Intel demonstroval 220 Mbps bezdrátový přenos


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Intel na svém vývojářském fóru představil bezdrátový přenos UWB (Ultra Wide Banda Radio) až o rychlosti 220 Mbps. Demonstrace proběhla mezi dvěma zařízeními na vzdálenost zhruba jednoho metru. UWB je už docela stará myšlenka, v poslední době oprášená a mimo jiné uplatněná i ve válce v Iráku, protože technologie z ní vzešlá je používána marínou pro systémy sledování pohybu jednotek kvůli minimalizaci palby do vlastních řad.


Intel se UWB snaží tlačit jaká další bluetooth generaci – tedy radiová zařízení s nízkým dosahem a vysokou rychlostí. IEEE pracuje na standardu jenž by UWB měl zahrnout pod číslem 802.15. Připomínám, že UWB pracuje systémem rychlých pulsů skákajících skrze spektrum 3-11 GHz, konkrétně FCC mu vyhradilo pásmo 3.1-10.6 GHz, tedy 7,5 GHz. Intel tvrdí, že první UWB produkty budou v roce 2004-2005. Já tvrdím, že nejdříve o rok později budou za smysluplných podmínek…


Zdroj: InfoWorld.

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.