Intel nazval svoje řešení Centrino a další bláblá

Patrick Zandl · 8. leden 2003

Intel dneska oficiálně představil svoje notebookové technologické řešení nazvané Centrino. Jeho základem je nová mikroarchitektura procesoru, nové bezdrátové funkce, konstrukční prvky pro prodloužení provozu akumulátorů, menší rozměry s nižší váhou a mobilní výkon. Pro nás je podstatné to, že Centrino také v sobě má zahrnovat podporu WiFi, takže notebooky vybavené Centrinem budou automaticky podporovat i Wi-Fi.

Intel CentrinoZ tiskové zprávy a oficiálních informací bych se pozastavil nad hezkou větou: „Značka Centrino představuje novou generaci mobilních PC, která zcela změní pravidla týkající se místa a způsobu práce s počítači," prohlašuje Pam Pollace, vice presidentka a ředitelka Intel Corporate Marketing Group. Tak tomuhle říkám PíáR mlha. To, co Centrino bude nabízet, je už dnes zpravidla dosažitelné nákupem u jiných firem (jen ten procesor u AMD nebo Transmety koupíte jiný) - Intel Centrinem nic moc nového nepřináší.

Intel vlastně jen své dřívější vývojové produkty určené pro notebooky inovuje a balí pod jednotný obchodní název a kupující tak získává procesor (dříve označovaný Banias), čipset pro motherboard a pro WiFi. Pokud máte jakýkoliv jiný notebook a šoupnete si do něj WiFi kartu, změní se vám pravidla týkající se místa a způsobu práce stejně, jako Pam Pollace - zejména v případě, když nemáte nikde pokrytí WiFi sítě. No, alespoň vidíte, co nám za blbosti hustí výrobci do hlavy.

Jedno ale dobré je - díky této aktivitě Intelu se WiFi stane opravdu standardní součástí každého nového notebooku...

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook