iPhone s firmware 2.0 je fajn, ale s update počkejte

O víkendu vyšla utilitka Pwnage určená k přechodu na nový firmware pro Apple iPhone a jeho odemčení. A tak jsem upgradoval na 2.0. Těšil jsem se a moje očekávání byla více méně naplněna. Ačkoliv přechod doporučuji, doporučuji také ještě pár dní počkat, až se vyladí drobné problémy, jako nemožnost pohodlně vypnout automatický opravovač psaní (zde nepohodlný postup), u něhož původní postup vypnutí nefunguje. Návod pro upgrade firmware pro uživatele Mac sepsal Petr Mára zde.

Z novinek, které se mi líbí: synchronní fungování u Exchange (zdarma Exchange schránku založíte zde) nebo s MobileMe – obojí funguje parádně, na telefon mi ihned dojdou jakékoliv úpravy kalendáře či emailu.

Lze také instalovat oficiální aplikace, akorát mi je nejde kupovat, mám australský iTunes a nebere mi to českou kartu, přehodit se na český iTunes mi nejde. Oficiálních aplikací je už slušné množství, zatím přes 500 kousků, jsou mezi tím i slušné hry, utility pro práci s počítačem, například rozhraní pro OmniFocus, velmi slušný jednoduchý plánovač nebo EverNote, schraňovač poznámek. Poznámky i projekty to drží synchronní s vaším stolním počítačem. Prostě tak to má být.

A zbytek už je pro mne jen příjemný zbytek, jako třeba vyhledávání v kontaktech podle … ano, podle vyhledávání 🙂

Prý chybí MMS zprávy, mi někdo posměšně psal. Ano, chybí vám možnost odeslat text a obrázek za deset korun, musíte to udělat zadarmo. Jaká to škoda.

Jen tak na okraj: v 38 zemích, kde se iPhone 3G začal prodávat (firmware je funkčně totožný, přibylo jen 3G a GPS, což jsou funkce, které měl starší iPhone v horší verzi, ale měl) je vyprodáno. Za první tři dny se prodalo přes milion kusů, britský O2 přestal přijímat objednávky, když mu padl objednávkový server.

Chcete nové články emailem?

Přihlašte se zde a nově vydané články vám hned dorazí na email:
Jak se vám líbil článek?
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (hlasováno , průměr: 2,50)
Loading...

10 komentářů

 • Patriku, můžeš být konkrétní, co se týče originálních názvů aplikací? Konkrétně ki jde o „velmi slušný jednoduchý plánovač „. Která to je?

 • eLKa: No, já si oblíbil EasyTask, dělají pro Macka i easyPlan. Přemýšlím, že si koupím desktop aplikaci 🙂

 • No ja si na ukoly oblibil radsi http://www.rememberthemilk.com V placene verzi existuje i webove rozhrani pro iPhone, v neplacene ji dobre zastoupi mobilni verze stránek

 • Patriku,

  ja som sa tešil na MobileMe. Ale zatial patrím skor ku sklamaným užívateľom. Používam firemný NB, doma iMac a iPhone. Na iPhone mi to nejde nastaviť vobec (išiel som podľa návodu na MobileMe – vobec nemám obrazovky na ktoré sa v helpe odkazuje) a ani sa mi nesynchronizuje kalendár…..Mám 2.0) a to nepíšem o tom, že som pri nastavovaní MobileMe veľmi chytro zmazal všetky kontakty + kalendár…).

  Vedel by si niečo o tom napísať?

  Keke

 • Je rozdíl mezi „state“ a „country“. Nebylo myšleno 38 zemí, ale 38 států USA. A není v nich vyprodáno. Viz. http://www.apple.com/retail/iphone/availability.html (po 9. vecerni americkeho casu).

 • Cožpak o to, iPhone 2.0 sám o sobě funguje poměrně dobře (i když nářky nad zpomalením jsou částečně oprávněné). Co se Apple moc nedaří je spolupráce MobileMe s desktopy. Zejména „oblíbená“ hláška o nemožnosti synchronisace kvůli nekonsistentním datům stojí za to, hlavně protože má evidentně několik zcela různých příčin a spolehlivý způsob nápravy neexistuje. Někomu zabere to, jinému ono a většině lidí nic. Paradoxně jim to s Outlookem pro Windows zlobí méně než s iCalem 🙁

 • iPhone zatim nemam, pockam si na ofiko Vodafone verzi v CR, ale co se tyce iTunes Store, s ceskou kartou a nakupem mp3 jsem obecne pochodil podle navodu na http://blog.tkl.cz/files/cc3c0b5d76cd3a8f0ede74e7219962bf-9.html – jde o kombinaci svycarskyho iTunes Store a neco jako PayPal veci Click&Buy

 • Nemáte zkušenosti se synchroniaci přes Open Xchange, hostované na 1and1.com?

 • MMS už jdou oficiálně a aplikace je free. Více http://www.hledamte_najdute.bloguje.cz/710377_item.php

 • Jak muzu odeslat obrazek a text zadarmo?