Jagg.cz bude prodán v neděli po osmé večerní

V neděli ve 20 hodin a 37 minut skončí dražba služby Jagg.cz. Mezi tím jsem prověřil zájemce a vyškrtal je, takže jsme se v nabídkách dostali na 17 100 Kč.

Dražba je zde na Aukro.cz.

Co je podstatné: vysvětlilo se, jak je to s tím „banem“ od Google – žádný není, Jagg.cz se v Google indexuje, takže nabyvatel se nemusí ničeho bát. Jen doporučím udělat pořádný sitemap, aby se rychle zaindexoval celý server, já jsem provizorně jako sitemap dodal RSS zdroj.

Samozřejmě stále zůstává v platnosti nabídka vyvážení vydražené ceny Jaggu reklamou na Jagg na našich serverech. Zatím tu prakticky žádnou neměl, s výjimkou občasné textové reklamy na Marigoldovi.

Podstatné také je, že až do středy budu aktivně mimo internet, pouze na emailu, takže si nejsem jistý, jak se mi podaří vyrozumět nabyvatele/vydražitele, všechno bude záležet na tom, co všechno za informace mi pošle Aukro emailem, nějak si už nepamatuju, co tam bude. Na www se efektivně asi nedostanu, bo jsem ve Švýcarech – a ne snad, že by tam internet neznali, ale já nebudu mít notebook, jen mobilní telefon s aplikací Google Mail Mobile, což je mimochodem naprostá bomba. od té doby, co mám tuhle aplikaci a Operu Mini, jsem s klidným svědomím zavrhl smartphone… (ačkoliv ho mám pořád, ale to jen proto, že jsem líný ho vyměnit) 🙂

Nu a poslední zpráva: výtěžek z dražby Jaggu jsem se rozhodl použít na internetový projekt podporující nové trendy na internetu. A Martin Malý se přidal a rozhodli jsme se, že si s tím užijeme trochu srandy. Narozdíl od některých jiných lidí a v souladu s dalšími jinými lidmi si totiž myslíme, že mít český zdroj informací o nových internetových projektech a sloužící jako místo k podpoře nových internetových technologií je potřeba. Že ne každý to začne studovat hned anglicky a navíc o těch českých věcech se nikde nepíše. Zatím jsem registroval debilní doménu a podtitul bude něco jako „tam, kde Lupa ztroskotala, ztroskotáme lépe a radostněji!“

A tak jsme oprášili kdysi nadhozenou myšlenku „akciového webu“ a zatím dáváme do latě systém a základ, aby ostatní se mohli přidat, pokud budou chtít. I se spoluvlastnickými právy 🙂

Takže pokud máte nějakou myšlenku, kterou byste chtěli publikovat na webu věnovaném novým internetovým technologiím (což je to, čemu se dnes zkráceně říká Web 2.0), tak si ji už chystejte do textové formy…

A do středy na shledanou, tedy zřejmě.

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

18 komentářů

 • 17100 Kč mi přijde dost málo. Když dražba začínala, myslel jsem, že se částka vyšplhá k úplně jiným hodnotám.

 • Nebýt toho banu na google, mohlo to myslím být i víc.

 • A je ta doména tajná? 🙂

 • [1] málo? odhadoval jsem 10 tisíc, maximálně 15, když aplikaci prodává známá osobnost. Tohle je trošku jiná situace, než když Google kupuje firmu :-))

  Každopádně jsem velmi zvědavý na ten nový český server!

 • Hmm, koukám že cena zase spadla, tentokráte na 16400,—. Jestli z toho bude Gaussova křivka, mohlo by to do neděle večer spadnout na těch mých 10 Kč 😀

 • by me mozna i zajimaly kriteria dle kterych jste skrtal v aukci, myslim ze cena se houpala ke 20 tisicum, kdyz jsem na aukci koukal prvne 🙂 Novy web v podani P. Zandla, dalsi web ktery pude do ctecky, jsem zvedavi jak to dopadne, ale snad lepe nez Jagg na ktery nemate cas 🙁

 • web != Internet

  Uz by ses to mel naucit 🙂

 • LIbor: mně 17 tisíc za nainstalovaný open-source systémek přijde jako hóodně. Nečekal jsem víc nez 2-3 tisíce

 • On je to navíc open-source systémek, který už se dál nerozvíjí, poslední verze byla uvolněná před rokem. http://sourceforge.net/projects/scuttle/ Takže se fakt kupují jen uživatelé. Tam je zase zádrhel, že na Jaggu je ustanovení o ochraně osobních dat, která prodejem dostane třetí strana, ale provozovatel uživatelům na stránkách slibuje, že se tak nestane, že data třetí straně nepředá.

  http://www.jagg.cz/about/ – „Prohlášení o ochraně osobních údajů – Veškeré zde shromážděné údaje slouží pouze k provozování aplikace Jagg.cz a nebudou předávány třetím osobám, pokud to nevyžaduje provoz aplikace způsobem vyžádaným uživatelem. Co tenhle blábol znamená? Právničtinou říkáme, že nikomu nedáme vaše data, leda nás o to požádáte například tím, že si kliknete na link se svým profilem. V takovém případě sestavíme stránku a pošleme ji do internetu, kde už se s ní děje vůle boží.“

  Takže převod Jaggu si vyžádá za právníky a sepsání smluv mnohem více, než bude vydražená cena.

  Při spuštění služby se asi na převod nepomyslelo, takže uživatel při registraci není nucen souhlasit s žádnými provozními podmínkami, kde se mohl buoucí převod pojistit.

 • s tim ujednanim je to zajimavej problem, jsem zvedav jak z toho vybrusli a jestli si je toho budouci kupec vubec vedom

 • Nekdo by mohl tvrdit, ze se ujednani nevztahuje ke konkretni osobe, ale k provozovani jagg.cz.
  Takze „admin“ je nesmi poskytnout nikomu jinemu, ani pouzit na nic jineho nez provozovani jagg.cz, ale nevim, proc by se z principu nesmel zmenit admin. (Prave proto je v ujednani „provazovatel a ne konkretni subjekt).

  Tot to, co me napadlo, ale pravbni nejsem, tak nevim 😛

 • a není to náhodou tak, že „předání třetí straně“ se rozumí bez souvislosti provozem služby. pokud se uživatel registruje a chce Jagg využívat, je myslím v pořádku, že se data předají novému provozovateli, pokud je bude dále používat pouze v rámci a pro účely této služby. nový nabyvatel bude právní nástupce, který vstoupí do všech práv a povinností současného vlastníka.

 • aha, když jsem to psal, tak jsem nějak přehlédl příspěvek od Darklorda, protože jsem napsal něco hodně podobného:-)

 • skvělý nápad s tím novým projektem! Já myslela, že geek M.M. se věnuje správě Bloguje.cz a ujetým fakováním ostatních na svých bložáncích a on zatím s plnou vervou s Patrickem vstříc novému troskotání. 😀 No, u sledování internetových trendů se vám to povede vzápětí. neznám omletější téma, než toto. Jojo, tvořit hodnoty vážně není In… :/ In je mlátit prázdnou slámu v novém kabátku.

 • Prodano – 33 100,00 Kč

 • Když jsem viděl konečnou cenu, tak mi hlavou problesklo, že Jagg asi skončil. Že to tak rychle, vysoko a těsně před ukončením aukce vyletělo je krajně podezřelé…

 • rewerend: Pozor na pojmy, nový nabyvatel rozhodně nebude právní nástupce! Právním nástupcem rozumíme zcela něco jiného. K právnímu nástupnictví dochází např. zrušením společnosti bez likvidace, fůzemi, či zánikem společnosti s přechodem obchodního jmění na právního nástupce podle Obch. zák.. A podle daňových zákonů se považuje za právního nástupce i dědic (zemřelé, jak jinak;-) ) fyzické osoby.

  Marek Antoš si převod coby vystudovaný právník jistě ošetří. Internet Info má registraci u ÚOOÚ, Ariga podepsaná pod jagg.cz nikoliv (stav ověřen nyní 0:15 dne 16/4/2007 podle http://www.uoou.cz/int/registr-cz.php) . Je pak zarážející, že osobní data vůbec zpracovává („Aplikaci provozuje společnost Ariga s.r.o. (někdejší Mobil server, s.r.o.) a ochrana vašich osobních údajů je zaručena.“).

  Jako uživateli bookmarkovací služby mi záleží na tom, kdo má možnost vidět mé soukromé záložky. Společně s ID a e-mailem + přístupovou IP adresou rozhodně jde o citlivé osobní údaje. Mluvím teď obecně, nemám proti Jagg.cz vůbec nic, ani si tam žádné soukromé a citlivé bookmarky neuchovávám.

  Prodávající hodně řešil, že nemůže prodávat open source soft, tak jsem jen chtěl poukázat na z mého pochledu více problémový bod. Chtěl jsem totiž jagg.cz koupit, ale byly by to veliké starosti.

 • Jen pro informaci — existuji osobni udaje a citlive osobni udaje. Mezi ty citlive patri napr. informace o zdravotnim stavu ci jine podobne, nemyslim si, ze mezi ne patri IP adresa.