Hudba z PC bezdrátově: SoundBlaster Wireless Music a SMC EZ-Stream

Společnost Creative Labs známe hlavně jako výrobce ozvučných komponent. A ejhle, i ona se rozhodla přidat do svého portfolia nějaké WiFi produkty, protože přišla na to, že je to sexy. Nebude vyrábět obyčejné WiFi karty, ale rovnou SoundBlaster Wireless Music, zařízení schopné přenášet hudbu z vašeho PC do jiných pokojů pomocí WiFi sítě. Bezdrátový přijímač se připojí k jakémukoliv audiozařízení, detekuje WiFi síť a je schopen zprostředkovat MP3 a WMA hudbu z počítače přímo do vaší audiosestavy. Cena 250 USD. Podrobnosti zde u CLabs.


S podobným zařízením přichází firma SMC, ta ho nazvala SMCWMR-AG – EZ-Stream Universal Wireless Multimedia Receiver. I v tomto případě máte možnost přenášet do vašeho audiosystému hudbu z počítače pomocí WiFi sítě a přijímače připojeného k audiosystému, také v tomto případě je dodáván dálkový ovladač. SMC ale své zařízení vybavilo i možnosti přehrávat obrázky a video (MPEG1-2). Podrobnosti zde na webu SMC. Cena 200 USD.


Podobná zařízení se na trhu objevují stále častěji, vypadá to, že je po nich poptávka. Jak by ne – počítače většinou stojí někde v koutě, v pracovně, zatímco věže jsou v obývácích a manželky tam nepouštějí dělat kabelový salát a propojovat zvukové karty s věží – WiFi tu přichází a pomáhá právě včas 😉