Hračičky bez drátů: MP3 z PC do věže


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Když jsem tu nedávno psal o bezdrátovém „špionážním“ peru s kamerou, dostal jsem hodně ohlasů, že psát o takových hračičkách je záslužné, i když si to asi nikdy nekoupíme. A protože si je také rád prohlížím a také o nich sním a také si je nikdy nekoupím, rozhodl jsem se pravidelněji psát o takovýchto zajímavých technických řešeních, zejména pokud mají něco společného s rádiovým přenosem.


TransplayerUžitečným zařízením je Free Music Transplayer – zařízení na přenos hudby z PC do věže bez drátů. Funguje to velmi jednoduše – Transplayer připojíte na počítač a Transplayer vysílá hudbu, kterou na PC pouštíte jako stereo po FM frekvenci. Pak už stačí si naladit správnou FM frekvenci kdekoliv v dosahu a můžete poslouchat hubu. Samozřejmě bez drátů. Vybrat si můžete jednu z 11ti frekvencí v rozsahu 88.1 ~ 90.1MHzpo 200 kHz krocích. Nejsou potřeba bateky, napájení běží po USB kabelu, kterým se toto zařízení připojuje. TAto hračka stojí 50 USDkoupit ji můžete zde… jen tak mimochodem, bojím se, že u nás se to nesmí používat, protože nemůžete vysílat na FM frekvenci. Ale třeba se pletu 🙂

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.