Hledá se kolega-programátor pro vývoj streaming-videozázraku

Nerad to dělám, ale pro vlastní blaho je to potřeba: hledá se schopný Javista pro opravdu zajímavý a slušně proinvestovaný projekt projekt online videa. Ještě, než se případný zájemce začte do standardního inzerátu, bych připomněl z mého pohledu hlavní devizu téhle práce: dost zajímavá věc unikátní i v celosvětovém měřítku a navíc s velmi zajímavými lidmi okolo.

Mladá, dynamicky se rozvíjející společnost zaměřující se na televizní zábavu, hledá JAVA programátora na pozici vývoje webového projektu v oblasti streamingu a distribuce videa a socioware.

Požadavky:

 • objektové programování (nejlépe výborná znalost Javy nebo C++ popř. jiný obj. orientovaný jazyk)
 • znalost SQL
 • zkušenost s vývojem webových aplikací (XML, XSL, (X)HTML, CSS, JS)
 • zkušenosti s frameworkem typu Tapestry, Spring výhodou
 • zkušenosti s knihovnami Hibernate, Hivemind výhodou
 • ochotu učit se nové postupy, techniky, programovací jazyky a jiné potřebné znalosti a dovednosti
 • schopnost přizpůsobit se nárokům při vývoji založeném na principu extrémního programování

Nabízíme:

 • zajímavou a perspektivní práci v rychle se rozvíjející společnosti
 • po zapracování výborné platové podmínky včetně prémií, bonusů a dalších firemních požitků
 • možnost profesního i osobnostního růstu

Zájemci nechť posílají své profesní životopisy na tento email, nebo kontaktují přímo mne (kdo neví jak, neprošel prvním kolem inteligenčních testů).

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

21 komentářů

 • no, to jsem zvědav. Obávám se však, že vznik streaming-videozázraku nezávisí jen na programátorech.

 • Tangero, a projektaka nahodou nehledaji, ?

 • [1] To nepochybně nezávisí, ale na ostatní věci lidi jsou a tady hledám "jen" programátory pro rozšíření týmu.

 • [2] Copak, nemas slusne projekty? 😉
  Btw. kdyz uz jsme u tech projektaku, kteri si prosli vsim moznym v IT (tim myslim, ze i nekdy drive programovali apod.), neprijde Vam smutny, ze vsechny mozne requesty s cool, inovativnimi, uber-zajimavymi vecmi jsou jenom na programatory a ne na projektaky? …

 • [4] [2] no sice nemam hyper-inovativni projekty, ale i tak jsou dost zajimave zkuseny projektak (spis nekolik) by se zase pro zmenu hodil mne … ale je to trochu off-topic, chapu 🙂

 • [4] no ono to bude zřejmě tím, že projekťák musí nejdřív vymyslet onen cool, inovativní a uber-zajímavý projekt a pak se schání programátor.
  [2] [4] Nicméně jestli se nepletu, tak známý nějaké IT project managery sháněl (a stejně tak shání programátory i v jiných jazycích než C++ a JAVA) a to pro i pro jiná města než Praha, takže kdyžtak nějaké alespoň minimálně krátké profesní CV na tomas zavináč kapler tečka cézet a určitě se pro vás nějaká práce najde.

 • [5] [6] no prave, projektu, tedy i prace je dost. Nastesti. Az na ty uber-cool.
  [6] jestli projekty vymysli projektak zalezi na organizaci (asi hlavne na velikosti).
  Jinak ja si vubec nestezuji, to byl jen takovy povzdech nad requesty 🙂

 • [7] Povzdech nad requesty, kde si clovek rika: "jo, to zni zajimave, ze bych se vratil k programovani?" No a ona cesta zpet neni.

 • [6] To je ovsem zasadni mylka (sirena s oblibou projektaky). Projektat zadny uzasny projekt nevymysli (ideu obvykle prinese nekdo, kdo si s projektovym rizenim vubec netyka). Hlavni naplni projektaka je, rozklesit ten cool projekt programatorum tak, ze je to zmate dostatecne na to, aby nenaprogramovali jeste neco mnohem vice cool (coz velmi casto bohuzel byva neco uplne jineho, nze se po nich puvodne chtelo).

 • [6] Ne, ze bych nedelal zajimave az adrenalinove projekty, ale kdyz Vas externista v nevhodnou chvili pusti k vode, tak uz je to fakt problem. Ze NONAME?
  [4] Priznam se, ze tehle myslence uplne nerozumim. Dalo by se to trochu rozvest?

 • [9] S timto naprosto souhlasim – jde spis o dohled ci smerovani a zaroven "interface" mezi klientem a produkci

 • [9] no záleží na velikosti firmy a míry specializace. Ve firmách kde jsem působil já to vesměs bylo tak, že nápad mohl mít samozřejmě kdokoliv, předal ho projekťákům, kteří jej posoudili, rozvrhli, rozpočítali, zajistili zdroje atd., když byli přitom projektťáci specializovaní na nějaký produkt, tak s nápady často chodili sami. Ovšem je fakt, že jsem měl většinou štěstí na projekťáky, kteří hledali vždy jen "proč ne" místo "jak ano" a z kvalitního nápadu udělali kravinu, od které se pak vždy ten kdo s nápadem přišel naprosto distancoval.
  V každém případě ale (a to je ta myšlenka, kterou jsem chtěl předat v tom prvním příspěvku) – nejdříve se vymyslí projekt a pak se hledá programátor. Takže se nelze podivovat se nad tím, že se většinou hledá pro projekt programátor a ne projekt manager, protože když už nějaký projekt je a někdo hledá programátora, tak zjevně už má i projekt managera. Ti se tedy hledají vesměs jen v situacích, kdy předchozí odchází jinam, nebo má projektů moc.

 • Larry Ellison o projekťácích a programátorech říká v nedávném rozhovoru toto:

  SAP has attempted to challenge that hegemony by luring away some key members of those engineering teams, an approach that Ellison is dismissive of: "So what have they hired, three people? We only have 5,000 left? They’ve bought the managers," he states.

  "It is more like they hired the coach and we’ve got David Beckham. They didn’t hire the stars: the stars are the programmers."

  http://www.itp.net/features/details.php?id=4689&category=

 • [13] letošní fotbalové mistrovství jasně ukázalo, že kvalitní trenér (portugalsko) je více než 11 fotbalových hvězd (brazílie).
  SAP je značně specifická záležitost, kvalitní SAP projekt manager dostává třeba 300-600 tisíc měsíčně, kvalitní SAP ABAP programátor dostává sto tisíc měsíčně. Projektový management v SAPu i díky různým drahým certifikacím a školením na různé SAP třídy (http://www.ictrecruit.com/Informace+-+SAP…) je značně náročný, ABAP je možné se naučit z knížky s lite CD za 50$ a pak už se lze rychle zapracovat na juniorské pozici. Oproti tomu u jiných systémů bývá velmi drahé a náročné spíše školení programátorů a projekt management zvládnete snáze.

  Nejde se handrkovat co je důležitější, je to jako s kohoutkem a slepičkou – když do toho nevlétnou spolu, tak nic nového nevzejde

 • [14] K tomu fotbalu asi toto: Rozhodující jsou aktuální fyzická připravenost hráčů a (drobné) chybky rozhočích. Viděli jste sami, že na špičce je to hodně vyrovnané a rozhoduje jeden gól.

 • [15] to je úplně offtopic, a není to pravda. Tvrdit že ve sportu o vítězi rozhoduje fyzička a rozhodčí je jako tvrdit o jídle, že rozhodují suroviny a intenzita hořáku. Ty suroviny totiž vybírá kuchař, připravujeje je a ve správný okamžik je do jídla přidává a případně je schopen některou v daný okamžik méně vhodnou surovinu nahradit za jinou. Vezměte 11 nejlepších ingrediencí na světě, smíchejte je a získáte nejspíše dort pejska a kočičky. Samozřejmě když v souboji dvou kuchařů vybouchne jednomu hořák, ale mistrovské hořáky jsou kvalitní a když chybují na jedné straně, tak se pak snaží chybu napravit. Rozhodně také kvalitní kuchař s nekvalitními surovinami nemůže vytvořit perfektní jídlo.

 • 1.) Ano, vím, že je to tady, mimo téma. Jen jsem lehce chtěl zareagovat na poslední příspěvek.

  Uf…, neberte to doslovně. No přiznávám, nenapsal jsem to dost přesně. Myslel jsem to, co bylo řečeno i na ČT2. Když jsou ty týmy na stejné úrovni v tehcnice ovládání míče, zahrávání standartních situací, taktické vyspělosti atd. tak je lépe na tom družstvo s hráči co vydrží běhat cca 90 min a občas i rychle sprintovat s míčem či bez něj.

  Souhlasím s tím, že dobrý trenér je výhoda, ale na hřišti nehraje trenér, ale hráči (Henry, Zidane, Beckham, Poborský … …). Ti hráči ví co a jak mají hrát, hrají ten fotbal přeci už nějaké ty roky. (Dejte mi Beckhama, Roneyho a Gerarda do libovolného českého týmu a ten porazí Spartu.) Takže hráčům já osobně přikládám větší váhu než trenérovi.

  Francie – Brazílie 1:0, kdo viděl, ví, že Brazílie běhala hůř než Francie. Rozhodl jediný gól, Henry na hranici ofsajdu střílí z voleje jediný gól. Ghana – ČR, ghaňané taky běhali lépe. Hráči (a družstvo), kteří mají lepší fyzičku přece vytváří soustavný tlak na soupeřovu obranu a nutí jej chybovat – > přímé kopy, rohy, penalty. Ano byly tam zápasy, kde nevyhrálo pravděpodobně lepší družstvo (Německo s Portugalskem? a Francie s Itálií), protože kopaná se hraje na góly a ne na počet střel na bránu či na procenta držení míče. (Tyto postřehy berte hlavně na vyřazovací zápasy na MS2006)

  2.) Ač mám rád kopanou úrovně MS či ME, nejsem fotbalový expert, berte mě tedy s nadhledem (trenéři a skalní fandové).

  3.) Fandil jsem ČR, pak Francii, škoda, že nevyhrála. Nevím co bych udělal na místě Zidana (vyčerpání hraje dost velkou roli v kontrole chování jedince), možná, že by Materrazzimu tekla krev… Souhlasím, že penalta, kterou kopali francouzi, neměla být -> to jsou ty drobné chybky rozhodčích, které jsem měl na mysli (ale po bitvě je každý generál 🙂 a po shlédnutí TV záznamu).

  4.) Vážím si práce rozhodčích, já bych ty zápasy nikdy nepískal.

  5.) Zajímal by mne názor Jiřího Macicha. Ten má, dle svých blogerských zápisů, jisté povědomí o hře, která se zve kopaná.

  6.) Omlouvám se, že je to mimo téma, tady na tomto skvělém blogu.

  7.) http://softarchive.net/2006/07/06/Best-Goals-from-World-Cup-2006.html

  (ale už mi to nějak nejede)

  http://www.mininova.org – zadejte MS 2006

  http://www.mininova.org/search/?search=cup+2006

  8.) Marigoldu zdar!

 • [3] No ono možná totiž nezávisí jen na lidech, ale i na schopnostech Javy/telefonů. IMHO prostě Java nezvládne dekódovat MPEG4/RM do slušnějšího videa (velikost + framerate).

 • [18] Aby nedošlo k omylu, já nehodlám nutit mobily Javou, aby dekpodovaly stream, na to je 3gpp 🙂 s mobilama to nemá moc společného.

 • Dobrý den,rádi bychom navázali z důvodů doslova „vybouchnutí“ naší programátorské kapacity dlohodobou spolupráci na jednom unikátním projektu obřích rozměrů.Jedná se o naprogramování velmi obsáhlého webu (vč. grafiky) ve směru php, sql, java, flash – práce se zvukem – streamování, přenos, přehrávání, apod..) – zvuk bude na webu dominantní věcí, práce pod linuxem apod. Uvítáme programátora-ry, který má opravdového fištróna, je komunikativní, má i občas tzv. „šílené nápady“:),umí naslouchat, je také
  diskrétní, pružně reaguje,měl by zájem se podílet i na celém projektu jako akcionář-přímé akciové podíly na hospodaření celku a dalších spousta výhod,člověka, který by se této věci mohl skutečně plně oddat a se 100%
  nasazením se tomuto věnovat minimálně do konce roku 2010. Pobočka společnosti je v Moravskoslezském kraji, kde by
  i proběhla I. osobní schůzka (Opava či Trojanovice – poblíž Frenštát p.R) a kde by probíhali i pravidelné pracovní porady celého týmu. Pokud Vás tato nabídka jakkoliv oslovila budeme rádi pokud se nám ozvete na e-mail:

  trevor100@seznam.cz Děkujeme tým HTMM Corp. PS: Budeme rádi a rovněž odměníme i možný kontakt na někoho, o kom víte, že by tohle zvládl 🙂