Humbuk kolem CZ.NICu


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Jak už si někteří bystřejší čtenáři (většinou médií to prošlo bez povšimnutí) všimli, od pondělka funguje nový systém CZ.NICu (včetně webu – kde, ehm … ehm, jsou nějaké ty nedodělečky). Za ty peníze, co komunita platí, by to mohlo být správně hned na poprvé, ne?


Za to si některá (včetně ČTK) všimla, že na včerejší valné hromadě nedošlo ke zlevnění ceny domén pro registrátory. V tom článku obvykle dobře informovaný Jakub Ditrich tvrdí, že není prostor pro pokles cen domén.


Protože nikdo není doma prorokem, měl by se poohlédnout po nabídce konkurence. Aktuální nejnižší cena, o které vím, je 640 korun. Což je cca 20% pád cen proti současnému stavu 🙂 Takže otázka dne zní: Bude Globe Internet schopno dát na trh nabídku, která osloví zákazníky?


Já osobně si nechám svoje domény ještě rok v LRR (a zaplatím 800 kč za celý rok). Nehodlám doménu strkat k někomu, kdo po půl roce zkrachuje. A rozdíl 200 korun mi stojí za to si počkat na stabilní prostředí. Je to míň než cena za litr ferneta.


 

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.