Intel investuje do Vivato – WiFi switch je na světě

Patrick Zandl · 10. březen 2003

Společnost Vivato je známá především svým nedávno představeným a nyní k prodeji přichystaným WiFi switchem a anténou na bázi fázového pole. Toto zařízení slibuje zvýšení dosahu, propustnosti a bezpečnosti WiFi, protože vysílá signál určený pro WiFi klienta pouze v určitém směru (hooodně zjednodušeně řečeno).

Do Vivata nyní naleje peníze Intel Communications Fund, tedy investiční fond patřící Intelu. Celkem půjde o 29 milionů dolarů v prvním kole financování - to by mělo pomoci Vivatu dodávat toto zařízení na trh.

WiFi switch je určený především firemním zákazníkům, cena prvního modelu bude kolem 10 000 USD a tento model zvládne najednou obsloužit 150 uživatelů vzdálených i kolem kilometru v budově ve třech "beamech" !!! Každý z těchto beamů nabízí plnou WiFi rychlost a jde o spínané spojení - všechny beamy také jedou na stejném kanálu, aniž by se rušily - to je právě výhoda antény na bázi fázového pole. Podrobnosti o Vivato technologii najdete na Technet.cz v češtině nebo samozřejmě na stránkách Vivato.

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook