Grammaticon – čistopis i pro hotentoty (a jiné drobky)

Po dlouhé době jsem se dokopal k tomu, abych napsal nějaký pořádnější článek. Tentokráte na Technet a pod názvem Grammaticon – čistopis i pro hotentoty. Grammaticon je výborný software na kontrolu pravopisu, používám ho už docela rutinně. Samozřejmě jen při psaní ve Wordu, když píšu na Marigolda, píšu často rovnou do FireFoxu, kde mi to pravopis neočekuje, takže smůla.

Ha, FireFox – asi nejsem první, kdo vám řekne, že vyšla ostrá česká verze a stojí za pozornost,mám ji, používám ji a jsem tak megaspokojen, že jsem i přispěl na reklamní kampaň v novinách, abych jen zadarmo neužíval plodů cizí práce. Co se novinek kolem FireFoxu týká, doporučím sledovat Lumpyho blog.

Což mi připomíná, že by nebyla od věci podobná sbírka na inzerát v českém tisku – myslete globálně, jednejte lokálně 🙂

A nakonec – Rony změnil design, netlučte mne, jestli už je to delší dobu, já většinu webů čtu přes RSS s vypnutými styly. Nicméně ten design je povedený, slintal jsem, líbí, opravdu se mi líbí. Ostatně, poslední články jsou na téma FireFoxu 🙂

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

2 komentáře

 • už jsem ti chtěl napsat jak jsi dopadl s tím Grammaticonem a evidentně se ti zalíbil. Asi jej pořídim Mílovi Sovovi, jak je to poloviční Slovák, tak mu věci typu schoda podmětu s přísudkem nic neříkají a já mu to pak opravuji 😉
  Jenom to "do kola" mě praštilo do očí, a jak jsem pak koukal, nebyl jsem sám. Holt ani Grammaticon nenahradí korektora – češtináře.
  Nicméně nevím jestli se mi to jen zdálo, nebo jestli to bylo tvou jistě bedlivou kontrolou celého článku protože ti bylo jasné, že jej hnidopiši budou prozkoumávat, a nebo jestli to bylo právě Grammaticonem, který opravuje slovosled, ale článek mi připadal strašně škrobený, vousatý, kudrlinkovatý, prostě jako bych četl nějakého Solženicina.
  Prostě více než jako článek na Technetu mi to přišlo jak ruská próza poloviny minulého století. Ovšem může to být způsobeno i tím, že na Technetu mnohé články vypadají spíš jak slohové práce žáků šesté třídy ZŠ.

 • Tangero: dakujem za pochvalu – potesilo viac ako novy kredit na osobnom ucte 😉 ono som na tom po utrzkoch robil od prosince 2003 a uz bolo na case to dat von – bolo to naozaj nedavno. Pre ludi, co si otvaraju prispevky z RSS sa nic nezmenilo – ten vzhlad ma naozaj len uvodna stranka.

  akurat som sa zbavil tych viac ako 300 chyb na uvodnej stranke 🙁 – povazoval som to uz za tradiciu:

  "Pocuj ty tolko pises o webdesigne a spravodaj ma 200 chyb!"

  Ja: "200?! ja som myslel, ze aspon 300!"