostě a jednoduše ho rovnou flákly na poštu,s tím že ať si adresát přijde.Vzhledem k tomu že bydlím od pošty zhruba kilometr to považuji za velkou neprofesionálnost a lenost při doručení. Samozřejmně že tyto služby nebudu platit.Obecně se ví,že pošta mněla ve zvyku dát vědět že je před domem a než se člověk zvedl z gauče tak byli pryč.Teď to zvedly na nový level,kdy už se doručováním ani nezdržují.Perla na konec,zvedl jsem se a došel jsem na poštu kde mi balík nechtěly vydat.Co jiného dodat no česká pošta.

 • No to ze se dorucovatel nesnazi zasilku dorucit bych prezil, ale kdyz tam dorucovatelka nenapise ani dost podstatny udaj jako datum kdy listek do schranky hodila tak to uz je vrchol, hlavne ze tam napsala cas doruceni. Na poste jsem byl 2x a ani jedno me balicek nebyl vydan, v systemu nebyl a postacka ho nenasla. Nekolikrat jsem na postu volal bezuspesne. Dnes se mel balicek z5 vracet odesilateli, kdyz me nekdo konecne vzal telefon na mistni poste (Kolin) tak prej jo my jsme ho nasli a prodlouzily jsme vam uschovu a zapomela jsem vam dat vedet.
  Takze profi sluzby hadr. Kdyby to slo tak prijimam jinak, bohuzel z ciny by se to prodrazilo takze volim vzdy bez postovneho.

 • Mám úplně stejnou zkušenost. doručovatelé se opakovaně ani nesnaží zazvonit.
  My pak trávíme „příjemné“ chvíle na poště ve frontách které jsou stále delší a delší.

 • Balík ,který měla pošta odpoledne doručit nedoručen, ač jsem byla celý den doma. :(Bude na poště s tím,že jsem nebyla zastižena jako vždycky.

 • no posta stoji za hovno propousti lidi co v tom umi chodit a nabiraji lemply ktery na vsechno serou tudiz nedorucuji zasilky a ted delaji komplikace ze novy lidi nevedi kam s postou a nekteri kradou a podvadi. zkurvena posta plna podvodniku a zlodeju do pice s takovym systemem aby pochcipali na novej rok zkurvenci

 • Objednala jsem si balíček. Na stránkách prodejce byla pouze jediná možnost doručení – Česká pošta – 109 Kč poštovné. Normálně bych se pro tuto drahou volbu nerozhodla, vybrala bych si jiného doručovatele, ale protože obsah balíčku byl pro mne jinak nedostupný, rozhodla jsem se nakonec pro výjimku a služby pošty jsem si zaplatila.
  Abych nekomplikovala pošťákovi život, uvedla jsem adresu doručení adresu svého zaměstnání, kde jsem většinu dne.
  Dnes ráno jsem obdržela SMS, že si mám balík vyzvednout na poště. Zatelefonovala jsem tedy na poštu a po několika pokusech mi telefon zvedli. Uvedla jsem své jméno a slušně jsem požádala o vysvětlení, jak je možné, když jsem si uhradila poštovné na pracoviště, nebyla mi zásilka doručena a navíc jsem byla vyzvána, že můj balík je na dobírku připraven k vyzvednutí.
  V tomto státě jsou uvězněni malí zlodějíčkové, kteří ukradnou pár korun, nebo nějakou elektroniku a zloděj, který okrádá statisíce lidí, neboť si nechá platit službu, kterou neprovede, si dovolí ještě stávkovat za lepší podmínky?

 • Nejsem ten typ, co by si stěžoval, ale s ČP mám stále problémy. Nejprve to byla pošťačka, co házela dopisy do cizích schránek, či se jen tak povalovaly na zemi, složenky pravidelně zastrkávala mezi letáky, které se v některých rodinách ihned hází do koše. Poté to byl jistý doručovatel, který mi pravidelně balíčky „do ruky“ nosil na poštu a naší ulicí jen projel. Byla jsem v té době na nemocenské a pokaždé mi přišla sms, že jsem nebyla zastižena. V letních měsících asi počítal s tím, že budu na Bahamách 🙂 Když jsem si vyžádala jeho jméno, pracovnice byly nadšené, neboť se potřebovaly pána zbavit. To jsem však nevěděla, že vedení prozradí mé jméno, ukáže doručovateli i email, který jsem zaslala a milý pán mě pak několikrát doma otravoval a požadoval vysvětlení mé stížnosti. Dokonce i v neděli! Přišlo mi vtipné, že kvůli vysvětlení byl ochoten vystoupit i z auta. Pán dostal prý vynadáno, byl nějakou dobu v pracovní neschopnosti, ale momentálně jezdí dál. Snažila jsem se ČP nic neobjednávat (jednou mi balíček přivezl, ZAZVONIL!, ale tvářil se jako by mě chtěl probodnout), bohužel ne vždy to jde. Chápu, že před Vánoci je frmol – všude! Ale prodavačka také neřekne, že určité zákazníky neobslouží, protože nemá čas. Balíček jsem objednala 1.12., zdržením firmy (která se omluvila) byl na poštu dodán 10.12. Z Prahy do Liberce šel 2 dny, 4 další ležel v Liberci a pak měl být poslán do Brna. 15.12. mi přišla sms, že bude balíček doručen. Dnes ráno jsem si ho vyzvedla na poště – OSOBNĚ! Příplatek 30kč za balíček do ruky, mi nepomohl. Na přepážce mi bylo řečeno, že je toho hodně a nestíhají (naše obec má pod 2000 obyvatel). Já to beru, ale nevím, proč mám platit za službu, kterou vlastně poté nedostanu?! Kdyby se jednalo jen o Vánoce neřeknu, v tomto případě však…

  Také mi bylo pracovnicí sděleno, že balíčky jim doručovatel nechal v šest hodin přede dveřmi. Takže vlastně můžu být ráda, že jsem balíček vůbec dostala. Kde vzali heslo – Dneska podáte zítra dodáme, zůstává pro mě záhadou 🙂

 • Letos jsem sin echala poslat cca 7 balíků, ani jednou pošťák nezvonil (přítel je doma). Teď čekám na balík, který už je 3 týdny v ČR, ale pošta mi ho z nějakého neznámého důvodu není schopna dodat….na call centru jsem obdržela akorát telefonní číslo na pobočku:)