Jagg.cz – záložky ulož, sdílej, najdi

Jednu radost si udělám ještě nyní – službou Jagg.cz určenou ke sdílení záložek. Kdo znáte del.icio.us, asi budete doma. Opravdu, český to klon del.icio.us, alespoň jeho starší verze, ta nová, nahozená o víkendu, mi toliko k srdci nepřirostla. A s jednou novinkou, kterou vzor nemá – možnost některé bookmarky nastavit jako privátní a nebo sdílené jen s přáteli.

Generated Image

Takže, chcete si záložkovat všechno, co vás zaujme, abyste se k tomu jednou mohli vrátit? Abyste mohli svoje záložky sdílet s ostatními? Abyste se mohli podívat, co zajímá ostatní na internetu?

Zkuste Jagg.cz – třeba se vám zalíbí…

Poznámka: bookmarklety pro přidávání záložek jsou odladěné jak pro Firefox/Mozillu, tak pro Explorer, ale není tam dobrý návod, jak je přidávat. Pracujeme na tom. Vy, jako profíci, si poradíte. Ještě chystáme rozšíření pro Firefox. Nebojte, s Jaggem by se mělo pracovat pěkně.

Připomínky zatím sem, do komentářů.

Jo, abych nezapomněl, je to samozřejmě beta, buďte shovívaví.

Podrobněji o sdíleném záložkování se rozepíšu později, aby bylo jasnější, co jest v tomhle přístupu k záložkování za výhody.

PS: Web 2.0 logo creator rulez, měl jsem ho znát, než jsem dopsal byznys plan 🙂

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

26 komentářů

 • Del.icio.us umí některé záložky schovat a učinit je privátními …

 • [1] Ano, v nové verzi to už umí ale musíte si to zapnout a je to experimentální funkce.

 • Udelal jsem Ti web 2.0 logo pomoci Web 2.0 Logo Creatr – ale byl's rychlejsi 🙂

 • a co bookmarklet pro safari?

 • Vypadá to skvěle, hned jsem se zaregistroval. Vyexportoval jsem záložky a mile mě překvapilo, že jsou funkční i některé bookmarklety. Bohužel import a následná editace jsou trochu nepohodlné. Chtělo by to možnost nastavit alespoň během editace stránkování, protože 177 stránek záložek bych takhle editoval týden. Tímhle importem jsem uploadnul i rss kanály ze Sage a bratru přes 200 bookmarkletů, Proto by byla dobrá i možnost hromadného smazání většího počtu záložek (checkboxy). Takhle by se docela mohli hromadit mrtvé duše, protože po tomhle testu by pro mne určitě bylo jednoduší upravit si soubor pro export na lokále a jednoduše vytvořit nový účet. Njn, normální uživatelé nejspíš tolik záložek nemají.

 • Jaký má smysl vytváření lokálních kopií služeb jako del.icio.us? Nedochází tak k rozmělnění jejich potenciálu?

 • http://jagg.cz/ – Tato doména není na našem serveru registrována. 😉

 • [6] Správná otázka. Taky si ji pokládám. Momentálně jsem ve stadiu, kdy předpokládám, že odpověď je stejná, jako v roce 1996 na otázku, zda má smysl vytvářet lokální kopii Yahoo a pojmenovat ji Seznam 😉

  Ale vážně. Podle mne má. Jazyk je do určité míry bariéra. Stejně tak dostupnost služby ve smyslu propagace v místních médiích. Proč se používají tak moc české blogovací systémy, když ty nadnárodní jsou lepší funkčně? protože jsou po ruce a české. Nebo i pro něco jiného?

 • Drobná chybka na http://www.jagg.cz/about/

  Uložte všechny vaše oblíbené záložky na jednom míst[b]ě[/b], dostupné odkudkoliv.

 • Mně ten smysl tak trochu uniká. Při pohledu na titulní stránku jagg.cz vidím spoustu anglických výrazů, takže smysl či záměr autorů se tak nějak vytratil. Ale to není nešvar jen této služby, náctiletí exhibují své omezené znalosti angličtiny na všech českých servrech, než si dodají odvahy a zkusí zabrousit i do .com domény. Pokud má být tato služba o českém netu, pak by měla omezovat URL na .cz doménu, ale to by to zase nikdo nepoužíval.

 • [6]
  Ze by proto, ze pripadne prachy pujdou do kapsy rozmelnovace ?

 • toliko = pouze

 • No stačí se podívat do http://jagg.cz/about.php, pak na http://scuttle.org/ a je jasno. Vždyť to je jen přeložené! Ani s designem se nikdo nepáral… Ubohost, co na to říct. Až si to nainstaluje dalších 100 lidí na dalších 100 doménách, k čemu to sakra bude??

  Podle mě je nesmysl spouštět podobnou službu u nás. V .cz je totiž zdrojů tak málo, že není problém zvládnout přehled všeho co mě zajímá díky RSS čtečce. Žádný odkaz mě nemůže překvapit. Třeba na digg.com je pro mě všechno nové. Na takových linkuj.cz můžu jenom číst titulky a říkat: idnes, novinky, ilblog, lupa, zive, idnes, novinky, ilblog, lupa, zive…. Všechno už jsem četl, nic mě tam nemůže překvapit.

  No a jakmile se nebudeme omezovat na cz zdroje a linkovat i ty cizojazyčné – kde potom je ta jazyková výhoda? Když už umím cizí řeč, tak jdu na digg.com a tam najdu mnohem víc lidí, které zajímá totéž, co mě!

  Začínám pochybovat. Jesli má z tohohle "počinu" Patrik radost, trochu se bojím toho jeho super projektu. No nechme se překvapit..

 • Mít na všech počítačích stále synchronizované bookmarks je skvělé, ale IMHO je lepší mít je vystavené v xml na vlastní www stránce (např. pomocí Firefox pluginu Bookmarks Synchronizer).

  To co mi chybí je kontextové vyhledávání. Nepotřebuji odkazy na všechny problematiky probírané na Internetu, ale jen na ty pro mne zajímavé (vyskytující se v bookmarks lidí zajímajících se o stejnou problematiku). To mě vede spíše směrem k "matching" algoritmům seznamek. Plánujete něco v tomto směru?

  BTW: Chtělo by to asi vylepšit popis + FAQ + …, ale to je asi v plánu 🙂

  Přeju hodně štěstí

 • [6] Myslím, že to smysl má, protože v té rozmělněné bude naopak větší koncentrace lokálních zdrojů, které mohou být pro mnoho lidí z různých důvodů zajímavější.

 • Bookmarks Synchronize se mi moc neosvědčil, ale s Google Browser Sync jsem naprosto spokojen.

 • [15] Ale co když je těch lokálních zdrojů málo?

 • muzeme si dat hadanku: najdete 5 rozdilu mezi scuttle.org a jagg.cz:-) Patricku, je to zalovatelne? nemrzi vas, ze vam kradou napady?… vypada to, ze americky internet spise predhanime….

 • [18] Otázka je, proč by to mělo být jiné. Není to princip open-source, kterém Scuttle je? Jistě, redesignovat to lze. V tom problém není. Ale když se podíváte na reference Scuttle, dělá to málokdo. V tom je ostatně princip FSFF pokusu …

 • [17] Možná jich málo je, možná není, to se uvidí.

 • [20] já myslím že už to vidíme. Viz http://linkuj.cz U specializovaných témat je v ČR maximálně deset zdrojů. Nic co by nešlo osobně sledovat v RSS čtečce…

 • Co je to takovy nejaky web 2.0 logo generator proti web 2.0 b*llshit generatoru – ten jsi mel mit, kdyz jsi psal business plan 😉

  http://emptybottle.org/bullshit/

 • měl jsem ho znát, než jsem dopsal byznys plan

  Jakej byznys plan, copak takovahle hricka, takovehle piskoviste pro lidi, potrebuje nejaky byznys plan? Kdyz se podivam na vsechny normalni ceske komunitni projekty, tak bych se nezucastnoval niceho, jehoz lide jsou schopni dobrovolne vyslovovat slova jako business. Vsechny jsou vicemene nekomercni (5 a vice let), sem tam jen nekdo nabizi webhosting. Nevim, proc by se nekdo dobrovolne zucastnoval cehokoliv, co ma na svedomi spodina spolecnosti (businessmani, manageri, podomni obchodnici).

 • Tak jsem se zaregistroval.. a ted nezbyva nez cekat, jak si projekt povede.

 • [23] škoda nepochopeného vtipu 🙂

 • [25] tangero Ja samozrejme chapu, ze to je vtip. S tim generatorem, to ostatni jsou pak uz jen derivace, takze pro jistotu…