Invex a Systems

Začal jsem dostávat otázky, zda se sejdeme příští týden v Brně. Trochu mne to vyděsilo, protože já se do Brna nedostanu, jak je rok dlouhý a najednou všichni předpokládají, že tam budu. Opatrně jsem se zeptal, kde bychom se tam setkali. Na Invexu. Ahááá, ja jsem zapoměl na letošní Invex…

Dlouhých deset let jsem nevynechal jediný Invex, velkou část z nich jsem si užíval jako vystavovatel. Už vloni jsem měl cukání na Invex nejet a letos ještě více přemýšlím nad tím, zda mi to za ty čtyři hodiny strávené v autě stojí. Zatím všechny pozvánky jsou totiž na téma “jít někam zachlastat a přežít to tu”, všichni mne svorně varují, že nemají prakticky žádnou novinku, že všechno už jsem někde viděl. Konferenční program mne zase tolik nezaujal a hlodá to ve mne hlodá, letos na Invex vůbec nejezdit.

Něco jiného je německý Systems. Na ten jsem naopak kdysi jezdil, ale pak jsem přestal, ačkoliv je v Mnichově, v mém oblíbeném (a rodném) městě, tedy “při ruce”. Jenže zvládat dva veletrhy během měsíce se mi nějak nedaří. Systems je 18. – 22. října, v pozvánce mi pro jistotu poslali vstupenku zdarma, program konferencí vypadá zajímavě, s pár lidmi se stejně potřebuji potkat a je mi milejší za nimi jet do Mnichova, než někam do porúří. Navíc by mne zajímalo povídání o Galileu, o výběru poplatků na dálnicích a samozřejmě Mobile Life věnovaný obsahu a službám pro mobily.

Že by bylo rozhodnuto?

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

14 komentářů

 • Máš recht. Já loni na Invex jelů a strávil jsem na výstavišti asi hodinu. Na druhou stranu jsou v Brně příjemné restaurace, takže v jedné z nich jsem strávil rovnou hodiny tři. ALe to stejně nevyváží čtyři hodiny pobytu v autě. 🙁 Že bych letos poprvé Invex dočista vynechal?

 • já vynechal poprvé předloni. Loni jsem tam jel, protože jsem zrovna změnil místo do zcela jiného oboru a potřeboval jsem se v něm zorientovat. Letos tak asi z naprosto stejného důvodu udělám znovu. Dnešek je totiž můj poslední den na současném působišti (tj. ti co znají náhodou můj pracovní e-mail na něj mohou zapomenout).

 • "je mi milejší za nimi jet do Mnichova, než někam do porúří"
  To jsem tedy nečekal. U člověka, který předkládá různé netradiční pohledy se takto tendenčně vyjadřovat o Brnu. To zamrzí. Souhlasím, že Invex už dnes téměř za nic nestojí a že je na vyhynutí. Ale to neomlouvá ten Pragocentismus!!!

 • [3] 😉 já jsem myslel porúří v Německu – Dusseldorf atd, kde sídlí ty firmy, co se s nimi musím setkat, ne Brno, to se snad ani porúří nejmenuje 🙂

 • [3] Takový mám rád… Já taky pochopil, že Patrick myslí německé Porúří. Nejste vy náhodou Brnocentrista? Řekl bych, že to je stejně hrozné jako prago či jakýkoliv jiný centrista.

  Patricku, asi se z Marigolda stává mainstream, že už sem pronikají i takovéhle věci. To bych od inteligentních čtenářů moc nečekal… Co se dá dělat.

 • [4] Omlouvám, se tato souvislost mi unikla 🙁

 • [5] Vůbec, ne 1/2 života Praha, druhá Brno

 • [6] To jsem rád, že to přiznáte. A omlouvám se za ostřejší tón. Já vážně nemám rád takové to věčné popichování, kdo je lepší a kdo horší. Záleží na lidech a je docela jedno, jestli žijí na samotě u lesa, nebo na Václaváku. 😉 Stále věřím, že lidé jsou vesměs celkem milí, bohužel se mě denně mnozí snaží přesvědčit, že tomu tak není. 🙁 Ale zůstávám optimistou. 😉

 • Nahodou, ja jsem se tomu zcela zjevnemu omylu JMS docela dost zasmal. :o)

  Dokonce jsem ho chvili podezrival, ze je to nejaky agent Minarik – kontraprovokater. Ale co, stane se. :))

  Jinak souhlas s trAblem.

 • Sakrys, kde vypnu ty zlute kulate nehezke nepekna vec.
  Stareho psa novyk kouskum nenaucis. A jak mi neco meni techt (smajliky) pod rukama … jsem z toho cely nesvuj. :o]
  Musim to pak kodovat.

 • … a zase mne prevezl. Vzdavam to.

 • loni jsme celý Invex proběhl za půl hodiny. Nic tam nebylo a nikam nepojedu. Mozná by bylo lepsí, kdyby Invex byl jen jednou za dva roky.

 • Invex vrele doporucuji, hlavne ted, co se bude jeste dva roky opravovat pisarecka krizovatka… Uz minuly tyden, kdy koncil strojirensky veletrh bylo Brno okolo vystaviste totalne neprujezdne, takze pokud mate zajem o sestihodinove stani v kolone do tunelu, preji prijemne zazitky 🙂

 • Na Invexu jsem byl uz asi naposled (doufam) pred rokem. Musim souhlasit ze nejzajimavejsi z celeho Invexu byla "osvezovna" 2 stanice tramvaji pred Vystavistem. Jinak zase na druhou stranu ti kdo letos nepojednou prijdou o letosni burcak 🙂