Hughes má nový satelitní modem s eternetem DirecWay DW6000


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Hughes konečně představil satelitní modem svojí služby DirecWay DW6000 pro soho a DirecWay DW6000domácí uživatele vybavený ethernetovým rozhraním. Až doposud měli běžní uživatelé jeho obousměrného satelitního připojení k internetu smůlu a museli používat starší modemyDW4000, které se připojovaly přes USB a vyžadovaly speciální Windows klientský software Díky tomu připojení DirecWay nemohli používat uživatelé s Mac nebo Linuxem, pokud i nekoupili výrazně dražší verzi modemů DW řady 4020 či 5000.


Nový DW6000 má i další výhody. Kromě toho, že umí automaticky aktualizovat svůj firmware, nepotřebuje ani pro první nastavení nějaké jiné připojení k internetu. Až doposud se muselo při instalaci satelitního internetu připojovat pro první setup přes nějaký modem, nyní už to potřeba není a vše jde v režii DirecWay.


To je dobrá zpráva, protože tím se odstraňuje řada problémů se satelitním připojením DirecWay. To u nás distribuuje celá řada firem, například Contactel nebo AstraCom (Tiscali dělá systém Gilat). DirecWay, občas označované jako satelitní DSL (pro svoji rychlost a asynchronnost provozu) je podle mne velmi solidní služba pro uživatele v lokalitách, kde není mnoho jiných možností. Jeho podstatnou nevýhodou je snad jen cena pronájmu satelitního modemu a latence spojení. Mojí jistou výhradou byl velmi nepřehledný systém limitů, se kterým uživatel dříve nebyl dopředu seznámen a přitom při překročení limitu mu výrazně spadla provozní rychlost. Hughes na tyto výhrady již dříve reagoval zavedením portálu MyDirecWay.com, kde se uživatel dozví přímo stav svého „účtu“…


Cena pro USA je 600 USD (super cena!). Doporučuji před objednáním DirecWay pár minut věnovat studiu diskusní konference DirecPC na Usenet (zde via Google). Poznámka: DirecWay je také nabízen jako jednosměrné připojení k internetu.
Zdroj: SpaceDaily, Hughes DirecWay

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.