Invex

Zítra mne čeká Invex. Kalendář v Nokia 6680 se červená schůzkami, poprvé za dlouhou předlouhou dobu se mi nepoštěstilo ukořistit volňásek ani jsem se neobtěžoval akreditovat se, takže u kasy budu poctivě platit vstupné. A ani jsem si nesehnal nic na přespání, takže večer pomašíruju zpět do Prahy.

Do Brna se těším, mám to město rád, na chvíli se projdu po oblíbených místech, než se zase poženu zpět do Prahy po úděsné dálnici. To je totiž největší slabina Invexu a Brna vůbec, alespoň pro mne. Dálnice. Jedete po ní něco mezi jednou a půl až pěti hodinami, to podle toho, jak se zadaří. Je to pro mne důvod, proč uvažovat, zda na Invex jet či nejet. Řešením může být autobus, spíše vlak – jenže vlak do Brna jezdíval dlouho a spolku s potřebnými přesuny byl děsivou časovou ztrátou. Takže zase autem – a doufat, že se dálnice bude dát projet v přiměřeném čase…

Většina schůzek je pracovních, nebo s přáteli a známými, kteří jsou většinou z Prahy, ale v Praze není tolik času na schůzky. Ani mne nenapadá, na co bych se chtěl jít podívat jako pisálek. HSDPA jsem viděl, TD-CDMA jsem viděl, mobilní televizi jsem viděl (a psal o ní teď zde na Mobilringu) VoIP jsem viděl, knížku jsem nestihl. Safra, ještě, že mám ty schůzky.

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

36 komentářů

 • Z Prahy na Invexu jsi vlakem a tramvají za tři hodiny. Vlakem EuroCity to je 2 hodiny 41 minut, dalších deset minut tramvají. To celkem jde – a člověk nemusí řídit. EC je čisté, přesné a dá se tam dokonce pracovat na notebooku… 🙂

 • Vlak na trati Praha-Brno je teď údajně hodně rychlý a i celkem levný, prý v obou ohledech srovnatelný s autobusem. Alespoň podle vyjádření kamarádů; osobní zkušenost nemám, obvykle Brnem jen projíždím a pak je pro mě, zvlášť pokud nejedu sám, výhodnější auto – notabene teď, co jsem ho přestavěl na olej 😉

 • Nechápu, proč vy z Prahy máte takový obavy jezdit do Brna (autem po dálnici). Já jezdím každý týden minimálně 1x a již dlouho jsem nejel déle jak 2,5 hodiny, průměrně to dělá zcela přesně 2:00h. Nehledě na to, že vlak již není to, co býval a dá se to udělat za ty 2h40minut jak píše Filip, navíc si odpočnete, nebo si otevřete NTB a makáte… (spusta času ušetřeno!)

 • nechci delat reklamu, ale jestli se jeste vejdes do nejakeho busu studentagency Praha-Brno, tak doporucuji. O zacpach na dalnicise navzajem riici iformuji a snazi se je objet. JInak uroven prabidna, vsude spousty igelitkaru(fakt bych poustel na odbone dny jen od 18ti a vejs), vystavene exponaty taky zadna novinka….jediny co jsem pokecal bylo asi s nejakyma hracickama od Euritelu o UMTS a HSDPA….jinak fakt akorat ty schuzky 🙁
  PS: volnasek jeste mam 😛

 • [2] EC Praha-Brno (nebo obráceně) stojí 160 Kč, je to zvláštní sleva, jízdu nelze přerušit. Rychlík je jen za 130 Kč, ale pomalejší.

 • [5] A je to nějak v rozporu s tím, co jsem napsal?

 • Jak už se píše výše – vlak EC s relační slevou je snad zajímavá nabídka. EC jsou tiché, čisté a koridor už je hotov, takže jízda je OK.
  Dálnice může a nemusí být zasekaná, bohužel je silně přetížená. Tedy alespoň podle mě.

 • Já už byl včera, ale mrzí mě, že Linux hall je až ode dneška – takže zase nic.

 • Zbyl mi jeden volňásek, takže kdybys měl zájem, mohu darovat – jen si ho předat. Na Invex jsem jel včera ráno a dálnice byla téměř prázdná. Dnes jsem se vracel kolem 12:00 z Brna zpět do Prahy a bylo to taky v pohodě, akorát bylo po cestě více kamiónů.

 • jestli ti zustane hodka dve tak se ozvi

 • hele pred branou rozdavaji (rozprodavaji) studaci listky za 50. Nak to poradatelsky nezvladaji. Tam slo dneska nekolik set lidi za pajcku nebo zadara misto toho aby platili. nechapu to ….

 • [6] Jistěže to není v rozporu, jen jsem doplnil konkrétní čísla, aby to případný zájemce nemusel hledat.

 • Tak po dnešní návštěve Invexu lituji, že jsem tam nejel již v pondělí, těch nezletilých "sběračů papíru" jsem měl po 4 hodinách plné zuby. Oni jim snad ve škole vyhlásily sběr starého papíru jako za doby pionýrů.
  V kvádru nejezdím, takže pokud jsem měl velký zájem se něco dozvědět tak jedíná možnost byla "tasit" firemní vizitku.
  A ani fotku si člověk v klidu neudělat, každou chvíli do mě někdo vazil.

  Takže moje pravidlo pro příští rok je : Na Invex jen v pondělí, a stačí z Prahy odjet až v 10 hodin abych tam byl v 13:00 ono je to rok odroka stále menší 🙁

 • [12] Tož to ja.

 • Ještěže máš ty schůzky, protože jinak bys byl zklamanej. Právě jsem se vrátil, ale pochůzky po Invexu zabraly půl hodiny a zbytek bylo krafání se známýma na stáncích. Invex zabírá polovinu plochy proti loňsku, z toho dva pavilony (C, E1) jsou věnovány hrám, resp. hernímu mistrovství, takže ani co se týče her žádný šlágr. Dobrá věc jsou digitální domácnosti (ale ty se točí kolem jediného – propagace Windows Media Center, což je IMHO produkt na půl cesty někam), VoIP mě zajímalo, firmy tam stánky sice mají, ale nedozvíš se zhola nic, takže naprosto vyhozené peníze vystavovatelů a čas návštěvníků, kteří nemají zájem na tom se hodinu mačkat ve frontě, aby si mohli na chvíli zadarmo zatelefonovat. Škoda, na Invex jsem se těšil, rozdělení vypadalo zajímavě, sliby vypadaly zajímavě, ale realita mnohem horší než vloni. Navíc jsem naletěl na laciný trik reklamy a jel v úterý v domění, že je to taky den pro odbornou veřejnost. Vědět, že tam naženou všechny školáky z Brna, tak snad z té Prahy ani nespěchám. Ne, že bych měl něco proti školákům, ale vystavovatelé, co o produktech něco věděli, se radši schovali dozadu do stánků a strachem ani nevystrkovali nos 🙂

 • [2] Musím říct, že ač mě ČD v poslední době několikrát velmi nas**ly, tak jízda EC do Brna je fakt pohoda klid, jak zde psali i jiní. Nemusíš se soustředit na řízení a klidně dělat něco jinýho – máš několik hodin k dobru.

  Ale jezdit třeba do Liberce nebo Budějovic vlakem, fakt děs.

  Zdravím Patriku

 • Připadá mi to jako oblíbená tradice. Každý rok se všude nadává, jak je Invex na houby a že jen blbec by tam jel. A příští rok zase všichni jedou a říkají, že je to ještě horší než loni. Takhle to funguje minimálně posledních 5 – 7 let. Kdy už toho necháme?

 • Ještě k tomu autobusu: zcela suverénně jsem nakráčel na Florenc, abych se dozvěděl, že bych jel asi tak druhý den. Skutečně, dráhy nemají nejlepší reklamu. Takže i proto spíše vlak.

  Taky se ve vlaku dá kouřit a jít na záchod. Což je pro mě výhoda proti autobusu. Zásuvky na NB ve vlaku nebyly.

  Jinak, mě se na Invexu docela líbilo: vyslovené rozdělení na herní (včetně herního HW), spotřební a profi tomu hodně pomohlo. Neobsazený je pavilon Z, dříve telekomunikace – takže se tam přeřvával Telecom s alternativci a do toho se krčila různá profi řešení od 2N…takže taky plus. Hezká je výstava starších počítačů (včetně mého sinclaira) (mimochodem, bez starších Applů – to žádného nesehnali?) nebo výstava hezkých fotek v A s komentářem "Vytištěno na velkoformátových strojích HP" – škoda že se nechlubí, že to určitě nebylo vyfoceno fotoaparáty HP 🙂 Jinak, nekamenujte mě, že to bylo už loni; nevím, loni jsem nebyl.

 • Jo a ještě plus pro BVV: konečně zvýšili počet občerstvení a restaurací, i když všude byly stejně fronty, ale menší. Doporučuji Expo v pavilonu G.

 • [17] Až zruší Invex, nebo až se lidi začnou setkávat jinde. Protože to, co píšeš, se nevylučuje. Já tam jel potkat lidi, ostatně Patrick píše totéž – jede se tam potkat s lidma. Jet tam jenom koukat coby návštěvník, to by si asi naběhl hlavou do zdi, protože vážně není na co koukat. Neříkám, že to je vina pořadatelů Invexu, je to kolektivní vina a BVV i vystavovatelé na ní mají svůj podíl. Záměrně neříkám návštěvníci, protože tam chodí takoví, jaké tam BVV chce = školy, které tam naženou + studentíci, kteří někde splašili volňásky. Protože Ti, které to opravdu zajímá, případně kteří můžou vystavovatelům přinést posléze potenciální zisk, jsou ochotni si těch pár korun zaplatit… Tedy v případě, že se dozví informace a naživo si ošahají nové technologie, případně se dozví něco detailnějšího (protože o tom četli už dávno na internetu)

 • Hodil jsem na web pár fotek z Invexu, je to hodně zkomprimovaný aby se to netahalo pomalu 🙂

  VoIP – fotogalerie
  http://cz-free.net/fotogalerie/thumbnails.php?album=7

  WiFi – fotogalerie
  http://cz-free.net/fotogalerie/thumbnails.php?album=8

 • [17] Například já už tam od roku 1999 nejezdím…

 • nelíbí se mi vaše urážky školáků. kupříkladu já jsem školák, co byl na invexu před 6 lety a líbilo se mi tam, pak jsem tam byl loni a opravdu se mi tam nelíbilo => letos tam nejedu určitě. Z Liberce je do Brna hodně dlouhá cesta.

 • [23] myslím že tady nejde o urážky školáků ale o hodnocení většiny mladistvých návštěvníků Invexu, a jako člověk, který tam trávil první 3 dny v roli de-facto vystavovatele (pomáhal jsem s prezentací jedné firmy), to mohu jen potvrdit. První den byl výborný a dalo se tam i dost věcí vyřešit, i v klidu projít pavilony a zjistit zajímavosti a podebatovat s vystavovateli.
  Druhý den se to ale neskutečně změnilo – počet "dětí" převýšil počet "ostatních" několikanásobně, což by ani tak nevadilo, když by to byly děti, které tam jsou proto, že mají zájem se něco dozvědět. Ovšem když v dopoledních hodinách vidíte na Invexu několik tisíc dětí mezi 8 a 13 lety, tak vám musí být jasné, že tam nejsou protože tam chtěli jít a něco se dozvědět, ale proto, že je tam školy vyslali a dali jim volno.
  Také jsem tam jako dítě jezdil, ovšem z Prahy s rodiči, a ne proto, že mě nutili, ale proto, že jsem otce přesvědčil, aby mě tam vzal, protože mě to zajímalo.
  Tito "děti" tam ovšem jen chodí a žebrají tašky, tužky, pivo, papíry, případně (některé) tam kradou (to není planý výkřik a obviňování – jednoho jsme tam načapali, když tam večer zůstal a z jednoho stánku kradl DVD přehrávač, jiné jsem slyšel jak se domlouvají co vzali a na co půjdou). Je jich tam tolik, že se tam nedá volně pohybovat.
  Jsem přesvědčený, že kdyby se podařilo udržet úroveň prvního dne (stačí jednoduché věci, jako je oddělení game-hall s jiným vstupem, zrušení platnosti permanentek a dětských a školních slev atd.), že by měl Invex budoucnost a slušnou pověst i význam (a i více vydělával). Takhle považuji Invex za naprostý propadák a doufám, že už za dva roky nebude, a že se toho chopí někdo jiný a snad i inteligentněji (třeba v Praze v Letňanech, kam v té době povede metro, vede tam magistrála, na jediné mezinárodní letiště v Praze je to řádově blíž než brno, poblíž je stonásobek ubytovacích kapacit atd.)
  P.S.: a opakuji, kritické hodnocení školáků a děti v tomto příspěvku není namířeno proti věku a všem dětem, ale proti těm, kteří tam šli z jiných důvodů než že se chtějí poučit.

 • K cestovani na Invex a do Brna obecne: Cas od casu jezdim do Brna normalne autobusem, ale od doby kdy jsou zacpy na dalnici vicemene pravidlem jsem uvital jizdu EC. Za deset korun navic proti autobusu jedete sice od 10 minut oficialne dele, ale ve skutecnosti tam jste nakonec drive nez autobus stojici v zacpe. Navic si aspon muzete natahnou nohy, zajit na WC nebo jidelniho vozu a v nekterych vagonech je i zasuvka. Je fakt, ze i EC jsem v posledni dobe neprijel nikdy vcas, tak i tech 15minut prumerneho zpozdeni stoji zato.
  Jinak k invexu jen mohu potvrdit jeho stale se snizujici kvalitu a ani nevim jak by ji mohly zvysit. Kdysi jsem jezdil na Invex na 3 dny a porad bylo co resit. Dnes to stihnete za pul dne i s obedem. Doporucuji jit vsak odpoledne, to aspon vetsina skolnich zajezdu odjizdi domu.

 • [24] Naprosty souhlas. Prestoze jsem mel press akreditaci, tak nebylo mozne se nikam dostat. Davy sberacu stoji a zebraci o ruzne veci. Kdyz jsem prochazel kolem stanku, tak mi hostesky obcas cpaly nejake letaky – s usmevem jsem je odmitnul, prestoze nekdete veci mne zajimaly. Pokud bych mel nejake papiry v ruce, dalsi vystavovatel by si myslel, ze jsem dalsi sberac, kteremu hodny strejda vyridil akreditaci.
  Cca. 70% casu jsem prosedel v press centru. Byl tam klid a dali se tam probrat "redakcni veci" s ostatnimy autory.
  BVV mi navic stejne jako loni spatne vyridilo akreditaci. Poucen z lonska jsem tam jeste 3x volal predem a jista slecna (?) mne ujistovala, ze vse bude. Prijdu, zjistim ze nejsem akreditovan atd. Po mensi vymene nazoru jsem akreditaci sice dostal, ale zjistil jsem, ze jsem "neopublic", navic ze Slovenske republiky (jsem Moravak jak poleno :o)) a jeste k tomu mi blbe napsali prijmeni.
  BVV by se proste melo nad sebou zamyslet. Skolni vylety jsou mozna to, na cem Invex vydelala a nahani navstevnost, ale take mu nejvic skodi.

 • [21] [21]

  pre pána Maxinohu :

  CSAT vystavoval novú radu antén pre pásmo 5GHz, takže Váš komentár k fotografiám pokladám za neseriózny ! škoda, že ste sa mi neprihovorili, bol by som Vás informoval o všetkom čo by Vás zaujímalo, bol som tam osobne … ( videli ste niekde na výstave napr. AS58-18D ? ).nabudúce, ak budete chcieť niečo seriózne napísať tak by bolo vhodné aby ste sa pred zverejnením niektorých Vašich " super postrehov " na niečo aj spýtali – vystavovateľov …

  s pozdravom Ing. Zeleňák – CSAT

 • [21] [21]

  pre pána Maxinohu :

  CSAT vystavoval novú radu antén pre pásmo 5GHz, takže Váš komentár k fotografiám pokladám za neseriózny ! škoda, že ste sa mi neprihovorili, bol by som Vás informoval o všetkom čo by Vás zaujímalo, bol som tam osobne … ( videli ste niekde na výstave napr. AS58-18D ? ).nabudúce, ak budete chcieť niečo seriózne napísať tak by bolo vhodné aby ste sa pred zverejnením niektorých Vašich " super postrehov " na niečo aj spýtali – vystavovateľov …

  s pozdravom Ing. Zeleňák – CSAT

 • [28]

  pro pána Ing.Zeleňák – CSAT

  komentář k mým fotografiím vyjadřuje čístě můj soukromý názor a nejedná se o žádné odborné hodnocení do časopisu. Vzhledem k tomu že oblek (uniformu pro manažery) jsem již na sebe nevzal 2 roky a byl jsem oblečen klasicky v ryflích a svetru, tak se většinou žádny manažer v "naškrobeném obleku" se mnou nebavil, pravděpodobně mě považovali za 30letého školáka. Takže jsem se nejvíce zdržel u stánku, kde jsem měl domluvené schůzky nebo kde mě znají osobně.

  Spíše bych se na vašem místě zamyslel nad tím proč Vaše prezentace na mě působila tak že jsem napsal kometář, který se vám moc nezamlouvá

  Na závěr bych jen podoktnul, že jste asi nepochopil smysl webblogu, webblog obsahuje jen něčí názory a nikoliv zpravodajství. Proto zde vystupuji jen jako soukromá osoba pod svojí přezdívkou.

 • [29] A směl bych vědět, jaký komentář tam byl? Docela už by mě to zajímalo. 😉

 • [30] Něco jako "Od CSAT stále tytéž antény" nebo tak něco. Pár slov, nic kontroverzního. Alespoň včera večer, když jsem se tam díval poté, co se tu Ing. (zvláštní křestní jméno, že? ;o) Zeleňák tak rozhořčil. Také jsem si v tu chvíli říkal, že pokud měli prezentaci ve stylu "nic nového pod sluncem", nebyla asi zrovna nejlépe udělaná.

  Ale to je jen dojem z této diskuse a z fotek, na Invex jsem přestal jezdit už před pár lety.

 • [15] VoIP mě zajímalo, firmy tam stánky sice mají, ale nedozvíš se zhola nic, takže naprosto vyhozené peníze vystavovatelů a čas návštěvníků, kteří nemají zájem na tom se hodinu mačkat ve frontě, aby si mohli na chvíli zadarmo zatelefonovat.

  No, to by mě tedy zajímalo, a zcela konkrétně, co jste se od které firmy nedozveděl. Já nemám ani od jedné ohlas, ze by to byly "vyhozené peníze". A že by byl projekt VoIP EXPO o tom si někam zadarmo zatelefonovat…? A nebyl jste třeba někde jinde..?

 • po 10ti letech jsme vystavovali na Invexu, pondeli bylo dobre, utery davy, ST normal, CT slabe. Celkove Invex slabne, moc jsem se nedostal do ostatnich pavilonu, nemohu soudit, sami jsme meli frmol. Hodnoceni BVV: expozice bez problemu, organizaci kristaloveho disku hodnotim znacne neprofesionalne a s vytkami, ktere jsem sdelil kompetentnim osobam. Obchodni uspech predcil ocekavani v okamzitem vysledku i v perspektive. Invex je take o osobnich kontaktech partneru, pratel, ale i konkurentech, obcas nas trapi spolecna temata. Za tyden Invexu jsme vyrostli o 10%, web navstivilo o 5000 unikatnich IP nad bezny prumer, rozdali jsme 8000 letaku, na 3 volne pristupnych VoIP telefonech navstevnici protelefonovali po celem svete 3500Kc, vycepovali jsme 800 litru Radegastu v podobe 2000 snytku (1pivo, ne 0,5l piva)Proti mladochum nic nemam, je treba v nich videt budoucnost nejen potencialniho zakaznika, ale take nastupce, v neposledni rade ten, ktery ma zajem o vystavu a technologie tak predpokladam, ze bude mit zajem i pracovat, tvorit hodnoty. Jinak ta kradez DVD byla v pondeli u nas na stanku, v odborny den a byl to bohuzel mladoch.
  PetrP.

 • [31] … ale bolo nové pod slnkom … a ten Ing. , viete, všade si to píšem , aby ste si nemysleli, že Vám odpisuje nejaký stredoškolák , inak mám 43 r.

  ja osobne si myslím, že aj keď Invex upadá čo do počtu vystavovateľov , vždy sa dá nájsť na ňom niečo pozitívne.
  škoda , že usporiadateľ ešte stále spí na vavrínoch , mňa najviac nahnevalo to, že odborný " pondelok " bol v znamení stredoškolskej mládeže , ktorá zbierala papiere.
  pokiaľ nebude vytvorený priestor pre odbornú verejnosť ( samozrejme nie za vstupné 500,- Kč – to pokladám za nehoráznosť a takisto aj parkovné 180,- Kč ) tak potom má Invex smolu …

  ja osobne som získal cenné kontakty, príležitosť pobaviť sa s niekým, kto chce predsa len niečo prezentovať aj keď vie, že BVV to robí takmer všetko zle …

  s pozdravom Ing. Zeleňák ( inak som Zdenko , a ak Vás to poteší tak moja mama je Zdenka a je rodená Moraváčka )

 • [34] Přiznávám, mě používání titulu místo křestního jména poněkud dráždí. Radši mám Zdenky než Ingy. 🙂
  Nicméně stále si myslím, že jste předtím na Maxinohu k vyjel zbytečně prudce. Vyjádříte se i k příspěvku 29 ([29])?

 • [35] nemám rád klamstvá a účelové lži, ak aj niečo napíšem ako názor, musím si uvedomiť, že to, čo napíšem, musí byť podložené faktami a reálnymi skutočnosťami. ak ma niekto na výstave, kde vystavujem , neosloví len preto, že ja som v obleku ( podotýkam, že nie som nejaký manažér v  "naškrobenom " … ) a on je oblečený v rifľoch , tak sorry – toto je na zamyslenie, dotyčný pán Maxinoha totižto mohol veľmi pohodlne a slušne získať odo mňa informácie, ktoré by ho presvedčili, že CSAT vystavuje naozaj nové veci. Že má niekto také predsudky ako pán Maxinoha, za to ja nemôžem ( mňa jeho odpoveď č.29 urazila – pretože ma považuje asi za naškrobeného manažéra a teda jednoducho nemal snahu získať objektívne informácie ).
  dúfam, že ak nabudúce bude Invex a budem tam vystavovať, že pán Maxinoha nájde odvahu,( nemusí byť v obleku )a osloví ma.
  ak mu tak vadí spoločenské oblečenie som ochotný kvôli nemu sa " hodiť do riflí " a posedieť s ním v blízkom bufete ( pozývam ho na kávu príp. aj na niečo iné – aj Vás pán Jerry , samozrejme )

  s pozdravom ZZ
  samozrejme, ako pôsobila expozícia CSAT antén na vystavovateľov je druhá vec, snáď jednu poznámku, vystavoval som v stánku wificentrum.com , ktorý je našim obchodným partnerom a za túto časť expozície som ja nezodpovedal 🙂 )