Hostovinky – Cendrův weblog o internetu

Patrick Zandl · 8. červen 2005

Objevil jsem (via Krutá realita) veblog Zdeňka Cendry nazvaný Hostovinky.cz. Je věnovaný webhostingu a zajímavostem kolem něho, tedy něčemu, čemu se Cendra a jeho firma SuperHosting věnuje. Je to zajímavé počtení, doporučuji se tam mrknout.

Teď mi někdo v komentářích připomene, že Z. Cendra je Enfant Terrible českého internetu. Abych pravdu řekl, nevím už příliš, proč. To, že začal podnikat jako mladý, bych kladl spíše na výhodu než nevýhodu, sám jsem své první nakladatelství založil na živnostenském listu sestry kamaráda, neb mi nebylo osmnáct. A to, že si semotamo přibájí pár zaměstnanců navíc, je praktika natolik běžná, že snad nemá smysl se nad ní pozastavovat. V časech, kdy seriosní velké firmy prodávají neomezený internet, je to prkotina.

Onehdá jsem byl v datacentru, kde Cendrův SuperHosting hostuje a podíval jsem se, jak jeho hosting vypadá. Dle "dobrozdání" pod některými články jsem měl dojem, že tam bude mít jeden olezlý vyřazený server vytvořený z mašiny sekretářky - ejhle, měl tam ne právě málo zánovních serverů úhledně srovnaných v racku. Nakonec, z lidí co znám u něj hostuje i Vreco svých pár serveříků a Vreco není trubka, aby se nakvartýroval někam, kde to smrdí průserem.

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook