Ha-vel volá ha-loo s novou VoIP službou, která vám zaplatí za příchozí hovor

Tento týden z VoIP novinek asi nevyjdeme. Ha-vel právě spouští novou verzi své VoIP nabídky, tentokráte zaměřenou spíše na drobnější uživatele (firemní VoIP služby nabízí ha-vel už docela dlouho), tedy pro telefonování z jednoho telefonu nebo počítače. Služba se jmenuje ha-loo (ano, počáteční H je stejně jako ve jménu firmy malé) a kromě toho, že je povedeně přítulná a postavená na standardním SIPu i rozumných cenách, má ještě jednu zvláštnost. Z každého příchozího hovoru dostanete pět haléřů za minutu ke svému kreditu. Navíc se snadno můžete stát ha-loo dealerem a vydělávat na tom, co uživatelé, které jste do služby přivedl, provolají.

Ale popořádku. Registrace je zdarma, jen si můsite koupit kredit v minimální výši 100 Kč plus DPH, platnost kreditu není omezena, pokud alespoň jednou za rok provedete/přijmete hovor (po roce je služba zrušena). Při registraci je tu jedna finta – musíte si vybrat, v jakém telefonním obvodě číslo chcete. Přečetl jsem si větičku, že jsem zodpovědný za to, že si vyberu číslo z TO kde bydlím a že ponesu všechny následky, když tomu tak nebude. Zatěšil jsem se, že si registruji číslo v pardubickém TO, aby mi mohla mamka volat za lokální taxu, jsa připraven nést následky. Nicméně ha-vel mne od pošetilosti mého jednání ochránil a registrační formulář pravil, že vyplňuji jiné bydliště, než kde chci mít číslo a že to mám uvésti do souladu. Takže jsem si registroval pražské číslo a bylo po zvířátkách. Třikráte tfuj směrem k regulátorovi za požadavek geografické souvislosti telefonních čísel…

Dobré zase je, že číslo si můžete vybrat a výběr byl docela slušný, vzal jsem si hezké, zapamatovatelné. Je dobré si ho zapamatovat, protože bez něj se nepřihlásíte, jak doplnil Marek do diskuse, login je telefonní číslo.

Ceny jsou, stručně řečeno slušné. Tarifikování po první minutě je po půlminutě, cena za minutu hovoru 90 haléřů plus DPH, lokálně mimo špičku pouhý padesátník. Volání ve vlastní síti i na další VoIP operátory (CESNET, VOIPEX, 802.VOX) je zdarma a jelikož ve firmě používáme také Ha-vel, tak se můžete zdarma vykecávat i s technickou podporou Pipeline (běda vám!). A já můžu zdarma volat domů Ditě, bo doma máme Voipex. Ten peering je hezká věc…

Zajímavou vlastností je ten poplatek 5 haléřů, které dostanete z každého placeného příchozího hovoru. Poslední věcí, u které bych se chtěl zastavit, je modul Dealer. Díval jsem se na to, vypadá to pěkně propracovaně. Až se budete registrovat, vyplňte můj dealerský kód MARIGOLD – chci se podívat, jak to funguje. Takové věci se totiž v Čechách zase tak často nevidí běžet dotažené do konce a tady to vypadá zajímavě. Zjednodušeně řešeno dealer dostane vyplacenou provizi z provolané částky nad 5000 Kč měsíčně a to odstupňovaně dle výše té souhrnné částky, kterou utratí lidé, jež přivedl. Začíná to u 3% a roste až do 20%. A teď, proč chci, abyste tam uvedli můj dealerský kód: nechci na tom bohatnout, chci vidět, jak ekonomika takové věci funguje, tedy zda to může vůbec něco tomu dealerovi přinést a kolik z kolika lidí. Něco jiného je totiž teoretický předpoklad a něco jiného je praxe. Funkce Dealera navíc umožní libovolnou část ze sumy vrátit zpět těm lidem, kteří dealerský kód vyplnili, takže já bych vám vrátil celou sumu, pokud by k tomu něco došlo. Moje zvědavost bude ukojena a vy ušetříte. A pokud máte někdo nějaké zkušenosti s takovými provizními systémy, dejte vědět do diskuse – já bohužel většinou špatné, moc nefungují (v tom smyslu, že by oběma stranám něco více přinesly).

Trochu škoda je, že ha-vel nenabízí žádné telefony přímo na webu, osobně mám dojem, že lidi už více tíhnou k hardware řešením, než k softwarovým klientům.

Tak a to je k ha-loo asi všechno, vyzkoušet můžete zde.

PS: Ještě jsem tím bohužel netelefonoval, SIP ve firmě neprojde přes firewally, ale ten klasický vo-ip ha-vel většinou funguje velmi slušně (jen kdyby mne tak ta naše linka nemíchla).

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

17 komentářů

 • Dal jsem tě jako dealera, jsem taky zvědavý.

  Pro ostatní: Login je přidělené telefonní číslo, takže si ho zapamatujte. Od Havla mi nedošel žádný e-mail s potrvzením o registraci a když číslo zapomenete, nepřihlásíte se.

 • [1] což mi připomíná, všechno nejlepší k narozeninám 🙂

 • Díky 🙂

  Ve firmě jsem se taky kvůli firewallu nepřipojil, doma ale na první pokus. Zdá se, že všechno funguje přesně tak, jak má: přenos čísla oběma směry, kvalita zvuku plus minus dobrá.

 • Marigold: "..platnost kreditu není omezena, pokud alespoň jednou za rok provedete PLACENÝ hovor"

  ha-loo: "Platnost nabitého kreditu není nikterak časově omezena pokud je během jednoho roku učiněn jeden příchozí nebo odchozí hovor."

  Já tomu rozumím tak že ten 1 hovor ročně ani nemusí být placený, stačí jakákoliv aktivita na čísle.

 • Nutno poznamenat, že vše má svůj háček. Tarifikace 60+30 může znamenat při těchto cenách zajímavý zisk bez námaha a není tak výhodná. Jde o to, že na daném rozdílu se dá často vidělat více než na samotné ceně hovoru.

 • [5] To jsem tedy moc nepochopil. Na jakém rozdílu se dá vydělat? Tarfifikace např. u Českého Telecomu je 120+60 na pevnou linku a 60+30 na mobilni opratory.

 • [1] Mě přišly udaje k účtu po zaplacení kreditu

 • zajimave ve, ze mi nabizi cisla, ktere ma registrovane Contactel, to je nejake zvlastni…

 • [8] Co Vám na tom přijde zvláštního? To je prostě o penězích. Uvědomte si, že geografická čísla od ČTÚ se přidělují v blocích (nejméně) po 10000 tisících (IMO s nimi ČTÚ jako správce nehorázně plýtvá), za žádost o přidělení čísla je 5000 Kč správní poplatek a za 1 číslo se platí 1 Kč/rok. Takže příděl od ČTÚ pro třeba takový Karlovarský kraj vyjde bratru první rok na 15000 Kč a každý další rok na 10000 Kč. A když v takových končinách máte třeba 2 – 3 zákazníky, proděláte kalhoty. Takže se to běžně řeší tak, že se dohodnete s jiným TSP (třeba právě Contactelem, nebo i Č. Telecomem, často s GTS) a přenesete si od něj podle potřeby blok třeba 10, 100 nebo i 1000 čísel z jeho přídělu. Samozřejmě většinou nikoli za 1 Kč/rok. A pokud Vám tento TSP zajišťuje přístup k síti, nemusíte je ani "přenášet". Ostatně, když si projdete používané číselné rozsahy jednotlivých VoIP služeb, zjistíte, že většina z nich má "cizí" čísla.

 • [9] je mi jasne, ze cisla od CTU neco stoji (myslim, ze 5kkc poplatek nyni CTU nevybira), ale tim se uvaze tomu TSP temer "naporad", coz vlastne snizuje konkurenci…

 • ne ze bych chtel nejak hanit sluzbu, ale napadla me cesko anglicka jazykova hricka:
  loo znamena anglicky toaletu neboli zachod. zachod se take da rict ha..l takze co to v duchu techto uvah psat jako ha-jzl? 😉

 • Tak jsem zaplatil, ale nejde mi telefonovat. Na SIP Proxy se přihlásím no problem ("Logged in"), ale odchozí hovor končí na "Call failed: 408 Timeout", resp. podle diagnostiky "SIP/2.0 407 Proxy Authentication Required". O pomoc jsem žádal ha-vla v pondělí odpoledne a pak večer ještě na jiné emailové adrese, ale dosud se neozvali.

 • Právě jsem se koukal na stránky a mají tam nově forum tak se zkuste zeptat přímo tam 😉

 • [13] finta: musíte se odhlásit, jinak forum není vidět. Nebo jit primo na tento link.

 • [14] Opraveno . Děkujeme .

 • Ahoj, taky jsem se pridal do klubu MARIGOLD. Jaky je aktualni stav dealera MARIGOLD? Prosim napis jak si dealer MARIGOLD vede/vedl. Diky.

 • Trochu škoda je, že ha-vel nenabízí žádné telefony přímo na webu…

  Už nabizi:)