Google Analytics v češtině (a hlavně nový kód)

Český Google to maličko Google Analytics zavařil. Vydal tiskovou zprávu, že GA jsou v češtině. Což je fajn. Tím se ale trochu přehlédlo, že Google Analytics má i nové funkce založené na novém kódu. Takže to pro jistotu připomínám, protože češtinu jsem si zapnul a zase vypnul. Nové funkce ale stojí za pozornost.

Přínos češtiny v GA nakonec vidím hlavně v tom, že si lidé přestanou plést návštěvy a návštěvníky tedy visits a visitors.

Nový kód pro vložení do stránky najdete tamtéž, co ten starý, jen tu máte dva. Místo urchin.js se ten nový jmenuje ga.js, což berme jako rozloučení s původcem Google Analytics (je to koupený soft i s firmou).

Důležité je, proč měnit. na nový kód. Důvodem jsou nové funkce, z nichž některé už běží, další budou přibývat. Eshopy zaujme lepší sledování transakcí, další novinky mají přijít.

Zobrazení výsledků serveru pomocí dvojí metriky je novinka, která se na nový kód neváže. Jak to funguje? Do grafu můžete promítnout dvě hodnoty najednou, například můžete sledovat, jak se mění počet zobrazení stránek a návštěv, graf se přitom automaticky přizpůsobí tak, abyste jasně viděli, zda například vyšší počet návštěvníků koresponduje s větším počtem zobrazených stránek. Funkce je zatím v beta stádiu. Podrobnosti o přechodu na nový kod najdete zde

Možnosti definovat Site search, tedy sledovat, co a kde lidé na vašem webu vyhledávají, jste si asi už všimli. Je to moc hezky udělané. A mně to napovídá, že vyhledávání na Marigoldovi je totálně utopené a k nenajití. Zkusím to změnit 🙁

Jen tak na okraj, hoši z Microsoftu mi poslali před dvěma týdny přístup do nového software Microsoft Gatineau, jímž chtějí konkurovat Google Analytics ve spojení se svým AdCentrem pak AdWords. Nasadil jsem to na Marigolda a má to před sebou ještě veeeelmi dlouhou cestu. Jediné, co je hezké oproti GA, jsou navigační funnely, které lze definovat velmi obecně. Akorát, že výstup z nich zatím nefunguje. Tož tak…

Co mi chybí v obojím, jsou trendové křivky. Škoda jich, pořád se musí počítat ručně.

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

9 komentářů

 • Dobrý den,
  jak to vypadá s Gatineau? Bude se podle Vás jednat opravdu o konkurenci Google Analytics nebo program pouze zapadne do šedi Microsoftu, který něco takovéhoto prostě musí mít? Zatím na něm totiž nevidím nic revolučního.

  http://www.dlouhychvost.cz/co-lze-ocekavat-od-microsoft-gatineau/

  Zajímaly by mne Vaše praktické zkušenosti. Díky za odpověď

 • Pavel Jašek: upřímně, zatím je to horší, než Navrcholu. Na GA to nemá ani v nejmenším. Určitá výhoda tam plyne ze spojení s AdCenter či jak se to jmenuje, to jsem nezkoušel, funelly mi nefungovaly, to jediné mne zaujalo, protože to dává možnost nadefinovat si je pořádně a plynuleji, než jak je to u GA. Ale uvidíme, mrknu na to zase… snad udělali update. Ale jinak šedivá šeď.

 • Je možné nějak Google Analytics donutit, aby zobrazoval pouze včerejší statistiky a ne statistiky od-do? Po každém přihlášení musím ručně vybírat v AJAX tabulce včerejšek a nechat si vyjet statistiky, což je opravdu otravné. Díky.

 • Asking questions are genuinely good thing if you are not understanding anything fully, however this article provides fastidious understanding even.

 • Polska kocha zdrowe pożywność i nic w tym dziwnego, bo
  zdrowe nawyki to mniej problemów z organizmem, zdrowie i tak dalej.
  Jedzmy boczniaki, suszone grzyby, kania grzyb i inne, bo
  dlaczego mamy jeść to co niezdrowe? Ogólnie mamy niedaleko nas
  grzyby.

 • Though laser hair removal is a costly solution but still a significant number of women are adopting this methodology
  to remove their hair permanently. So you should buy a new razor if you use
  disposables. It targets individual hairs and gives great results.

 • A vacuum cleaner is the most reliable of cleansing resources; it can be the higher priced.

  There are several different kinds of vacuum with various attributes.
  So before you buy a premier vacuum cleaner make sure you understand what sort of hoover is perfect for your
  own needs.

  Selecting the finest vacuum-cleaner might be confounding.
  To help make things better you ought to know what the different kinds of vacuum are,
  what the primary attributes you can find on a vacuum cleaner,
  and desire you type of flooring you’re going to be employing a vacuum cleaner on.

 • Or you can burn them onto your CD’s and DVD’s with the free burning software.

  Movie essay writing can be a very interesting assignment because you don’t have
  to spend hours and hours into research work. Internet has become the first and
  foremost choice of movie freaks, as through this way not only they can watch
  their desired movies via streaming way online, but they can also easily and quickly access much more interesting stuff concerning
  movies.