Marigold.cz » ITU Telecom World 2003
    Kancelářská krysa běhá         LED svítilny         FotonMag.cz         Chronomag.cz         Energomonitor.cz    

Chcete dostávat emailem kompletní text nového článku z Marigolda, hned jak vyjde? Přihlašte se zde (žádný spam!):

Jméno
Email *

V říjnu, těsně po našem Invexu, odstartuje v Ženevě veliká a důležitá telekomunikační akce, ITU Telecom World 2003. Finální termín je 12.-18. října 2003. Veliká a důležitá je proto, že se koná v Evropě jednou za čtyři roky (v mezidobí vystřídá ostatní kontinenty) a evropské firmy tedy berou bezmála za svoji povinnost se jí zúčastnit, pokud chtějí vypadat, že mají v telekomunikacích co nabídnout.


Z hlediska spotřebitele zůstává TW mírně stranou zájmu. Jednak je čtyřletá perioda příliš dlouhá a navíc se zde doposud příliš spotřebitelské produkty nepředstavovaly. Ačkoliv zde výrobci jako Nokia a Siemens mají megastánky, jimž CeBit může závidět (můj hit byl pětipatrový stánek Alcatel s výtahem), je to hlavně místo pro obchod, pro presentování posunů ve vývoji sítí a technologií. Ostatně vstupenka na výstavu není zadarmo, týdení vstupné je za 120 švýcarských franků a denní za 60 franků, takže sem chodí hlavně lidé, kteří mají o telekomunikace opravdu zájem. A to je moc dobře.


Poslušně a spořádaně jsem se akreditoval, přičemž slečna s potěšením konstatovala, že i při čtyřleté periodě je to již moje třetí TW, to u novinářů nebývá zvykem. A hodlám v Ženevě část října strávat – bude nepochybně na co koukat a soudě dle jmen a témat na Fóru, bude také co poslouchat.


Všechno má své ale. Jak jsem se tak poptával mezi lidmi v novinářské branži, kvůli ceně celého výletu nakonec do Ženevy pojede málokdo z českých médií. Letenka (spolehlivě za levno již k nesehnání) případně auto se všemi poplatky, ubytování, hamburger, to vyjde na hezkou sumu.


A tak, kdybyste někdo potřebovali materiály z TW, napište mi, nepochybně se domluvíme 🙂

Chcete přispěv na provoz Marigolda?
Můžete přes systém PayPal (tlačítko Donate níže).

Patrick Zandl @ 7:33 - Líbil se článek?

Zatím bez komentáře

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (zatím nehodnoceno)
Loading...


Žádné komentáře »

Přidejte komentář