Integrace WLAN a 3GSM sítí a IEEE 802.21

IEEE 802.21 je právě vytvářený standard pro handover mezi WLAN, WiMax a 3GSM. Stojí za ním Airwave, Intel, Microsoft a InterDigital. I proto jsou třeba SMS podporované na IP, aby prošly přes WLAN.

Zákazník si vybere to nejlepší z každé technologie a pak to očekává od té druhé technologie. U WLAN je to vysoká rychlost, cena, počítačové interface. Naopak zde není pokrytí, rychlý handover a rozzáhlá síť.

V USA připadá 80 procent vrácených domácích WiFi routerů na problém nedostatečného pokrytí domu. Uživatel si koupí WiFi router, zjistí, že mu doma nepokrývá nějakou místnost a vrátí ho, protože není spokojen. Uživatel očekával stejně bezproblémové pokrytí domácnosti, jako je tomu u mobilů.
Jen na okraj ode mne: WiFi v Cannes stojí cca 5 euro na hodinu od Orange, cena na sedm dní je 130 euro. Tomu říkám cena za rychlá data – kdo je pak má používat?

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

2 komentáře

  • Cena za WiFi v Cannes mi neprijde nejak extra draha na evropske pomery. Holiday Inn v Belgii chce za hodinu tusim 10 EUR, za den (mereno poledne – poledne) pak 20 EUR.

  • je to prece cena pro bohate biznysmeny. Telefoni operatori porad chteji stejnou cena za data jako za hlas. Akorat ty data pak vychazeji trochu draho.