Gruff jde do světa (či spíše do mobilů)

Patrick Zandl · 19. duben 2005

Zajímavý koncept mobilního obsahu právě zkouší společnost Googgi, ctěný to můj zákazník. Kromě toho, že nakupuje práva k obrázkům a hudbě se rozhodla vytvořit si vlastní postavičku a k ní kromě grafiky také hudbu. A co víc, to všechno propaguje v televizní reklamě (na Primě). Čímž je to jednou z prvních českých TV reklam na mobilní obsah (vlastně vyjma operátorů).

Postavička se jmenuje Gruff a je to motorizované zvířátko zpívající tklivou melodii a honící se s mikrofonem, musí se to vidět, je to docela legrační. Principem reklamy samozřejmě je to, že zasláním SMS si objednáte melodii na mobil – vidíte to i na obrázku. Posíláte SMS s textem B1 (mono melodie pro Nokia), B2 (polyfonní melodie) nebo B3 (reálná melodie) na číslo 9070950 (tedy za 50 Kč). Pokud byste chtěli obrázky, dají se stahovat přímo z webu Bublo (jasně, melodie také).

Přeju Googgi úspěch, přijde mi to zajímavá myšlenka a docela ji s radostí sleduji, jak se to chytá a jen škoda, že čísla nelze publikovat. Ostatně, proč platit autorská práva, když můžete sami být tvůrci :)

Video v DivX 5.2.1 ke stažení je zde. Sorry, překódovával jsem to z Quicktime video a to mi moc nejde, podle toho to vypadá a půlgigový fajl by asi nepotěšil...

Gruff od Googgi

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook