GTSL aneb ADSL po Gétéesovsku…


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Společnost GTS varovala, že na Invexu představí svoji vizi, jak má ADSL fungovat. A představila. Zatím se nabídka pochopitelně týká pouze vymezeného území na Praze 1 a 2, kde GTS vlastní telefonní síť (firma Datel), protože jde o provoz ADSL na vlastní infrastruktuře, nikoliv jen o přeprodej telekomáckého ADSL.


Nabídka pro domácnosti je jasná: 256/64 Kb/s, ovšem narozdíl od Telecomu zcela bez agregace. Cena 1499 Kč, k tomu si ještě musíte pořídit (u kohokoliv) nebo pronajmout ADSL modem. Program GTSL Business umožní připojení rychlostí 512/125 kbps, 1024/256 nebo 2048/512 kbps.


Co dodat? Překvapivý úder to pro domácí uživatele není. Dvojnásobná rychlost s mírnou agregací řekněme 1:10 by domácím uživatelům svědčila asi lépe, na druhou stranu GTS alespoň na rovinu přiznává skutečné parametry služby a nesnaží se namlouvat uživatelům, že jde o megabit pro domácí použití…

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.