Integrace WLAN a 3GSM sítí a IEEE 802.21


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


IEEE 802.21 je právě vytvářený standard pro handover mezi WLAN, WiMax a 3GSM. Stojí za ním Airwave, Intel, Microsoft a InterDigital. I proto jsou třeba SMS podporované na IP, aby prošly přes WLAN.

Zákazník si vybere to nejlepší z každé technologie a pak to očekává od té druhé technologie. U WLAN je to vysoká rychlost, cena, počítačové interface. Naopak zde není pokrytí, rychlý handover a rozzáhlá síť.

V USA připadá 80 procent vrácených domácích WiFi routerů na problém nedostatečného pokrytí domu. Uživatel si koupí WiFi router, zjistí, že mu doma nepokrývá nějakou místnost a vrátí ho, protože není spokojen. Uživatel očekával stejně bezproblémové pokrytí domácnosti, jako je tomu u mobilů.
Jen na okraj ode mne: WiFi v Cannes stojí cca 5 euro na hodinu od Orange, cena na sedm dní je 130 euro. Tomu říkám cena za rychlá data – kdo je pak má používat?

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.

2 komentáře

  • Cena za WiFi v Cannes mi neprijde nejak extra draha na evropske pomery. Holiday Inn v Belgii chce za hodinu tusim 10 EUR, za den (mereno poledne – poledne) pak 20 EUR.

  • je to prece cena pro bohate biznysmeny. Telefoni operatori porad chteji stejnou cena za data jako za hlas. Akorat ty data pak vychazeji trochu draho.