Invex 2003 – WiFi Life pavilon

Patrick Zandl · 6. říjen 2003

Na Invexu je dneska (v kontrastu s prakticky celou ranní cestou po D1) hezké počasí, byť teplejší oblečení oceníte. První jsem se zašel podívat do pavilonu WiFi Life, kde opravdu funguje zdarma připojení k internetu skrze WiFi a pobíhá tu ochotný personál, který vám pomáhá připojení nastavit. Pavilon není nijak velký a taky v pondělním ránu je tu docela málo lidí, klid a volno, ale to zatím i v ostatních pavilonech. Fotečka se po odkliknutí zvětší...

WiFi LifeInvex dnes ožívá odborným programem, je tu hodně přednášek, konferencí na různá témata. Z WiFi Life pavilonu stojí za to zmínit vystavující, mnoho jich vpravdě není: IDG tu prodává / rozdává svoje časopisy, VanCoNet tu presentuje svůj wifishop.cz a produkt WiFiRoam, což je program pro účtování a řízení provozu ve WiFi síti. Ten používá také společnost WideNet, jenž tu představuje svoje partnerská řešení WiFi sítí. Pokud chcete, můžete si za necelých 10 000 Kč koupit kompletní techniku pro stavbu hotspotu použitelného pro další šíření WideNet sítě - z jeho provozu pak inkasujete 65%. Pokud chcete i připojení, můžete si zvolit WideNet Box Complete za 12900 Kč a máte v ceně i ADSL modem a připojení k ADSL přes společnost WIA. Důležité je, že součástí této smlouvy je možnost signál dále přeprodávat.

Podobnou smlouvu a nabídku má o stánek dále společnost TSG Com - MyNet.cz - její nabídku jsem tu ale rozebíral před několika týdny. Jsou to zatím jediné dvě společnosti u nás, které oficiálně nabízejí svůj provizní program pro rozšiřování hotspotů. Poslední stánek patří Globe Internet, to nabízí svoje webová řešení.

WiFishop tu má online webovou kameru, takže se můžete podívat, jak to tu vypadá.

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook