Hluboké poděkování za spásu notebooku

Děkuji všem, kdož se cennými radami podíleli na spáse mého notebooku. Ušetřil jsem díky nim dlouhou reinstalaci a mnoho nervů. Nepovažuji se za počítačově negramotného, ale vyhledat v registrech, jakým způsobem se spouští EXE programy a toto opravit, to by mne vážně nenapadlo. Hloupé ale je, jak tohle řešit, když nevíte – asi není jiná cesta, než se ptát po diskusních fórech, googlovat atd 🙁 Viděl jsem sice někde reklamu na firmu Počítačová pohotovost, ale také jsem slyšel povídat, jak rozcházela WiFi a nenaplnilo mne to důvěrou.


Začal jsem softwarovou čistku svého notebooku. Vyházel jsem řadu programů, které jsou zde k ničemu nebo pofidérního výrobce, nainstaloval jsem si Operu (teď, když v ní jde marigold, tak to jde) a jako email klient The Bat - a ponechal jsem Kerio Personal Firewall. Nyní budu intenzivně testovat nažívání bez microsoftích outlooků a explorerů, uvidíme, jak mi to půjde.


Kromě toho jsem zjistil, že jsem prošvihl prezidentské volby – byly o víkendu, měl jsem se dostavit na konzulát a volit Benitu Ferrer-Waldner. Nevyhrála a já si vyčítám, že je to vinou mojí občanské laxnosti. Ach jo. Ostatně, je to zajímavý přístup. Jako rakušan s trvalým pobytem v cizině mohu na konzulátu volit hlavu státu a zástupce Rakouska v EU. Na volby do parlamentu bych musel mít bydliště v Rakousku. Má to logický důvod – když bydlím v cizině, tak se mne týká hlavně rakouská zahraniční politika representovaná presidentem, zatímco vnitřní politiku dělá parlament. A ještě jedna finta – mohu si říct, že chci volit zástupce EU za zemi, v níž mám trvalé bydliště. Takže budu volit zástupce za ČR 🙂