Marigold.cz » iPhone s firmware 2.0 je fajn, ale s update počkejte
    Kancelářská krysa běhá         LED svítilny         FotonMag.cz         Chronomag.cz         Energomonitor.cz    

Chcete dostávat emailem kompletní text nového článku z Marigolda, hned jak vyjde? Přihlašte se zde (žádný spam!):

Jméno
Email *

O víkendu vyšla utilitka Pwnage určená k přechodu na nový firmware pro Apple iPhone a jeho odemčení. A tak jsem upgradoval na 2.0. Těšil jsem se a moje očekávání byla více méně naplněna. Ačkoliv přechod doporučuji, doporučuji také ještě pár dní počkat, až se vyladí drobné problémy, jako nemožnost pohodlně vypnout automatický opravovač psaní (zde nepohodlný postup), u něhož původní postup vypnutí nefunguje. Návod pro upgrade firmware pro uživatele Mac sepsal Petr Mára zde.

Z novinek, které se mi líbí: synchronní fungování u Exchange (zdarma Exchange schránku založíte zde) nebo s MobileMe – obojí funguje parádně, na telefon mi ihned dojdou jakékoliv úpravy kalendáře či emailu.

Lze také instalovat oficiální aplikace, akorát mi je nejde kupovat, mám australský iTunes a nebere mi to českou kartu, přehodit se na český iTunes mi nejde. Oficiálních aplikací je už slušné množství, zatím přes 500 kousků, jsou mezi tím i slušné hry, utility pro práci s počítačem, například rozhraní pro OmniFocus, velmi slušný jednoduchý plánovač nebo EverNote, schraňovač poznámek. Poznámky i projekty to drží synchronní s vaším stolním počítačem. Prostě tak to má být.

A zbytek už je pro mne jen příjemný zbytek, jako třeba vyhledávání v kontaktech podle … ano, podle vyhledávání 🙂

Prý chybí MMS zprávy, mi někdo posměšně psal. Ano, chybí vám možnost odeslat text a obrázek za deset korun, musíte to udělat zadarmo. Jaká to škoda.

Jen tak na okraj: v 38 zemích, kde se iPhone 3G začal prodávat (firmware je funkčně totožný, přibylo jen 3G a GPS, což jsou funkce, které měl starší iPhone v horší verzi, ale měl) je vyprodáno. Za první tři dny se prodalo přes milion kusů, britský O2 přestal přijímat objednávky, když mu padl objednávkový server.

Chcete přispěv na provoz Marigolda?
Můžete přes systém PayPal (tlačítko Donate níže).

Patrick Zandl @ 8:02 - Líbil se článek?

komentářů 10

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (hlasováno , průměr: 2,50)
Loading...


10 komentářů »

 1. Patriku, můžeš být konkrétní, co se týče originálních názvů aplikací? Konkrétně ki jde o „velmi slušný jednoduchý plánovač „. Která to je?

  Comment by eLKa — 22.7.2008 @ 9:27

 2. eLKa: No, já si oblíbil EasyTask, dělají pro Macka i easyPlan. Přemýšlím, že si koupím desktop aplikaci 🙂

  Comment by Patrick Zandl — 22.7.2008 @ 9:30

 3. No ja si na ukoly oblibil radsi http://www.rememberthemilk.com V placene verzi existuje i webove rozhrani pro iPhone, v neplacene ji dobre zastoupi mobilni verze stránek

  Comment by Ondra D. — 22.7.2008 @ 15:03

 4. Patriku,

  ja som sa tešil na MobileMe. Ale zatial patrím skor ku sklamaným užívateľom. Používam firemný NB, doma iMac a iPhone. Na iPhone mi to nejde nastaviť vobec (išiel som podľa návodu na MobileMe – vobec nemám obrazovky na ktoré sa v helpe odkazuje) a ani sa mi nesynchronizuje kalendár…..Mám 2.0) a to nepíšem o tom, že som pri nastavovaní MobileMe veľmi chytro zmazal všetky kontakty + kalendár…).

  Vedel by si niečo o tom napísať?

  Keke

  Comment by Richard — 22.7.2008 @ 15:27

 5. Je rozdíl mezi „state“ a „country“. Nebylo myšleno 38 zemí, ale 38 států USA. A není v nich vyprodáno. Viz. http://www.apple.com/retail/iphone/availability.html (po 9. vecerni americkeho casu).

  Comment by halogan — 22.7.2008 @ 16:44

 6. Cožpak o to, iPhone 2.0 sám o sobě funguje poměrně dobře (i když nářky nad zpomalením jsou částečně oprávněné). Co se Apple moc nedaří je spolupráce MobileMe s desktopy. Zejména „oblíbená“ hláška o nemožnosti synchronisace kvůli nekonsistentním datům stojí za to, hlavně protože má evidentně několik zcela různých příčin a spolehlivý způsob nápravy neexistuje. Někomu zabere to, jinému ono a většině lidí nic. Paradoxně jim to s Outlookem pro Windows zlobí méně než s iCalem 🙁

  Comment by JJ — 22.7.2008 @ 18:35

 7. iPhone zatim nemam, pockam si na ofiko Vodafone verzi v CR, ale co se tyce iTunes Store, s ceskou kartou a nakupem mp3 jsem obecne pochodil podle navodu na http://blog.tkl.cz/files/cc3c0b5d76cd3a8f0ede74e7219962bf-9.html – jde o kombinaci svycarskyho iTunes Store a neco jako PayPal veci Click&Buy

  Comment by ziizii — 22.7.2008 @ 20:49

 8. Nemáte zkušenosti se synchroniaci přes Open Xchange, hostované na 1and1.com?

  Comment by Avion — 24.7.2008 @ 22:37

 9. MMS už jdou oficiálně a aplikace je free. Více http://www.hledamte_najdute.bloguje.cz/710377_item.php

  Comment by bimboss — 31.7.2008 @ 6:58

 10. Jak muzu odeslat obrazek a text zadarmo?

  Comment by joj — 5.8.2008 @ 17:59

Přidejte komentář