Intel investuje 300 milionů dolarů do reklamy na WiFi Centrino. A my se naučíme šetřit při stavbě antény. A taky o pasivní retranslaci

Patrick Zandl · 3. březen 2003

Intel se rozhodl uspořádat masivní reklamní kampaň na Centrino, svoje mobilní řešení s WiFi. Celkem hodlá utratit 300 milionů dolarů, což tuto kampaň řadí mezi největší letošní kampaně. Kampaň má gradovat 12. března kdy Intel "změní nejen způsob vaší práce, ale i to, kde pracujete" - čili kdy představí Centrino, kombinaci dávno známých technologií. Můžeme se tomu ušklebovat, jenže marketingová podpora Intelu znamená hodně a WiFi se stane naprostou samozřejmostí ještě rychleji, než jak by se stalo bez pomoci Intelu.

A nyní následuje zase jedna méně utrácivá zpráva. Poté, co jsem si z lenosti koupil WiFi anténu, jsem se rozhodl, že se podívám, zda na českém internetu jsou nějaké zajímavé články věnované anténám, to jako abych je nemusel psát. A tady jsou, takže na ně dávám odkaz. První stránky patří Petru Šimandlovi a jsou o všelikerých anténách, dost jednoduchých a levných. Doporučuji vaší pozornosti. Druhé stránky jsou věnované speciálně štěrbinové sektorovce a autorem je Vláďa ze Střižkova. Štěrbinovka je sice náročnější na konstrukci, ale rovněž laciná a se zajímavými parametry.

A jeden link přidám navíc - článek věnovaný pasivní retranslaci. Co to je? Víte přeci, že WiFi potřebuje přímou viditelnost. A nebo také odraz nebo retranslaci - předání signálu. Takže kde pasivní retranslace pomůže? Všude tam, kde mezi body není přímá viditelnost, ale vzdálenost je taková, že by ji WiFi mělo zvládnout. V tom případě můžete pasivní retranslaci vyzkoušet a poučit se o ní můžete právě na těchto stránkách Daniela Hrotka.

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook