iPhone s firmware 2.0 je fajn, ale s update počkejte

O víkendu vyšla utilitka Pwnage určená k přechodu na nový firmware pro Apple iPhone a jeho odemčení. A tak jsem upgradoval na 2.0. Těšil jsem se a moje očekávání byla více méně naplněna. Ačkoliv přechod doporučuji, doporučuji také ještě pár dní počkat, až se vyladí drobné problémy, jako nemožnost pohodlně vypnout automatický opravovač psaní (zde nepohodlný postup), u něhož původní postup vypnutí nefunguje. Návod pro upgrade firmware pro uživatele Mac sepsal Petr Mára zde.

Z novinek, které se mi líbí: synchronní fungování u Exchange (zdarma Exchange schránku založíte zde) nebo s MobileMe – obojí funguje parádně, na telefon mi ihned dojdou jakékoliv úpravy kalendáře či emailu.

Lze také instalovat oficiální aplikace, akorát mi je nejde kupovat, mám australský iTunes a nebere mi to českou kartu, přehodit se na český iTunes mi nejde. Oficiálních aplikací je už slušné množství, zatím přes 500 kousků, jsou mezi tím i slušné hry, utility pro práci s počítačem, například rozhraní pro OmniFocus, velmi slušný jednoduchý plánovač nebo EverNote, schraňovač poznámek. Poznámky i projekty to drží synchronní s vaším stolním počítačem. Prostě tak to má být.

A zbytek už je pro mne jen příjemný zbytek, jako třeba vyhledávání v kontaktech podle … ano, podle vyhledávání 🙂

Prý chybí MMS zprávy, mi někdo posměšně psal. Ano, chybí vám možnost odeslat text a obrázek za deset korun, musíte to udělat zadarmo. Jaká to škoda.

Jen tak na okraj: v 38 zemích, kde se iPhone 3G začal prodávat (firmware je funkčně totožný, přibylo jen 3G a GPS, což jsou funkce, které měl starší iPhone v horší verzi, ale měl) je vyprodáno. Za první tři dny se prodalo přes milion kusů, britský O2 přestal přijímat objednávky, když mu padl objednávkový server.

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

10 komentářů

 • Patriku, můžeš být konkrétní, co se týče originálních názvů aplikací? Konkrétně ki jde o „velmi slušný jednoduchý plánovač „. Která to je?

 • eLKa: No, já si oblíbil EasyTask, dělají pro Macka i easyPlan. Přemýšlím, že si koupím desktop aplikaci 🙂

 • No ja si na ukoly oblibil radsi http://www.rememberthemilk.com V placene verzi existuje i webove rozhrani pro iPhone, v neplacene ji dobre zastoupi mobilni verze stránek

 • Patriku,

  ja som sa tešil na MobileMe. Ale zatial patrím skor ku sklamaným užívateľom. Používam firemný NB, doma iMac a iPhone. Na iPhone mi to nejde nastaviť vobec (išiel som podľa návodu na MobileMe – vobec nemám obrazovky na ktoré sa v helpe odkazuje) a ani sa mi nesynchronizuje kalendár…..Mám 2.0) a to nepíšem o tom, že som pri nastavovaní MobileMe veľmi chytro zmazal všetky kontakty + kalendár…).

  Vedel by si niečo o tom napísať?

  Keke

 • Je rozdíl mezi „state“ a „country“. Nebylo myšleno 38 zemí, ale 38 států USA. A není v nich vyprodáno. Viz. http://www.apple.com/retail/iphone/availability.html (po 9. vecerni americkeho casu).

 • Cožpak o to, iPhone 2.0 sám o sobě funguje poměrně dobře (i když nářky nad zpomalením jsou částečně oprávněné). Co se Apple moc nedaří je spolupráce MobileMe s desktopy. Zejména „oblíbená“ hláška o nemožnosti synchronisace kvůli nekonsistentním datům stojí za to, hlavně protože má evidentně několik zcela různých příčin a spolehlivý způsob nápravy neexistuje. Někomu zabere to, jinému ono a většině lidí nic. Paradoxně jim to s Outlookem pro Windows zlobí méně než s iCalem 🙁

 • iPhone zatim nemam, pockam si na ofiko Vodafone verzi v CR, ale co se tyce iTunes Store, s ceskou kartou a nakupem mp3 jsem obecne pochodil podle navodu na http://blog.tkl.cz/files/cc3c0b5d76cd3a8f0ede74e7219962bf-9.html – jde o kombinaci svycarskyho iTunes Store a neco jako PayPal veci Click&Buy

 • Nemáte zkušenosti se synchroniaci přes Open Xchange, hostované na 1and1.com?

 • MMS už jdou oficiálně a aplikace je free. Více http://www.hledamte_najdute.bloguje.cz/710377_item.php

 • Jak muzu odeslat obrazek a text zadarmo?